נפלו ברשת: צפו במעצר של 17 תושבי כפר איבטן בחשד לזיוף מסמכים של ביטוח לאומי

שוטרי מפלג הונאה ופשיעה מקוונת במחוז חוף, בלשי תחנת זבולון וכוחות נוספים, פשטו הבוקר יחד עם חוקרי הביטוח לאומי על מספר בתים של חשודים באיבטן ועצרו 17 תושבי המקום, בחשד להונאת הביטוח הלאומי, הלבנת הון, שימוש במסמכים מזויפים ומרמה בנסיבות מחמירות

| עודכן: יולי 24, 2023


ראשיתה של הפרשה במהלך חודש יוני 2022, עם קבלת תלונה במפלג ההונאה של מחוז חוף מאנשי המוסד לביטוח לאומי, על כך שמספר תושבי הכפר אבטין, חברו יחדיו והגישו מסמכים מזויפים לביטוח הלאומי בזמן התפשטות מגפת הקורונה. בכך, הם ניצלו את הוראת השעה, בעת שהביטוח הלאומי איפשר הגשת מסמכים באופן מקוון לשם קבלת דמי אבטלה/לידה מוגדלים, מבלי שהיה צורך בהתייצבות בלשכת התעסוקה או במוסד לביטוח לאומי.

החשודים ניצלו את הסטטוס קוו שיצר ביטוח לאומי, במטרה להקל על הקהל הרחב וקיבלו לידיהם מאות אלפי שקלים במרמה וכאמור תוך הגשת מסמכים מזויפים שהכינו מבעוד מועד.

עם התקדמות החקירה עלה כי חלק מהחשודים זייפו מסמכים נוספים שהגישו לחברת ביטוח והצליחו לקבל סכום של מיליון ו-500 אלף שקלים במרמה. בסופו של יום, הצליחו החשודים בצוותא ולאחר שפעלו בתחכום וללא מורא וניצלו תקופת משבר לאומי, לקבל לידיהם סכום הנאמד ב 2,000,000 שח, אותם חילקו ביניהם ובכך פגעו בכספי מוסדות המדינה, חברות ביטוח ואנשים פרטיים.

החשודים תושבי הכפר איבטין הועברו לחקירה ביחידת ההונאה של מחוז חוף ובהתאם להתפתחויות, תבקש המשטרה להאריך מעצרם של ארבע מתוך החשודים בבה"מש.

קרדיט: דוברות משטרה

נושאים קשורים: ביטוח לאומי, עצורים, משטרתישראל


2 תגובות על “נפלו ברשת: צפו במעצר של 17 תושבי כפר איבטן בחשד לזיוף מסמכים של ביטוח לאומי”

  1. על כל זה אנחנו משלמים אנחנו פראיירים

  2. מה זה משנה אם תפסו לא תפסו
    בסופו של יום יקבלו על תנאי וחצי שנה עבודות שירות ויחזירו 5000 אלף שח.
    אם תהיה ענישה רצינית ולא מגוחכת הם לא היו חושבים לעשות את זה= לא משתלם זה שם המשחק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *