"חשוב לקדם את תוכנית ההבראה של מפרץ חיפה כמה שיותר מהר"

| עודכן: ינואר 4, 2023

מפרץ חיפה אילוסטרציה צילום: מערכת כרמליסט

אמש, 3.1.2023, התקיים דיון של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה בנושא תכנית מפרץ חיפה. בדיון נכחו כל השותפים לדרך וביניהם איגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה. בדיון הוצגה תוכנית עדכנית של תמ"א 75, חלופות והערות.

החלופה שהוצעה ע"י איגוד ערים כללה את הצורך בבחינה מדויקת של שלביות הפיתוח בהתאם למפגעים של התעשייה, הגדלת הפארק המטרופוליני, חיבור נחל סעדיה לנחל הקישון, הרחבת רצועת חוף הים, שמירה על המסדרונות האקולוגיים ונושאים נוספים.
הודגש הצורך בעצירת תכניות במרחב המפרץ הסותרות את מטרת תכנית זו, בינהן התכניות של התעשייה הפטרוכימית להוספת מתקני ייצור.

עו"ד שרית גולן שטיינברג, יו"ר איגוד ערים: "אני מוקירה את העבודה הקשה של כל השותפים לדרך. זהו רגע מרגש בו אנו מדברים על סגירת בז"ן והבראת המטרופולין אני חושב כי חשוב מאוד לשמור על רצף מטרופוליני איכותי עם הרחבת פארק הקישון. אנו שמחים כי בעקבות עבודה שלנו ושל פעילי סביבה, בהסכמים הקואליציונים יהיה סעיף המתייחס לסגירת המפעלים המזהמים שכולל קביעת לוחות זמנים ותקצוב היערכות משק האנרגיה לסגירת בית הזיקוק. זוהי בשורה ואור ירוק לקידום המהיר של התוכנית להבראת מפרץ חיפה. החובה של כולנו כעת היא לפעול לקידום התוכנית ובמקביל להקדיש תשומות שיש להשקיע לעניין ניקוי הקרקעות , לתקצב את היערכות משק האנרכיה ולקדם המשא ומתן מול בזן".

ד"ר ליהי שחר ברמן, מנכ"לית איגוד ערים: "אני מבקשת להודות לצוותי התכנון על הובלת התוכנית, על ההקשבה ועל הדיונים המקצועיים. אנו נמצאים כרגע בצומת קריטי ולכן, חשוב להכריז על סעיפים 77 ו78 בחוק התכנון והבנייה, כבר עתה. האיגוד מקבל מידי יום תלונות רבות מתושבים על מפגעי ריח ממפעלי בז"ן. לכן, חשוב לקדם את התכנית במהרה וללא דיחוי.

נושאים קשורים: איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *