קרית אתא בשגרת מלחמה

תכנית מיוחדת של משרד החוץ להסברה בקרב תלמידים, ממ"דים יבילים נוספים בעיר ומועצת אכיפה להגדרת יעדים לשנה החדשה בקרית אתא.

| עודכן: דצמבר 26, 2023

יעקב פרץ וניר ג'מבר במועצת אכיפה.קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא

תוכנית "שגרירי העתיד" של משרד החוץ נפתחה בקרית אתא. במסגרת התוכנית לומדים התלמידים תכנים שיסייעו לישראל בהסברה בעת המלחמה ויצטרפו למערך הדיפלומטיה הציבורית של מדינת ישראל.

עיריית קרית אתא מפעילה בבתי הספר: חטיבה העליונה רוגוזין, אולפנית שח"ם והישיבה התיכונית, את תוכנית "שגרירי העתיד" של משרד החוץ. במסגרת התוכנית ילמדו בני הנוער תכנים שיסייעו לישראל בהסברה בעת מלחמה ויצטרפו למערך הדיפלומטיה הציבורית של מדינת ישראל בעזרת יוזמות ייחודיות, מעורבות ברשתות החברתיות וקידום האינטרסים של מדינת ישראל ותדמיתה בעולם בזמן המלחמה ולאחריה.


התלמידים המשתתפים בפרויקט יובילו תהליכי שינוי תודעה ותדמית במדיה וברשתות החברתיות, ישתלבו בכנסים דיגיטליים בינלאומיים, בפורומים של שיח ובכל דרך שייזמו לצורך כך, כדי לקדם את מעמדה של ישראל מחד ולשתף בני נוער וצעירים בעולם בסיפורים וחוויות אישיות שיישקפו תמונה אמיתית ואובייקטיבית לגבי החיים במדינת ישראל.


שר החוץ, אלי כהן: "אני מברך על פתיחת התוכנית בקרית אתא ומודה לראש העיר על שיתוף הפעולה ביננו. מתקפת הטרור של השבעה באוקטובר הציבה את בני הנוער של ישראל בחזית הלחימה בעל כורחם. התכנית תיתן להם כלים להשתלב בחזית הלחימה המדינית ובצמרת הדיפלומטית העתידית של ישראל, וכן תסייע למדינת ישראל בהסברה."


ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: ״ אני מאמין בכוחו של הנוער להוביל לשינוי בתודעה ובשיח העולמי, ולתרום לתדמיתה של ישראל, בייחוד בזמנים קשים אלו ואין ספק שתוכנית ״שגרירים צעירים״ תאפשר לנוער לרכוש ולפתח כישורים, ואפיקי פעולה נוספים על מנת להגיע הכי רחוק ולהשפיע על חייהם כאזרחים במדינת ישראל."

ממ"דים בגני הילדים בקרית אתא

השבוע סיימה עיריית קרית אתא, את הצבתם של 10 ממדי״ם יבילים בגני הילדים ברחובות: הרצל, שדה בוקר, סוקולוב, סמטת יאיר, שבטי ישראל, כצנלסון, יוספטל, רופין ושיבת ציון. הממ"ד מאפשר מרחב מוגן בטוח ותיקני, שניתן לשהות בו לפרקי זמן קצרים וארוכים בתקופות בהן ישראל נמצאת תחת סכנה של מתקפה, והם בנויים
בהתאם לתקנים של פיקוד העורף ובפיקוחו.


עיריית קרית אתא: "השמירה על ביטחונם של ילדי העיר היא בראש סדר העדיפויות העירוני כאשר קרית אתא פעלה להצבת הממ"דים בהקדם האפשרי, למרות העיכובים שנגרמו בשרשרת האספקה כתוצאה מהלחימה. הצבת הממ"דים היבילים בחצרות הגנים מאפשרת קיום לימודים באופן רציף וללא חשש, תוך הבטחת שלומם וביטחונם של הילדים."

מועצת אכיפה עירונית

השבוע התכנסה מועצת האכיפה העירונית לשיטור עירוני ולביטחון קהילתי, בהשתתפות נציגי העירייה והמשטרה ביניהם ראש העיר -יעקב פרץ, מת"ח זבולון נצ"מ ניר ג'אמבר ומפקד נקודת השיטור בקרית אתא- פקד סאמח ביבאר.


במפגש נערכה סקירה של פעילויות האכיפה בעיר בהתאם ליעדים ולמטרות שנקבעו ע"י ראש העיר, כולל תוכנית העבודה לשנת 2024. בין הנושאים עליהם מושם דגש: מניעת ונדליזם והקמת רעש, הסדרת התנועה במרכז העיר, צמצום נהיגה מסוכנת על רכב דו גלגלי ופיקוח על הכניסות והיציאות מהעיר לצד המשך הפעלת מערך החירום הכולל אכיפה מוגברת, סיורים יזומים, הפעלת כיתות כוננות, סיירת הורים ומשמר שכונה ושימת דגש על הסברה בקרב בני הנוער בנושא שימוש בחומרים מסוכנים ומניעת מצבי סיכון.


ראש העיר, עקב פרץ: "לצד הפעילות הרבה להגברת הביטחון האישי, בולטת מעל הכל הערכות והפעילות במסגרת מלחמת ׳חרבות ברזל׳. לצד רבים מתושבי, העיר פעלה המשטרה ועדיין פועלת בכוחות מתוגברים, בכדי להעניק את תחשוב הביטחון הטובה ביותר בעיר."


מעיריית קרית אתא נמסר:"העבודה המשולבת מאפשרת הבנה עמוקה של צרכי העיר, וקידום המטרות והיעדים תוך צמצום משמעותי של היקף הפשיעה בעיר, שמירה על הסדר הציבורי והעלאת הביטחון האישי של התושבים."


נושאים קשורים: קרית אתא, עיריית קרית אתא


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות