חזר מהגיהנום לחיים בכרמל

| עודכן: אפריל 11, 2021


אחרי כמעט חודשיים על מכונת אקמו כשהוא מוגדר במצב אנוש הצליח צוות טיפול נמרץ של כרמל להציל את איימן לחזיר אותו לחיים. איימן עבוד בן ה 40 חולה הקורונה הראשון בגל השני הצליח להתאושש מהמחלה הקשה, וחזר השבוע ליחידה לטיפול נמרץ של כרמל כדי להגיד תודה לאנשים שהצילו את חייו. "זאת היתה תקופת סיוט מהגיהינום, אין לי מילים להודות לצוות של כרמל שהחזירו אותי לחיים" סיפר בהתרגשות איימן. ד"ר אריק עדן מנהל היחידה לטיפול נמרץ בכרמל " הצוות שלנו נלחם על כל חולה כאילו הוא החולה היחידי, איימן לשמחתנו הוא עוד דוגמא להצלחה משותפת של טיפול מסור ומוצלח בחולה קשה"

איימן לא הבין איך הוא נדבק בקורונה, למרות שהוא מאוד שמר וניזהר, עטה מסיכה כל הזמן, שמר מרחק ומעט במפגשים, למרות הכל הקורונה הצליחה לפגוש אותו ולהפיל אותו לקרשים.

איימן עבוד בן 40 הוא קבלן עבודות עפר מהכפר עילוט שבגליל שהקפיד לשחות שעה בכל יום לשמור על כושר ואורח חיים בריא עד שפתאום נדבק בקורונה.

" היה לי שיעול חזק והקאתי כשראיתי שזה לא מפסיק הלכתי לרופא המשפחה " מספר איימן. איימן אובחן כחולה קורונה והופנה לבית חולים בצפון הארץ שם התדרדר מצבו במהירות רבה ותוך 3 ימים מאז הגעתו הוא נזקק לטיפול באמצעות אקמו.

מכיוון שבבית החולים הצפוני לא היתה מכונת אקמו נשלח צוות מיוחד מביה"ח כרמל כדי להעלות את איימן על מכונת אקמו ולהעביר אותו בזהירות באמצעות ניידת טיפול נמרץ לכרמל. 

" ביה"ח כרמל מקבוצת כללית  הוא אחד מבתי החולים הבודדים בצפון המסוגל לטפל בחולים על אקמו. אנו מרכזים חולים קשים הזקוקים לאקמו ממספר בתי חולים באזור ומטפלים בהם".  מסביר ד"ר אריק עדן מנהל היחידה לטיפול נמרץ.

איימן שהיה מראשוני החולים בגל הקורונה השני הגיע לכרמל במצב קשה מאוד והיה מחובר כמעט חודשיים ברציפות למכשיר האקמו. " בדרך כלל חולה אקמו רגילים מחוברים כשבוע עד 10 ימים למכונת האקמו" מעדכן ד"ר עדן. " אבל איימן ועוד חולי קורונה נוספים נזקקו לחיבור למכונת אקמו לתקופות ארוכות של שבועות ארוכים ואפילו חודשים. מצב שהוא בהחלט לא נורמלי ".

במהלך הקורונה טופלו בכרמל מעל 20 חולים באמצעות האקמו לתקופות שונות ובשיא המגיפה היו 3 חולים מחוברים על אקמו בו זמנית, מצב שהוא בהחלט נדיר ומאוד מורכב.

איימן שהיגיע במצב אנוש לכרמל בתחילת חודש אוגוסט שוחרר לאחר חודשיים וחצי לשיקום בביה"ח השיקומי רעות. והשבוע הוא חזר עומד על רגליו ומחייך כדי להודות לכל הצוות המסור של טיפול נמרץ כרמל שטיפל בו.

" הקורונה בשבילי היתה תקופה של גיהינום" מספר איימן. " חודשיים בכלל לא ידעתי אם אני חי או מת. יש לי בבית תינוק  בן 5 חודשים שבכלל לא מכיר אותי כאבא שלו ואני בקושי זוכר אותו, זאת בהחלט היתה התקופה הכי קשה שלי בחיים ".

מירה שטרית מנהלת הסיעוד של היחידה מי שטיפלה במסירות אין קץ באיימן אומרת כי 

" איימן הוא דוגמא לעבודה קשה של צוות רב מערכתי שטיפול בו במסירות שאין כדוגמתה. הטיפול סביב איימן היה קשה הוא דימם כל הזמן והיינו סביבו אחים ואחיות 24 שעות .

עדן ומירה שטרית צילום: אלי דדון

ביממה. להרבה חולים קשה לחזור למקום בו אשפזו, יש להם טראומה מהאשפוז הקשה, הם רוצים לשכוח ולא לחזור לביה"ח, אבל איימן החליט שלמרות הטראומה הוא רוצה להגיד לצוות שטיפל בו תודה. חולים כאלה נותנים לנו המון כוח ותקווה שאפשר גם אחרת " מסכמת האחות מירה.

מנהל היחידה לטיפול נמרץ נשימתי ד"ר עדן אומר כי ביה"ח כרמל מוביל באחוזי ההצלחה בטיפול בחולי קורונה ברמה הארצית. " הטיפול בחולי אקמו זה כמו לבנות מגדל קלפים, כל דבר הכי קטן יכול להרוג אותם. החולים מאוד שבריריים זה דורש המון ריכוז ומחויבות מהיום הראשון וכל הזמן לשמור על אותה רמת טיפול גבוהה. לשמחתי יש לנו צוות אקמו וטכנאי הנשמה מהליגה הכי טובה בארץ צוות שהוא גאווה גדולה, " אומר ד"ר עדן. " איימן מלמד אותנו שאסור לוותר על אף חולה, בהתחלה חששנו שאין לו סיכוי, אחרי חודש ראינו שהריאות שלו לבנות ולא עבדו כלל, בלי אקמו הוא היה מת ודאי. ההצלחה בטיפול באיימן מעודדת, מחזקת ומעניקה לצוות מעט רגעים של נחת שבהחלט מגיעה להם"אומר ד"ר עדן .

איימן ומשפחתו בטיפול נמרץ | צילום: אלי דדון

לימור דיסני העובדת הסוציאלית של מחלקת קורונה שטיפלה בצמידות ובמסירות באיימן ובמשפחתו לאורך כל התקופה, התרגשה לראות את איימן חוזר למחלקה עומד על רגליו והעניקה לו חיבוק מיוחד. " איימן הוא אחד המקרים החזקים והבולטים שלנו במחלקה," אומרת העוס"ית לימור. " איימן הוא השילוב והשילוש המוצלח של חולה שנלחם, צוות מקצועי אכפתי ומסור, ומשפחה עוטפת שדואגת כל הזמן ליקירים שלה ".

ואיימן, הוא לא מפסיק לחייך ולהגיד תודה באופן אישי לכל אחד מאנשי הצוות.

צוות מפעילי לב ריאה | צילום: אלי דדון

" אין לי מילים להודות לצוות המופלא של כרמל, אני ידעתי כשהגעתי לכרמל שכאן ילחמו ויעשו הכל כדי להציל לי את החיים. הצוות כאן הם מלאכים אחד אחד. כולם מקצוענים אמיתיים ועם חיוך ואהבה גדולה. אני מתפלל ומבקש מאלוהים שיברך אותם וישמור על כל אחד מהם כדי שיוכלו לטפל ולתת חיים לעוד חולים שיגיעו לכאן " , מסכם איימן תוך שהוא מעניק למחלקה מגן הוקרה עם מכתב אישי ומרגש לצוות שהציל את חייו.


נושאים קשורים: כרמל


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות