מתנדבי יחידת החילוץ 'גליל-כרמל' הצילו פצוע בנחל עמוד

| עודכן: אפריל 23, 2024


מתנדבי יחידת החילוץ "גליל-כרמל" של משטרת ישראל, נקראו לצאת לחילוץ שהוגדר "כחילוץ רפואי" באזור נחל עמוד שבשמורת הגליל. המידע הראשוני שהיחידה קיבלה היה אודות גבר בן 21 מתל-אביב, שטייל עם אחיו ואביו בנחל עמוד. במהלך המסלול הוא הרגיש חולשה, סחרחורות ובחילות והיה חשש להתייבשות. בשל מצבו הבריאותי הוחלט להזניק מסוק משטרתי לשטח. צוות איתור נעדרים של יחידת החלוץ "גליל-כרמל" ביצע תשאול ולפי הנתונים איתר את מיקומם בנחל. צוות מחלצים חבר לפצוע וחובש היחידה העניק לו טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל מתן נוזלים דרך הוריד וקירור.

למקום הגיע מסוק משטרתי עם צוות להב"ה של כיבוי אש, שפינה את המחולץ באמצעות כבל והטיס אותו להמשך בדיקות וטיפול בבית החולים זיו, צפת. במהלך הליכת האב והבן הנוסף אל מחוץ לנחל בליווי צוות מיחידת החילוץ "גליל-כרמל", הם הרגישו חולשה כללית ולכן חובש היחידה החליט שגם הם יפונו באמצעות אמבולנס לבית החולים זיו בצפת.

לידיעה, המסוק המשטרתי לחילוץ פצועים מהשטח התחיל לפעול לפני כשבועיים. מדובר במסוק דוכיפת עם אמצעי חילוץ הנקרא long line, כשהמסוק מוזנק ממשמר אילון. במסוק ישנם שני לוחמי אש של להב"ה שתפקידם לגלוש מטה, לתת טיפול ולחלץ את הפצוע מהשטח באמצעות כבל.

נושאים קשורים: יחידת חילוץ גליל כרמל, נחל עמוד, מסוק


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות