המשטרה הרסה מתחם בלתי חוקי בג'דיידה-מכר

מאבק משטרת מחוז חוף בפשיעה החמורה בחברה הערבית - אכיפה ומשילות:היום ביצעה הרשות לאכיפה במקרקעין מחוז צפון, בסיוע משטרת ישראל, הריסה של מתחם בלתי חוקי שנבנה על קרקע חקלאית מוכרזת בכפר גדידה - מכר.

| עודכן: דצמבר 5, 2023

הריסת המתחם בג'דיידה-מכר. קרדיט:דוברות המשטרה.

כוחות משטרה, של למעלה מ – 100 שוטרים, בהרכב של שוטרי יחידת מתפ"א, לוחמי יס"מ, לוחמי היחידה הטקטית במג"ב, פרשים, יחידת הכלבנים וכוחות יעודיים בפיקודו של מפקד מרחב אשר, נצ"מ חיים סרגרוף ומפקד תחנת גליל מערבי, סנ"צ אלכסנדר קראוס, הובילו וסייעו הבוקר בהריסת מתחם בלתי חוקי שנבנה על קרקע חקלאית מוכרזת בכפר ג'דידה – מכר, וזאת במסגרת המאבק של משטרת ישראל בפשיעה בחברה הערבית.

בתום הליכי אכיפה שנוהלו ע"י הרשות לאכיפה במקרקעין, הגיעו הבוקר (שלישי) הכוחות לאבטח את הרשות לאכיפה במקרקעין, בביצוע הריסה של מתחם שנבנה באופן בלתי חוקי על קרקע חקלאית מוכרזת. בחודש אפריל האחרון, מפקחי הרשות לאכיפה ומקרקעין איתרו וסימנו את הבנייה עם תחילתה, וכבר בחודש מאי האחרון הוציאו צו הריסה למתחם.

למרות הצו שקיבל בעל הקרקע, המשיך בבנייה הבלתי חוקית ולפעול במקום. בתוך כך, פנה בעל הקרקע לבית המשפט על מנת לבטל/ לעכב ביצוע ההריסה, אך בימ"ש השלום ולאחריו גם ביהמ"ש המחוזי, אישרו עמדת המדינה בביצוע הצו ודחו את בקשתו של בעל הקרקע.

על פי החשד, מנהלים החשודים שהינם בני משפחה והעומד בראשה תושב המקום, בשנות ה 40 לחייו, פעילות פשיעה בתחום הסד"ח, פלישה לקרקעות, בנייה בלתי חוקית ועוד. בנוסף על פי החשד, בכדי לאבטח את הפעילות הפלילית העניפה במקום, הותקנו במתחם מערכת הכוללת עשרות מצלמות אבטחה המשדרות ל"חדר בקרה" המשמש את החשודים.

במהלך הפעילות הנחושה של משטרת ישראל כנגד אירועי אלימות בה היו מעורבים בני המשפחה, נעצרו מספר אנשים מבני המשפחה ואף הורחקו מהכפרים של הגזרה על ידי בתי המשפט על מנת למנוע אירועי אלימות עתידיים.

מפקד מרחב אשר נצ"מ חיים סרגרוף, ציין: כוחות משטרה רבים, מעל ל 100 שוטרים, סייעו משעות הבוקר לרשות האכיפה והמקרקעין, בביצוע צו ההריסה על רקע עבירות על חוק התכנון והבנייה על שטח חקלאי מוכרז. הריסת המבנה הינה קיום צו שיפוטי שתכליתו שמירה על הסדר הציבורי ושמירה על החוק במדינת ישראל. יחד עם זאת תישקל תביעה כנגד בעל המקום להשבת עלויות ההריסה המוערכת במאות אלפי שקלים. רק בחודש החולף נתפסו 9 אמצעי לחימה, תחמושת ועוד בכפר וסוכלו מספר אירועי ירי. הפעילות היום מהווה כאמור גם חלק ממאבק עיקש שמובילה משטרת ישראל במחוז חוף בשיתוף עם רשויות אכיפת החוק השונות נגד גורמי ומחוללי הפשיעה בחברה הערבית, כל זאת על מנת לחזק את המשילות ואכיפת החוק ברחוב הערבי

קרדיט:דוברות המשטרה

נושאים קשורים: משטרה, הפשיעה בחברה הערבית, הרשות לאכיפה במקרקעין, מרחב אשר


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות