יוחנן וולך נבחר למקום החמישי בדירוג בלמי כל הזמנים

| עודכן: אפריל 19, 2021


וולאך שזכה בדירוג המכובד בנבחרת כל הזמנים של ערוץ הספורט, הוא כיום פרשן כדורגל ב"כרמליסט". 4 חיפאים נבחרו להרכב הראשון

יוחנן וולך, הכדורגלן הבינלאומי לשעבר, שעשה את הקריירה שלו בהפועל ומכבי חיפה, דורג במקום ה-5 המכובד בין בלמי המדינה בכל הזמנים, במשדר בחירת "ה-11 של המדינה שערך ערוץ הספורט  ביום העצמאות.  אבי כהן ז"ל ממכבי ת"א ודוד פרימו מהפועל ת"א, נבחרו לבלמי ההרכב הראשון.

וולך, כידוע, הוא גם פרשן כדורגל ב"כרמליסט. למרות צניעותו המתבטאת בהכרזתו  כי "הייתי בורג קטן וחוטב עצים של הנבחרת", זכה וולאך להערכה רבה בין הבוחרים על תרומתו לנבחרת הלאומית במונדיאל מכסיקו-1970. . מערכת "כרמליסט"  מברכת אותו על דירוגו הגבוה.

לנבחרת נבחרו אלון חרזי ממכבי חיפה כמגן ימני, טל בנין מהפועל ומכבי חיפה כקשר אחורי , יוסי בניון שאת עיקר הקיירה בארץ עשה במכבי חיםהף ואיל ברקוביץ, כמוב"הקוסם" של מכבי חיפה  כקשר קדמי. .למרבה  ההפתעה, רוני רוזנטל שעל יכולתו בקריירה  כמעט קיים קונצנזוס נבחר במקום השני בקטיגורית החלוצים

חיפאי נוסף שדורג שני הוא השוער דודו אואט  ששיחק באליפות היחידה של מכבי  חיפה. יצויין שרוב הנבחרים קיבעו את מעמדם בזכות הקריירות בכדורגל האירופי

וולך המשחק עד היום כדורגל להנאתו עם חבריו בגיל  75, אמר בחיוך: "אם הבחירה הייתה על אותם שחקנים ובכושר של היום _ אין ספק שהייתי נבחר ראשון".


תגובה אחת על “יוחנן וולך נבחר למקום החמישי בדירוג בלמי כל הזמנים”

  1. אוואט שיחק באליפות היחידה של הפועל חיפה, ולא כפי שנכתב…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *