סיפור אהבה ישן שלא נגמר(סיפור חקירה)

אילוסטרציה

לפני מספר חודשים הגיעה למשרדי, משרד חקירות אמנון רודס, חוקר פרטי, אישה בשנות ה-40 המוקדמות בשם רונה כץ (שם בדוי) כדי לחקור האם בעלה בוגד בה. היא סיפרה על בעלה, אנטולי, שעם עלייתו ארצה בגיל 15 עברת את שמו לנתן. יכולתי לראות בעצמה שבעלה הוא גבר נאה, לפי התמונות שאשתו השאירה לטיפול בתיק, בן 50.  נתן הוא מתכנת בכיר באחת מחברות ההייטק המובילות בתחום. לזוג שלושה ילדים שלומדים במוסדות להשכלה גבוהה. רונה, היא רופאה במחלקת ילדים באחד מבתי החולים בחיפה. הזוג נהנה מחיי נוחות אם כי שני בני הזוג משקיעים שעות ארוכות בעבודות שלהם. לאחרונה רונה שמה לב שנתן נעדר שעות ארוכות מהבית, מעבר לרגיל וגם כשהוא מגיע הביתה, הוא נראה מרוחק, בעולם משלו. לפני כמה שבועות הוא גם חזר הביתה רק בבוקר, כלומר, לא ישן בבית. כשהיא שאלה אותו מספר פעמים אם הוא רוצה לשתף אותה בבעיה שמטרידה אותו, הוא התחמק ממתן תשובה ישירה. לכן, היא החליטה שהיא רוצה לברר מה קורה עם בעלה דרך המשרד שלי, משרד חקירות אמנון רודס, חוקר פרטי.

קיבלתי מרונה את כל הפרטים הנדרשים וכבר למחרת בבוקר התחלתי לעקוב אחרי נתן. הוא יצא בשעה מאד מוקדמת מביתם של הזוג בזיכרון יעקב למשרדו באזור ההייטק בהרצליה. עקבתי אחריו בדיסקרטיות וכמו תמיד, חיכיתי להתפתחויות, שלא איחרו לבוא. בשעה אחת, ראיתי שהוא יוצא מבניין המשרדים שבו עבד, מלווה באישה נאה למדי, בשנות ה-40 המוקדמות לחייה ונכנס איתה לרכבו. נסעתי אחריהם כמה דקות עד שהם חנו ליד מסעדה בפינת רחוב שקטה, באחת השכונות הנחשבות בעיר. בחרתי לשבת בתוך המסעדה בכוונה לצלם אותם ולקלוט לפחות חלק מהשיחה שלהם, על ידי קריאת השפתיים בזמן השיחה. אחרי כמה שניות, הבנתי שהם מדברים רוסית, מדי פעם הוא מניח את ידו על ידה אך מיד מסיר אותה, בחשש שמישהו יזהה אותם. 

בדרך כלל אני שומר את כל המידע שאספתי על האנשים שאני נדרש לעקוב אחריהם ורק בסוף אני מוסר אותו למי שהזמין אותה. אך הפעם הייתה לי הרגשה שאני צריך לשתף את רונה כבר בשלב מוקדם של החקירה. וכמו תמיד, גם הפעם האינטואיציה שלי עבדה נכון.

העברתי לרונה כמה תמונות שצילמתי את בני הזוג וביקשתי ממנה לבדוק אם היא מכירה את האישה המצולמת.

כעבור יומיים היא חזרה אליי, ומיד הבנתי מקולה שהיא כנראה זיהתה מי הייתה האישה שצולמה עם נתן. היא סיפרה לי שבדקה באלבומים הישנים של נתן, ומצאה מספר אלבומים שהוא עוד הביא מביתו ברוסיה לפני שעלה ארצה. אחרי חיפושים קדחתניים היא מצאה כמה תמונות של אותה אישה כשהיא הרבה יותר צעירה. בתמונות המשותפות ניתן לראות שהיא ונתן נראים מאוהבים ומאושרים.  ליד התמונות היו מספר מילים ברוסית שנתן בעצמו כתב. היא חיפשה את התרגום של המילים בגוגל. לפי התרגום האירוע היה יום הולדת של נתן ושהוא מצולם עם ארוסתו, נטליה. רונה ביקשה שאמשיך לעקוב אחרי נתן עוד כמה ימים, לפי שהיא מחליטה כיצד לנהוג עם המידע שעלה בידינו.

המשכתי לעקוב אחרי נתן מספר ימים, וחוץ מעוד פעם שהוא יצא לארוחת צהרים עם נטליה, הוא הקפיד לחזור ישר לביתו אחרי העבודה. הבנתי שחלקי בחקירה זו הסתיים, ומה שנשאר לעשות כדי להבין מה המשמעות של נטליה בחייו של נתן בהווה, היה כבר עניין שבין רונה לבין נתן.

ואכן כשבוע לאחר שהעברתי לה את המידע הנוסף שאספתי על נתן, רונה התקשרה אליי. היא סיפרה לי שאחרי שסיימתי את החקירה שלי ולא נמצאו סימנים שהוא בוגד בה, היא החליטה בכל זאת לבדוק איתו לגבי הפגישות שלו עם נטליה. היא החליטה להיות גלויה איתו לגבי החשדות שעלו בה בגלל ההתנהלות החריגה שלו. הוא הודה שלפני מספר חודשים, פגש במסגרת עבודתו את אהבת הנעורים שלו, נטליה. הוריו של נתן תכננו במשך מספר שנים לעלות לישראל וחיכו לאישורים המתאימים. נתן לא רצה לעזוב את נטליה ברוסיה, אך מפני שהייתה נוצרייה לא ניתן לה אישור לעלות איתו, וכך בני הזוג נאלצו להיפרד למרות אהבתם הגדולה. בסופו של דבר, נתן התגבר על הגעגועים לנטליה וכל אחד מצא אהבה חדשה. אך כשהם נפגשו לפני כמה חודשים, היה נראה שבכל זאת נשאר זיק מאותה אהבה, למרות ששניהם נישואים באושר, המשיכה ביניהם עוד הייתה שם. אבל אחרי כמה פגישות בסתר, הם הבינו שהאהבה הגדול כבר איננה, ושהם לא רוצים לפרק את המסגרות המשפחתיות שהקימו. הם החליטו באחת הפעמים האחרונות שעקבתי אחריהם, שהם משאירים את העבר איפה שהוא נמצא, ושהם יסתפקו בזיכרונות המתוקים של פעם. 

רונה החליטה שהיא מקבלת את דבריו של נתן ושהיא סולחת לו גם על הניסיון שלו לשחזר, ולו במעט את האהבה הישנה. מאחר שהוא הבין שהאהבה הנוכחית היא החשובה, הם החליטו  שעליהם להמשיך הלאה ולשכוח את מה שקרה בחודשים האחרונים.

אמנון רודס משרד חקירות

נושאים קשורים: סיפורו של חוקר


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *