איפה הכסף ? מבצע ארצי של רשות המיסים במאבק בהון השחור וסרבני המס

המבצע נערך על ידי כל משרדי המע"מ הפזורים ברחבי הארץ, בשיתוף היחידה הארצית לאכיפת הגבייה, יחידות ניהול הספרים ומשטרת ישראל, ובמסגרתו טופלו כ-1,904 עוסקים שצברו חובות למע"מ, נגבו מעל 141 מיליון ₪, ועוקלו 123 רכבים.

| עודכן: יולי 26, 2023

אילוסטרציה

המבצע, כלל פעילות גבייה כנגד חייבים, לצד פעילות ביקורת ממוקדת לאיתור מעלימי מס בכל ענפי המסחר. 

לצד פעולות הגבייה, נערכו גם ביקורות בקרב 163 עוסקים בכל ענפי המסחר. כך לדוגמא, הגיעו מבקרי החשבונות לפיצוציה באזור עכו ומצאו את מתחם העסק ריק. לאחר ניסיונות רבים לאיתור בעל העסק, הוא נמצא לבסוף ישן בתוך הפיצוצייה. מבדיקת המבקרים, עלה כי העוסק מפעיל את הפיצוצייה על אף שתיקו במע"מ סגור. כמו כן, נמצא כי הוא מוציא חשבוניות עבור עבודות קבלניות. בעקבות ממצאי הביקורת, הובא העוסק לחקירה במשרדי מע"מ לצורך בירור הוצאת החשבוניות עבור העבודות וכן לגבי פעילותו העסקית. 

בביקורת אחרת, בעסק לנגרות בשפרעם, שמו לב המבקרים לערמה של פתקים אשר פזורים על השולחן. כאשר נשאל על כך העוסק, ענה כי אלו הזמנות לעבודה. בבדיקה מעמיקה יותר התברר כי העוסק לא מנהל ספר הזמנות כנדרש ואף זורק את הפתקים המדוברים ללא תיעוד. כמו כן, עלה כי העוסק מציג ערך מוסף נמוך משמעותית ביחס לענף. בעקבות הממצאים הועבר העוסק להמשך ביקורת במשרדי מע"מ. 

רשות המסים תמשיך בפעולות האכיפה כנגד חייבי המס בכל רחבי הארץ ובכלל זה פעולות חקירה, ביקורות בבתי עסק ועוד, וזאת במטרה להביא לגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל המס בקרב האזרחים ואת ההרתעה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *