מחוז חוף מציג: משמר אזרחי סביבתי

לראשונה בישראל: משמר אזרחי סביבתי; בברכת מפקד מחוז חוף - ניצב דני לוי והשרה להגנת הסביבה עידית סילמן, נחנך היום פיילוט של יחידת משמר אזרחי סביבתי במשטרת מחוז חוף, שתסייע בפעולות השיטור והאכיפה הסביבתיות, בדגש על נושאי פסולת ורעש.

| עודכן: ינואר 25, 2024

תמונות מהטקס. קרדיט: דוברות המשטרה

תוכנית המשמר האזרחי הסביבתי הינה פיילוט ראשון מסוגו הכולל מפקד וכ-40 מתנדבים, ומהווה מכפיל כוח בתחום הגנת הסביבה. המתנדבים שנבחרו לפיילוט אותרו מבין מתנדבים בעלי ותק של למעלה משנתיים במערך הסיור של המשטרה, ועברו הכשרות ייעודיות לתחום. מערך המתנדבים, יאכוף וימנע עבירות סביבתיות, בדגש על השלכות פסולת, רעש ועוד.

מחוז חוף נבחר להקמת המערך המחוזי של מתנדבי הגנת הסביבה, אשר יספק מענה לתופעות העבריינות הסביבתית באופן יזום, בשל עבריינות סביבתית באזור, כולל שריפות בשטחים פתוחים. עוד יפעל המערך בריכוזי מאמץ, מיקוד גיאוגרפי ותפיסות מבצעיות בהתאם למשימות שיוגדרו בשיתוף המשרד להגנת הסביבה. בהמשך, הפיילוט צפוי להתרחב גם לאזור הדרום.

את מחוז חוף, ייצג בטקס סממז חוף, תנ"צ דודו בואני. מפקד המחוז ניצב דני לוי, נתן את ברכתו להקמת היחידה וציין כי היחידה תהיה מכפיל כוח בפעילותה בשטח.

קרדיט: דוברות המשטרה

נושאים קשורים: מחוז חוף, משטרה, משמר אזרחי


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *