מפתחים את הטיילת הצפונית

| פורסם: מרץ 4, 2022

ממשיכים לפתח את קו החוף. הטיילת הצפונית צילום:Ritvo photography
ממשיכים לפתח את קו החוף. הטיילת הצפונית צילום:Ritvo photography

שר התיירות יואל רזבוזוב וראש עיריית נהריה רונן מרלי קיימו השבוע שיחה טלפונית במהלכה הודיע השר רזבוזוב שפרויקט 'פיתוח ושיקום תשתיות בחוף נהריה' ייצא לדרך בעלות כוללת של כ-7.5 מיליון ש"ח

פרויקט פיתוח ושיקום תשתיות בחוף נהריה יוצא לדרך. שר התיירות, יואל רזבוזוב, ביקש להוציא אל הפועל פרויקטים תיירותיים אשר תקועים כבר זמן רב בסבך הבירוקרטיה, ובראשם פרויקט 'פיתוח ושיקום תשתיות בחוף נהריה'. השר רזבוזוב שוחח טלפונית עם ראש עיריית נהריה רונן מרלי והודיע לו כי הוא מאמין ביכולתה של עיריית נהריה להוציא אל הפועל את הפרויקט. בשיחה בישר השר על העברת 3,750,000 שקלים הדרושים למימוש הפרויקט.

כזכור, הפרויקט כולל שיקום מערכות תאורה בשפך הגעתון, פיתוח נופי, שיקום מזח הדייגים ומתחם צמוד, שיקום ופיתוח המרחב בטיילת הדרומית, לרבות הגבול הדרומי של הטיילת ושוליו – שם יתבצעו עבודות תאורה, גידור, משטחי הליכה, ושיפוצים נוספים – כל זאת במטרה להחזיר לשימוש את שטח הנופש העיקרי במרחב הגעתון. העבודות יכללו גם הצללות וריהוט, שיותאמו לנוף. עלות הפרויקט 7.5 מיליון ש"ח ומשרד התיירות יממן 80% מהפרויקט בסכום של 6 מיליון ש"ח בהתאם להתקדמות הביצוע.

"לנהריה יש פוטנציאל תיירותי אדיר, והיא רשות מקומית שיש בידה לעשות טוב לתושבים, לאזרחי ישראל כולם, ולתיירים שיכנסו למדינה", ציין השר רזבוזוב. "כשחיפשתי כיצד ניתן לפתור את הביורוקרטיה, ישר חשבתי על העיר נהריה, כי יש שם למשרד התיירות שותפים אמיתיים לביצוע פרויקטים מסוג זה".

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי: "אני מודה לשר רזבוזוב ומברך על כך שגם משרד התיירות רואה בנהריה עיר תיירותית מרכזית ומובילה באזור הצפון. שמח שיש לנו שותפי אמת במשרד התיירות שכבר עובדים יחד איתנו על הפרויקט הבא – הארכת הטיילת לכיוון צפון, עד חוף אכזיב, במטרה ליצור טיילת רציפה לאורך כל רצועת החוף של נהריה".


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *