נרות שבת ואמצעי חימום גרמו לשרפות בערב שבת

לוחמי האש של תחנת חיפה הוזעקו בליל שבת לרב קומות בנווה שאנן, לאחר שגלאי עשן התריע על שריפה בקומה החמישית. מאוחר יותר, לוחמי האש מאותה תחנה, הוזנקו לבנין בטירת כרמל ממנו יצא עשן כבד. אין נפגעים בשני האירועים אך נגרם נזק כבד.

| עודכן: מרץ 23, 2024

קרדיט:דוברות כבאות והצלה לישראל | מחוז חוף

שוב, גלאי עשן הציל חיים בחיפה: בערב שבת, לוחמי האש מתחנת חיפה הוזעקו למבנה מגורים בן 19 קומות ברחוב הגליל שבחיפה.

מפקד הארוע רב רשף ברק סילם מדווח: ''למוקד 102 התקשר שכן מועד הבית שסיפר על גלאי שהתריע במבנה ובעקבותיו גילה עשן שיצא מדירה בקומה החמישית. הצוותים הגיעו לדירה, פרצו אותה והשתלטו על האש, לא לפני שהם מחלצים מהדירה משפחה – זוג הורים ושלושה ילדים שישנו שינה עמוקה ולא התעוררו עד הגעת הלוחמים."

כל בני המשפחה הועברו לבדיקת גורמי הרפואה כשמצבם טוב, נזק נגרם לרכוש. מקרה זה מבליט את העובדה שגלאי העשן מציל חיים והיום בחיפה, הציל משפחה שלמה. חוקר דלקות שהגיע למקום קבע כי ישנו חשד שנרות שבת גרמו לשרפה.

הלילה בטירת כרמל, נשרפה דירה כליל: במהלך הלילה פעלו לוחמי האש מתחנת חיפה בפיקודו של רב רשף ברק סילם, בשרפת דירה בקומה הרביעית מתוך ארבע, של מבנה מגורים ברחוב א.ד גורדון שבטירת כרמל.

הצוות שהגיע ראשון הבחין בעשן כבד מהחלונות והחל לפעול תוך כדי שלוחמי האש סורקים לשלילת אפשרות ללכודים. הסריקה התבצעה תחת עשן רב וחום כבד, ולאחר כיבוי המוקד ושחרור העשן התבצעו סריקות נוספות לוידוא שאכן הדירה הייתה ריקה מאדם. לא היו נפגעים במקום אך נזק כבד נגרם לבית הבוער.

חוקר דליקות שהגיע למקום קבע כי נראה שכשל בתאורת חימום הוא הסיבה שהביאה לפרוץ האש. בכבאות והצלה מזכירים כי יש סכנה אמיתית באמצעי חימום ויש להשתמש אך ורק באמצעי חימום בטוחים כמו מזגן או רדיאטור.

השריפה בדירה בטירת כרמל. קרדיט:דוברות כבאות והצלה לישראל | מחוז חוף

נושאים קשורים: נווה שאנן, טירת כרמל, שריפת דירה, לוחמי אש, תחנת חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *