סטודנטיות מ"ויצו" מעצבות עם PIERRE CARDIN

סטודנטיות מהחוג לעיצוב אופנה במרכז האקדמי ויצו חיפה, השתתפו בתחרות סטודיו של PIERRE CARDIN בפריז. ראש החוג לעיצוב אופנה במרכז האקדמי: "הסטודנטיות חוו התנסות חד פעמית ומיוחדת. גאווה גדולה להשתתף באירוע מסוג זה".

| עודכן: מרץ 12, 2024

המרכז האקדמי "ויצו". קרדיט: יח"צ

סיוואר נאסר, בר אלבוים ולי אור דביר מהמרכז האקדמי ויצו חיפה, השתתפו השבוע בסדנה תחרותית שהתקיימה בפריז, בנוכחות נשיא קבוצת Cardin וצוות העיצוב של PIERRE CARDIN. סדנה זו התקיימה לראשונה בהשתתפות סטודנטים מישראל.

סיוואר נאסר, בר אלבוים ולי אור דביר, הן סטודנטיות בחוג לעיצוב אופנה של המרכז האקדמי ויצו חיפה, אשר השתתפו השבוע בסדנה תחרותית שהתקיימה בפריז בנוכחות נשיא קבוצת Cardin וצוות העיצוב של PIERRE CARDIN. מדובר ב-3 סטודנטיות מתוך 7, שנבחרו להשתתף בסדנה על ידי חבר מושבעים, המורכב ממר רודריגו בזיליקטי-קרדן, נשיא ומנכ"ל פייר קרדן, וחברי הסטודיו לעיצוב.


PIERRE CARDIN, המעצב האוונגרדי והחדשני, נחשב לאחד מהמעצבים החשובים בעולם שעיצוביו נודעו בזכות היותם חדשניים, אמנותיים ועתידניים, בדגש על שימוש בצורות גיאומטריות ומשחקי אור כדי להביא לידי ביטוי את חלומותיו. בית האופנה הצרפתי, במסגרת פרויקט ארוך שנים, מעניק לסטודנטים במוסדות אופנה נחשבים בעולם הזדמנות לחוות את אווירת הסטודיו של המעצב ולעודד אותם לחקור את הסגנון הייחודי והאוונגרדי שלו. בשנה שעברה, הגיעו לראשונה נציגים מבית האופנה המכובד PIERRE CARDIN להתארח במרכז האקדמי ויצו חיפה והכריזו על פתיחת הפרויקט בפעם הראשונה לסטודנטים מישראל.

מטרת הפרויקט היא לעודד התפתחות של מעצבים צעירים בישראל, ולהביע את ההערכה של PIERRE CARDIN לשוק הישראלי ולמורשת התרבותית יוצאת הדופן שלה. במסגרת הפרויקט התבקשו הסטודנטים ליצור סקיצה או סרטון לגברים, נשים או ילדים המתכתבים עם הסגנון הייחודי לו. הסטודנטים נדרשו לקחת בחשבון את החזון העתידני של המעצב אך גם השתמשו ביצירתיות שלהם כדי להציע חומרים וטקסטיל בני קיימא וידידותיים לסביבה.


הסטודנטיות סיפרו על הדגמים שיצרו במהלך הסדנה, בר אלבוים: "בעיצובים שלי אני שואבת השראה מגיאומטרית צורות בדומה לאיש החזון פייר קרדן. אני מתמחה ביצירת צורות גיאומטריות בשכבות עם אפקט מטושטש ומעוות, באמצעות פלטת צבעים מונוכרומטית המנוקדת בהבזק של צבע עז. בשבילי, צורות הן לא רק קישוטים אלא גם חלק בלתי נפרד מתהליך היצירה שלי ואינטראקציה עם גוף האדם. ההזדמנות לחקור את המותג שלו דרך חשיבה ייחודית מרגשת אותי באמת. אני מונעת על ידי רצון לפרוץ גבולות ולגלות זוויות חדשות של יצירתיות".

העיצוב של בר אלבוים.

לי אור דביר: "במהלך איור הסקיצות שאבתי השראה מהשימוש בצורות גיאומטריות ובגישה האוונגרדית בעבודותיו של קארדן, שכיוונו אותי ליצירת סילואטות אשר יוצאות מגבולות הגוף. בנוסף, עולם החלל שהוזכר בעבודותיו רבות הוביל אותי להתעסקות בנפח וביצירת כיסוי של הגוף בדרכים מגוונות. המחקר והעיון במרחב ובחלל עזרו לי להבין באילו צורות להשתמש והשילוב בין צורות אלה ליציאה מגבולות הגוף עזרו לי ליצור את הסקיצות הבאות."

העיצוב של ליאור דביר.


סיוואר נאסר "הפרויקט שלי, שכותרתו ממחוכים לקוקו, מתעמק בחייה ובמורשתה של גבריאל בונהור
שאנל, פורצת דרך בתחום תעשיית האופנה בתקופה שבה היא נשלטה על ידי גברים. העיצובים שלה
היו שם נרדף לפשטות ואלגנטיות, מאופיינת בקווים גיאומטריים ובצורות נקיות, שהיו פונקציונליות
ונוחות ללבוש יומיומי. ההשפעה של שאנל חורגת הרבה מעבר לתחום האופנה, שכן העיצובים שלה
עזרו לשחרר את הצורה הנשית ולהעצים נשים. למרות שלא הזדהתה במפורש כפמיניסטית, תרומתה
לתנועה הפמיניסטית באמצעות עיצוביה לֹא מוּטָלות בְּסֶפֶק. ביצירת הפרויקט הזה, קיבלתי השראה
ליצור צלליות משחררות וזורמות, חופשיות, תוך התמקדות מיוחדת בקו המותניים כסמל לנשיות וכוח.
השחרור מהמחוכים המכווצים של זמנה משמש כחזק מטאפורה לשחרור נשים".

העיצוב של סיוואר נאסר.

ד"ר רחל גץ-סלומון, ראש החוג לעיצוב אופנה במרכז האקדמי ויצו חיפה: "שמחתי מאוד לארח אצלנו באקדמיה את נציגות בית האופנה וההיסטורי המכובד פייר קרדן השנה, כשהוחלט על קיום סדנה תחרותית בפייר קרדן, עוד יותר שמחתי ש-3 סטודנטיות מהחוג שלנו נבחרו להשתתף בסדנה. בשל המציאות בישראל, בית האופנה החליט לארח באטלייה ההיסטורי של בית האופנה פייר קרדן בפריז, צרפת, את הסטודנטים המתחרים ולקיים סדנה אינטנסיבית מאוד. הסטודנטיות חוו התנסות חד פעמית ומיוחדת. גאווה גדולה להשתתף באירוע מסוג זה".

נושאים קשורים: עיצוב גרפי, מרכז אקדמי לעיצוב ויצו


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *