ברק דגו

אי אפשר להפסיק להתפעל מהביצועים של המינוי הכי שנוי במחלוקת, לפני פתיחת העונה. דבר אחד אפשר להגיד עכשיו...מאמן בלי פחד במה ומאמן שמנצל את אותה הבמה, כדי להראות עד כמה מכבי חיפה חזקה. "הקלטת הלוהטת" של פיירו, עוד תככב בשוק השחקנים. עבדולאי סק? לא רק עושה, אלא גם מרגש - הבלם הסנגלי, פשוט גאה במכבי חיפה ונהנה לשחק בה, אי-אפשר לפספס את זה.

| עודכן: אוגוסט 16, 2023

מסאיי דגו. קרדיט:מכבי חיפה-האתר הרשמי.

רק לפני פחות משנה וחצי, הפועל עכו מהליגה הלאומית, פיטרה את מסאי דגו. לא הייתה זו הקבוצה הראשונה שבה פוטר, קדמו לה מקריים דומים. למעשה, רק פיטוריו של דגו מהפועל כפר-סבא, בטענה שלא הרכיב את תום שלח, הנכד של הבעלים יצחק שום, היו לא מוצדקים בלשון המעטה, כל השאר התקבלו בטבעיות ובמקצועיות. עד שעשה הסבה למאמן קבוצת הנוער של מכבי חיפה, אותה הוביל לאליפות המדינה, כשהוא מרשים את הצוות המקצועי של המועדון, מישהו זוכר עכשיו שפוטר מעכו?


ישנם שכבר התעייפו מההגדרה "מינוי תמוה", שרצה בכותרות. אין צורך להתעייף, כי זה בדיוק הסיפור הנפלא: המאמן הצעיר, 37, שלקח (בינתיים) את האלופה לשלב אחד לפני הכניסה לצ'מפיונס ליג. מי שעקב אחרי קבלת ההחלטות שלו במהלך משחקים, בהחלט רחב ליבו, הבחורצ'יק הצעיר על הקווים, לא נבהל מגודל הבמה, שלושים אלף צופים ומאות אלפים בארץ כולה, ראו אותו נכנס נהדר לנעליים הגדולות של ברק בכר.
מישהו, ושוב ההגדרה היא על בינתיים, רואה שינוי לרעה בקבוצה של דגו לעומת הקבוצה שהייתה לברק בכר שנחטף לכוכב האדום?…

מספיק לאמץ את דבריו של צ'ארון שרי, מלך המבשלים אתמול, שלושה במספר: "הקבוצה העונה נראית יותר טוב מהעונה הקודמת". אז יכול שמוקדם להצהיר זאת, אבל עצם העובדה ששחקן שראה כבר הכל כמו שרי, ראויה לאמון וציון. מכבי חיפה, עברה עד עכשיו שלושה שלבים, שניים מהם קשים ועוד בלי עומר אצילי, ספק המספרים והבולט ביותר, מוחמד אבו-פאני וג'וש כהן. בלי חיזוק נטו להרכב הפותח, אם לא היה לה מאמן ראוי, היא לא הייתה עוברת.

עוד נחזור ונדבר על הילד שנולד באדיס-אבבה, עד שהגיע בגיל 37 להובלת האלופה. המאמן שהדגיש כמה חזקה המעטפת של מכבי חיפה כמערכת וגם תרם את הכריזמה האישית שקורמת עור וגידים מדי משחק. שאפו למי שמינה אותו.
האמת, בדקות הראשונות, סלובן ברטיסלבה די הפחידה. איתמר ניצן, עוד אחד שהושמץ בטרם עת, עצר כדורים כמו ששוער במכבי חיפה צריך לעצור ואז המשחק נפתח, בראשות שרי ודיא סבע. שרי, כמנהיג, נראה שאוהב יותר את המשחק דווקא בנסיבות הנוכחיות של מכבי חיפה – הוא מקבל "קארט בלאנש" לעשות מה שבראש שלו (כלומר להביא את היצירתיות שלו), מבלי שאף אחד דורך על היבלות שלו.


הוויכוחים על פרנצדי פיירו, ימשכו כל עוד ישחק, כי כך הדבר כאשר הוא מפציץ במוקדמות ליגת האלופות ומתקשה בליגה, ויכוח סופר לגיטימי. בינתיים, משלוח הקלטת שלו לשוק השחקנים, עם 10 שערי ליגת האלופות, הוא מתכון בטוח לעניין. מבחינת מכבי חיפה, הוא מספיק טוב כדי לסגור עניינים. ענאן חלאיילי, עוד ישחק הרבה, בניגוד לאילוצי המשחק אתמול, צעירים אחרים יקבלו קרדיט. הייתי רוצה מאוד לראות אריק שוראנוב, שמדייק ברחבה.


ואי-אפשר כמובן בלי עבדולאיי סק- הסנגלי ,הפך בחיפה לבעל הבית של סמי עופר. עוצמתי, מחוייב, אוהב את הקבוצה. בואו נפסיק כאן, כי בשבוע הבא, מול יאנג בויז השוויצרית, צפוי הדבר האמיתי הדבר שיכריז אם תהיה הצלחה, על הקבוצה הישראלית הראשונה שמגיעה פעמיים ברציפות לשלב הבתים.

2 תגובות על “ברק דגו”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *