שר המשפטים גדעון סער ביקר ביקנעם

| עודכן: אפריל 12, 2022

צילום: דוברות עיריית יקנעם

סגן רה"מ ושר המשפטים גדעון סער בביקור ביקנעם:

"סימון הוא מופת למנהיגות מקומית מצליחה שהצליח להצעיד את יקנעם ולהגיע להישגים מדהימים. אני מאוד אוהב את יקנעם ואוהב להגיע לכאן"

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, גדעון סער הגיע לביקור וסיור ביקנעם ונפגש עם ראש העיר, סימון אלפסי, סגניו, חברות וחברי מועצת העיר, מנכ"לית העירייה וצוות ההנהלה של העירייה. רה"ע בירך את השר ואמר לו שהוא מאוד מעריך אותו ואת עבודתו המיניסטריאלית המקצועית שעשה בכל תפקיד שמילא, והודה לו על שידע לקבל החלטות חשובות לעם ישראל ולשלטון המקומי.

רה"ע סיפר לשר שיקנעם מדברת חינוך, וחינוך דורות העתיד הוא הדבר החשוב ביותר. רה"ע אמר לשר שהוא גאה במיוחד בשלושה פרסי חינוך ארציים שיקנעם קיבלה עד כה, כאשר אחד מהם היה בתקופתו כשר חינוך. רה"ע סיפר לשר על ההתמודדות להרחבת שטח השיפוט של יקנעם על מנת להבטיח את עתידה של העיר לעשרות השנים הבאות וקרא לממשלה למשול ולקבל החלטות בעניין. בהקשר לכך הבטיח השר לדבר בעניין עם שרת הפנים, איילת שקד. השר התבקש גם לסייע מול הפרקליטות בחידוש הסמכתה של הוועדה המקומית עם סמכויות של ועדה מחוזית, ואמר שידבר בעניין עם המשנה ליועץ המשפטי.  סגן רה"ע אורי שמואל בירך את השר על ביקורו ואמר לו שיש לנו עיר יפה ומתפתחת ואסור שהתנופה תיעצר כי נגמרו הקרקעות לבנייה. סגן רה"ע, רומן פרס בירך ואמר שחשוב לתת לעיר שטחים על מנת שתמשיך ותתקדם. חבר מועצת העיר, ירון חן בירך את סגן רה"מ והשר על הזמנתו וביקורו בעיר. חן ציין שחשוב שיקנעם תדאג לילדיה, לדור הבא ותקדם תכניות בנייה במקומות מוסכמים. "אני יכול לספר שפניתי לשר במהלך ביקורו וביקשתי ממנו אישית להתערב מול משרד השיכון כדי שנוכל לקדם כאן פרויקטים של התחדשות עירונית", אמר חן וציין כי השר הגיע ליקנעם הודות ליחסים אישיים קרובים בין סער לראש העיר, סימון אלפסי ובינו ובא בעקבות פניה שלהם אליו. עוד השתתפו בפגישה: סגן רה"ע, אברהם איבגי,  וחברות מועצת העיר מורן זיסר אלפסי ואילנה פינטו.

בתום פגישת העבודה אמר סגן רה"מ ושר המשפטים, גדעון סער שהוא מודה לסימון ידידו, מופת למנהיגות מקומית שהצליח להצעיד את יקנעם בצורה מאוד מרשימה והגיע בה להישגים מרשימים, והוסיף שתמיד העריך את עבודתו. סער אמר שהוא ידיד של יקנעם ושמה שיוכל לעזור יעזור בשמחה.

בתום פגישת העבודה הגיע השר לקמפוס תיכון אורט לחדשנות ומצוינות ע"ש שמעון פרס ונפגש עם תלמידי השכבות י- י"ב באודיטוריום למפגש של שאלות ותשובות. מנהלת הקמפוס, עדה אברכהן שמש בירכה את השר ואמרה שפה מחנכים לעשייה, למצוינות, ולהיות אנשים טובים יותר. הצוות והתלמידים שאלו כל נושא שעניין אותם והשר השיב לכל שאלותיהם. בין השאלות שנשאלו: שילוב אנשים בעלי מוגבלות, המצב בדרום, חוסר משילות של הממשלה, פרישת ח"כ עידית סילמן מהקואליציה (שהתרחשה באותו הבוקר), המלחמה באוקראינה, שימוש בקנאביס, שיתוף פעולה עם ביבי ועוד. בתום דו השיח הרים השר עם התלמידים כוסית לכבוד החג. משם המשיך השר לביקור בפארק ההיי טק, בחברת נבידיה וקיבל מהמנכ"ל, עמית קריג  סקירה על החברה ועל פעילותה ושמע שבחברה עוסקים בפתרונות מחשוב לתעשיית הרכב. קריג סיפר עוד שתעשיית ההיי טק גדלה ושיש עוד ועוד צורך במהנדסים ואנשי חומרה ושהם רוצים את האנשים הכי טובים מן המקומות הכי טובים.

ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:

"שמחנו מאוד לארח אצלנו את סגן רה"מ ושר המשפטים, חברי גדעון סער.  אני מעריך מאוד את סער על פועלו רב השנים. סער מילא תפקידים רבים בממשלות ישראל וידע לקבל החלטות הגם שהיו לא פשוטות. אני שמח שהשר נפגש עם הנוער הנפלא שלנו והשיב לשאלות שעניינו אותם, ובביקורו בפארק הייטק שמע מקצת מהעשייה ומהפיתוחים שיוצאים מכאן לעולם. יקנעם היא עיר ששמה הולך לפניה ושמגיעה להישגים רבים, ואנו נמשי להוביל אותה להישגים משמעותיים".

צילום: דוברות עיריית יקנעם


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *