9 חשודים נעצרו בחשד להפצה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות בעשרות מליוני שקלים

| עודכן: יוני 6, 2023

תיעוד וצילומים מהפעילות- קרדיט: דוברות המשטרה
תיעוד וצילומים מהפעילות- קרדיט: דוברות המשטרה

רשות המסים, בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל-מרחב מנשה והמטה הלאומי ללוחמה בטרור, עצרה היום 9 חשודים בניהול רשת של חברות שעסקה בהפצה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות. על פי החשד, הרשת הפיצה וקיזזה חשבוניות בסכום כולל של עשרות מיליוני ₪ מבלי לבצע את העסקאות שפורטו בהן, וכל זאת ככסות לביצוע של עבירות מס והלבנת הון.

החקירה מנוהלת על ידי חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון בשיתוף עם פקיד שומה חקירות חיפה והצפון, היחידה ללחימה בפשיעה של מרחב מנשה, המטה הלאומי ללחימה כלכלית בטרור והיחידה הצפונית לאכיפת הגבייה ברשות המסים (הוצל"פ חיפה). ראשיתה במידע שהתקבל ולפיו אזרחית ישראלית, בת משפחה של שני אזרחים ישראלים שהורשעו ברצח חייל על רקע לאומני, המקבלת בשמם קצבה חודשית מהרשות הפלסטינית, רכשה רכב מרצדס בסכום של יותר מ-350 אלף ₪.

במסגרת הניסיונות להתחקות אחר מקור הכסף לרכישה, עלה החשד כי חלק מהכסף התקבל מחברה ישראלית הרשומה כעוסקת בתחום השמת כוח אדם. בעקבות גילוי זה החלה חקירה בעניינה של אותה חברה, שהעלתה חשד לעבירות מס ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

עפ"י החשד, החברה שמספקת לכאורה שירותי כוח אדם לחברות סיעוד, ניכתה בספריה חשבוניות מס פיקטיביות בסכום כולל של עשרות מיליוני ₪ , תוך שימוש בחשבוניות שהפיצו חברות אשר לא מספקות כל שירות עסקי וקיימות אך ורק כצינור לביצוע עבירות מס והלבנת הון.

עפ"י החשד, חברות אלו ניכו אף הן חשבוניות מס פיקטיביות, בסכומים המסתכמים בעשרות מיליוני ₪. חשבוניות אלו סופקו לאותן חברות על ידי שורה של חברות החשודות גם הן כפיקטיביות.

בעקבות החשדות נעצרו הבעלים של חלק מהחברות המעורבות כמו כן נעצר גם רואה חשבון, המייצג חלק מן החברות המעורבות בפרשייה. ובתום הפעילות נתפסו נכסים רבים השייכים החשודים, בהם רכבי יוקרה וכסף מזומן במטבע ישראלי ומטבע זר על סך עשות אלפי שקלים.

משטרת ישראל ורשות המסים ימשיכו במאבקם כנגד פעילות בלתי חוקית לרבות פעילות בתחום הפלילי, כלכלי, מימון טרור ועוד שמתבצעת תוך זלזול בשלטון החוק ובעלת השפעה שלילית על החברה הנורמטיבית שומרת החוק.

נושאים קשורים: משטרת ישראל, רשות המיסים


מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
יצחק אברג'יל

אידיוטים ! מה אתם קונים רכב ב350אלף שח ! אתם גונבים כסף תעשו את חכם אל תקנו רכבים תשכרו רכבים ! החלטתם לקנות רכב תקנו רכב יד2 ולא רכב יוקרה תקנו רכב פשוט ב60/70אלף ויד2 או שאם החלטתם לקנות רכב חדש תעשו 100 אחוז מימון . אני לא מבין את הטמטום הזה יודעים לגנוב מליונים עושים טעויות של ילדים מפגרים ! בהצלחה עורכי הדין שלכם עכשיו התעשרו על חשבונכם וכל מה שיש לכם יהיה מעוקל בסופו של דבר תשארו בלי כלום וזה רק בגלל שאתם עושים שפוני. אצבע משולשת לרשות המסים ! זה בסופו של דבר אפגע בכם ובכל המשפחה שלכם . איזה טמטום גנבתם תסתמו את הפה תחיו מתחת לרדאר במקום זה אתם עושים הפוך חיים בראוותנות יתר ! עכשיו תשלמו את המחיר על הטמטום שלכם .