"יש חשיבות גדולה לפינוי בז"ן והמפעלים הפטרוכימיים במפרץ חיפה העלולים להוות סכנה ביטחונית לתושבי האזור ואף עוצרים את התפתחות האזור"

| עודכן: יוני 13, 2022

ח"כ אופיר סופר בישיבה באיגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה (צילום: איגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה}

יו"ר השדולה לפיתוח הגליל בכנסת, ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית): "יש חשיבות גדולה לפינוי בז"ן והמפעלים הפטרוכימיים במפרץ חיפה העלולים להוות סכנה ביטחונית לתושבי האזור ואף עוצרים את התפתחות האזור לצד דאגה לעתידם התעסוקתי של עובדי האזור"

ח"כ אופיר סופר הביע את עמדתו בסיום ביקור שערך אתמול (יום ב') באיגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה, שבמהלכו הציגו בפניו יו"ר האיגוד עו"ד שרית שטיינברג גולן ומנכ"לית האיגוד ד"ר ליהי שחר ברמן את הסכנה הביטחונית והקיומית הנשקפת לאוכלוסייה המונה למעלה מ-500,000 תושבים אם לא תצא לפועל ולא ייקבעו לוחות זמנים לפינויים של בז"ן והמפעלים הפטרוכימיים בהתאם לתוכנית מתאר ארצית למפרץ חיפה (תמ"א 75) שאושרה ע"י הממשלה ושהמועצה הארצית לתכנון ולבניה, החליטה לאחרונה על עריכתה.

ח"כ אופיר סופר אמר כי לאור הנתונים שהציגו בפניו יו"ר האיגוד עו"ד שרית שטיינברג גולן ומנכ"לית האיגוד ד"ר ליהי שחר ברמן , בכוונתו להעלות את הנושא מול הגורמים הרלוונטים.

עו"ד שרית שטיינברג גולן ו ד"ר ליהי שחר ברמן הדגישו גם בפני ח"כ אופיר סופר את הצורך בקביעת מועדים לתכנית לפינוי המפעלים המזהמים וקידום התכנית על בסיס חלופת מינהל התכנון. זאת, כפי שהוצגה בוועדת המנכ"לים שתוביל בסופו של דבר לאיזון בין תוספת המגורים לבין תוספת תעסוקה בכדי למצב את אזור המפרץ כעוגן תעסוקתי למרחב המטרופוליני.

יו"ר האיגוד ומנכ"לית האיגוד הודו ל ח"כ אופיר סופר על ביקורו ועל רצונו להתגייס לפעול למען הסרת הסיכון הביטחוני אסטרגי על תושבי מפרץ חיפה וקידומה והוצאתה לפועל של התכנית.

(מימין לשמאל) יו"ר איגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה עו"ד שרית שטיינברג גולן, ח"כ אופיר סופר, מנכ"לית איגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה, ד"ר ליהי שחר ברמן (צילום: איגוד ערים מפרץ חיפה להגנת הסביבה)


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *