אני מאמין בנבחרת צרפת

| עודכן: נובמבר 23, 2022

יוחנן וולאך

יוחנן וולאך החיפאי, השתתף במונדיאל 1970 (פציעתו אפשרה לשבדיה להכניע אותנו במשחק ה-1:1) וכותב ל"כרמליסט מהי הנבחרת הפייבוריטית שלו. לפי וולאך, קיליאן אמבפה  שביקר לפני זמן קצר בסמי עופר, מועמד לככב במונדיאל ולזכות בו. האם זה באמת מה שיקרה ?

כאשר אני מתבקש להתייחס מאז 1970 למשחקי המונדיאל שעומדים בפתח אני מתקשה להפריד בין מספר תחושות. תחושות של מי שהשתתף אישית במונדיאל 1970,

כמי שצפה ב 32 מונדיאלים שונים בקולנוע ובטלוויזיה שהתקיימו מאז 1954 וכמי שעומד לצפות במוזר מבין כול המונדיאלים שייערך בחודש הקרוב בקאטאר.

המשתתפות במונדיאלים הן נבחרות דיי קבועות שהן לאורך השנים הטובות בתבל בתחום. מידי פעם "מתגנבות" לאירוע קבוצות מפתיעות כפי שעשתה זאת ישראל ב 1970.

"המפתיעות" הן בד"כ קבוצות מאסיה, אפריקה ואוקיאניה.

במונדיאל הנוכחי אין לדעתי משתתפות מפתיעות . הסיבה לכך היא שאין כבר הגבלות לשיתוף שחקנים זרים בליגות של אירופה. למעשה לכול מדינות אפריקה, אסיה ודרום אמריקה יש לא מעט נציגים שמשחקים באופן קבוע בליגות האירופיות השונות. העובדה הזו הקטינה משמעותית את פערי איכות בין הנבחרות מכול היבשות.

האירוע המפתיע הוא העובדה שהוא יחסר שוב את אחת המשתתפות הקבועות והמצליחות מאז שנת 1930.

היעדרותה הרצופה של נבחרת איטליה במונדיאל הנוכחי ובזה שקדם לו היא נקודת שפל לכדורגל האיטלקי ולעניין שבאירוע. להזכירכם איטליה כבר זכתה בארבעה מונדיאלים !!

אבל לקראת מונדיאל 2022 היא הודחה על ידי הנבחרת האלמונית של מקדוניה הצפונית. להערכתי האישית ההיעדרות היא כתוצאה של התיאור של הפסקה הקודמת.

ריבוי השחקנים הזרים בקבוצות הליגה האיטלקית הראשונה שמגיעים אליה מכול קצוות העולם כולל מישראל פוגעת קשות ברמת השחקנים האיטלקיים. כנראה שגם באיטליה כמו בישראל השיקולים המקצועיים והכספיים חשובים לקבוצות ולהתאחדות הכדורגל האיטלקית יותר מהצלחת הנבחרת הלאומית.

הנבחרת היחידה שמשתתפת בפעם הראשונה במשחקי אליפות העולם בכדורגל היא למעשה הנבחרת המארחת של קטאר. קטאר קנתה את הזכות לארח ולהשתתף בגביע העולמי לנבחרות בהשקעה של מיליארדים.

קיימת לא מעט ביקורת על אופן "קניית" הזכות לארח ועל הדרך שבה נבנו איצטדיוני הפאר בקטאר אבל כול זה עם כול הצער והביקורת הפומבית הראויה כעת כבר מאחורינו.

נשארה באמת רק השאלה המיקצועית מי זו נבחרת קטאר. לי אין כול תשובה לשאלה הזו.

לקראת כול מונדיאל מתחילים הניחושים מי תזכה בגביע העולמי הפעם.

קבוצת הנבחרות המועמדות לזכייה היא בד"כ דיי מצומצמת. ביניהן לדעתי אין כרגע שום נבחרת מהדרג השני או השלישי שעשוייה להפתיע את "הגדולות" באמת.

הגדולות הן בד"כ ברזיל, ארגנטינה , צרפת , ספרד ואולי באפן מפתיע גם בלגיה. גרמניה שמסורתית נחשבת לזוכה פוטנציאלית נמצאת בתקופת ביניים בין הכדורגל גרמני הדיי שמרני לבין הכדורגל של שחקנים אשר נולדו בגרמניה אבל שמוצא הוריהם הוא דווקא באפריקה. ברזיל וארגנטינה מועמדות טבעיות לזכייה מסיבה עיקרית אחת.

בנבחרת ברזיל 21 שחקנים מתוך סגל של 23 שחקנים שמשחקים כבר לא מעט שנים בקבוצות העילית של אירופה ויש לה את כוכב העל ניימאר. בארגנטינה כל שחקני הסגל משחקים באירופה ויש לה את כוכב העל מסי. את שניהם ראינו לאחרונה בפעולות מדהימות מקרוב מול מכבי חיפה.

נבחרת ספרד מורכבת כמעט כולה משחקנים שמשחקים בקבוצות הצמרת של הליגה הספרדית . אצל הספרדים הלאומנים והאמוציונליים הכול תלוי במאמן לואיס אנריקה וביכולת שלו לחבר את כוכבי הקבוצות הקטלוניות והאנדלוסיות לאלו של הקבוצות ממדריד. ספרד היא אומנם מדינה עתיקה אבל עד היום לא כול כך הצליחה "לבער" בשחקני נבחרת הכדורגל שלה את הלוקאל פטריוטיות הלאומנית במידה רבה

והאחרונה חביבה היא נבחרת צרפת . בנבחרת זו שלה מאמן צנוע אבל כזה שיודע לחבר בין כוכבים(כך הוא היה גם כשחקן בנבחרת של זינאדין זידאן) משחקים באמת

כוכבים רבים שמשחקים שמשחקים בכול קבוצות העל של אירופה. אצל רוב הפרשנים היא הפייבוריטית לזכות פעם נוספת בגביע העולמי וגם בעיניי היא כרגע הנבחרת הטובה בעולם.

אני כמובן מאחל לכול הקוראים ליהנות במהלך החודש הקרוב מכדורגל משובח.

נושאים קשורים: מונדיאל


מעקב
הודע על
guest
2 Comments
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
ומוטי

הקבוצה שתנצח מעכשיו שני משחקים ברצף תיזכה בגביע העולמי. הסיכויים בעיני נוטים לצרפת . לפני ארגנטינה קרואטיה ומרוקו בסדר הזה. אבל זה על הנייר. ביום ראשון זה כבר יהיה חרוט על הגביע.

Sarit

טוב שלא פרסמתם תמונה של יוחנן מגיל 5 בגן ….

מגוחך !