גאווה חיפאית: טל סברדלוב מחיפה, זכה במקום הראשון בתחרות פרוייקטי גמר מכל הארץ בכינוס הלאומי ה-23 להנדסת תעשייה וניהול

| עודכן: מאי 2, 2023

ד"ר נירית גביש, טל סברדלוב וד"ר חוסיין נסראלדין צילום: באדיבות המכללה להנדסה אורט בראודה

טל סברדלוב, סטודנט לתואר שני במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל,
השתתף בתחרות ארצית לצד עשרות פרויקטים לתואר ראשון ושני מכל מוסדות הלימוד בארץ
וזכה במקום הראשון עם הפרויקט
"תכנון משולב של תפעול וסיכונים תרבותיים במחלקת המשלוחים".

טל סברדלוב מחיפה, סטודנט בתוכנית לתואר שני M.Sc. יישומי בהנדסת תעשייה וניהול במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל, הוא הזוכה במקום הראשון בתחרות פרוייקטי גמר בכינוס הלאומי ה-23 להנדסת תעשייה וניהול שהתקיים באוניברסיטת אריאל. בתחרות השתתפו עשרות פרויקטים לתואר ראשון ושני מכל מוסדות הלימוד בארץ וכאמור, הפרויקט של סברדלוב נבחר במקום הראשון על ידי וועדת שיפוט מקצועית שכללה נציגים מהאקדמיה ומהתעשייה.

צילום: באדיבות המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

פרויקט הגמר של טל – "תכנון משולב של תפעול וסיכונים תרבותיים במחלקת המשלוחים" – בהנחייתו של  ד"ר חוסיין נסראלדין, ראש התוכנית לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל, עסק בבעיה מורכבת במחלקת משלוחים בחברה ביטחונית בעלת אופי פרוייקטאלי. אתגר מורכב בסביבה שכזו הוא העובדה שמחלקת משלוחים הינה החולייה האחרונה בשרשרת הייצור, וישנו קושי רב בקביעת תיעדוף הפרויקטים לשילוח, במיוחד משום שהחוליות הקודמות בשרשרת ניצלו כבר את כל מרווחי הזמן, ומחלקת המשלוחים מתמודדת עם לוח זמנים צפוף מאוד.

בפרויקט הוצע פתרון חדשני ויצירתי, שמבצע אינטגרציה של היבטים תפעוליים תוך לקיחה בחשבון של שיקולים תרבותיים של הלקוחות. פותח מודל אופטימיזציה של תהליך קביעת סדר הכנת המשלוחים ללקוחות. התהליך עד כה היה לא מוסדר, ומבוסס על אינטואיציה וניסיון, וכעת פותח תהליך הנדסי מבוסס נתונים. כמו כן, במודל נעשה שילוב של היבטים עסקיים ביחד עם היבטים תרבותיים של מדינת הלקוח.  הפתרון המוצע מביא לא רק לשיפור תהליך קבלת ההחלטה במחלקה, אלא גם לשיפור מדדים תפעוליים קריטיים, כגון מידת הפיגור המשוקלל, הפיגור הממוצע וסך הקנסות שהחברה משלמת על פיגורים.

אריה מהרשק, נשיא המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל: "הריני מאחל לטל הצלחה ביישום הפתרון ובמימוש הערך המוסף לארגון; ומנצל ההזדמנות להודות לכל המרצים והמנחים בתוכנית התואר השני בהנדסת תעשייה וניהול בבראודה על תרומתם לחינוך הדור הבא למנהיגות ההנדסית בתעשייה הישראלית". 

הכינוס הלאומי ה-23 להנדסת תעשייה וניהול, לצד הכינוס המחקרי וההאקתון הלאומי מיסודה של קרן עירא, הוא אחת מהפעילויות הלאומיות המרכזיות בתחום הנדסת תעשייה וניהול בארץ מזה מעל חמישים ושתיים שנה. בכינוס, שנערך השנה באוניברסיטת אריאל ב-27.4, השתתפו נציגים מכל המוסדות האקדמיים בישראל. למחלקה להנדסת תעשייה וניהול בבראודה הייתה נוכחות מרשימה בכנס. בוועדה המארגנת של הכנס השתתף פרופ' שוקי דרור. ד"ר חוסיין נסראלדין וד"ר יריב מרמור היו יושבי ראש של מושבים והרצו בכנס, והרצאה נוספת ניתנה על ידי ד"ר נירית גביש, ראש המחלקה.

צילום: באדיבות המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

נושאים קשורים: המכללה האקדמית להנדסה בראודה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *