מדוע אמיר צריך לעבוד שעות נוספות (סיפור חקירה)

אילוסטרציה

לפנינו סיפור אופייני של גבר שבטוח שאין סיכוי שאשתו תחשוף את מעשי הבגידה שלו, אך הביטחון המופרז שלו הוא גם הגורם שמפיל אותו.

אמיר א. הוא שמאי בכיר בחברת שמאות וותיקה. בשנים האחרונות הוא אינו יוצא לשטח. הוא אחראי על תכנית העבודה של צוותי השמאים, ועוסק בין היתר בצד השיווק של החברה. הוא נקרא לבצע עבודות בשטח, רק במקרים חריגים. 

אבל בבית, אשתו של אמיר, חנית, יודעת שבעלה ממשיך לעבוד בחוץ, ואף עובד בשעות מאוחרות על פני בקשת לקוחות. אשתו, התחילה לחשוד בו, כשהיא שמה לב, שהוא הרבה פעמים לוקח אתו תיק להחלפת בגדים. תמוה בעיניה, מדוע אמיר בתפקידו המנהלי צריך לעשות עבודות בשטח. כשהיא שאלה אותו למה הוא צריך בגדים להחלפה, כשהוא עובד במשרד, הוא השיב לה שלפעמים הוא מתלכלך בזמן העבודה, והוא לא רוצה להסתובב עם בגדים מלוכלכים בזמן שהוא עובד במשרד.

יום אחד, חנית לא הרגישה טוב והחליטה להישאר בבית ולא ללכת לעבודה. כשהיא התכוונה לצאת מחדר השינה היא שמה לב שאמיר השאיר את התיק שהוא לוקח כל יום לעבודה ליד המיטה. מכיוון שהתיק היה פתוח למחצה, וחנית ראתה את הבגדים מבצבצים מתוכו, היא התכוונה לכבס אותן לחסוך לאמיר את העבודה.

אך כשהיא הוציאה את הבגדים מהתיק, ציפתה לה הפתעה לא נעימה.

במקום בגדי עבודה מלוכלכים, חנית מצאה בגדים של יומיום שמהם נודף ריח חריף של בושם נשי, וגם ליפסטיק מרוח על הצווארון ומקומות נוספים. היא גם שמה לב, שבתוך תא צדדי של התיק, היו מספר אריזות של קונדומים. חנית, עו"ד במקצועה, לא הייתה צריכה להשקיע יותר מדי מחשבה, כדי להבין שהשעות הנוספות שבעלה בילה מחוץ לבית, לא היו קשורות לעבודות שמאות.

בשלב הזה, חנית פנתה אליי. ההכרות בינינו משתרעת על פני מספר שנים, בעיקר בשל חקירות שניהלנו ביחד וגם בגלל ששמרנו על קשר חברי במשך השנים. לא היה לה ספק שאמיר בוגד בה, אך לפני שהיא מגישה נגדו בקשה לגט ברבנות ובבית המשפט, היא רצתה להיות בטוחה שהוא אכן בוגד בה ועם מי. ולכן, היא ביקשה ממני לעקוב אחרי אמיר.

תחילה בדקתי במקום העבודה של אמיר, האם הוא באמת צריך להחליף שמאים אחרים, דבר שהתברר כדבר שקרי. האדם שדיברתי אתו, לאחר שהצגתי את עצמי כלקוח פוטנציאלי, הסביר שהחברה לא מפעילה שמאים אחרי השעה 16:00. שעות העבודה של השמאים מסתיימות בשעה 17:00, והם עובדים רק באור יום, ובנוסף, המנהלים בחברה, לא יוצאים לעבודות שמאות. 

אחרי שיחת ההבהרה עברתי לשלב השני של החקירה. התחלתי לעקוב אחרי אמיר, וצילמתי אותו מגיע לדירה של חברתו, צעירה בשם אלכסה. צילמתי אותו במשך מספר ימים כשהוא מגיע אל דירתה וכעבור כמה שעות יוצא במהירות אל מכוניתו. בכל פעם שהוא הגיע אליה, הוא נשא עימו את התיק שחנית הוציאה ממנו את הבגדים המלוכלכים. חשוב לציין, שבכל פעם שהוא הגיע אל אלכסה, כשהוא עזב את המקום, הוא לבש בגדים אחרים.

הגיע הזמן לחשוף את התרמית של אמיר. רציתי לשחרר את חנית כמה שיותר מהר מחשדותיה ולאפשר לה להתחיל בתהליך הגירושין נגד בעלה. התקשרתי לבעל המשרד של אמיר, השארתי הודעה אצל המזכירה, מטעמו של אמיר עם בקשה שיתקשר אליו הביתה ולא אל הטלפון הנייד. זה היה יום שני בצהריים, וידעתי שאמיר לקח יום חופש מהעבודה, ושהוא מבלה עם אלכסה את כל היום. חנית עדכנה אותי מראש, שאמיר הודיע לה שהוא יהיה כל היום בעבודות שמאות. 

בעלה של אלכסה, נהג לנסוע מטעם עבודתו לנסיעות עסקים והיא הייתה מנצלת את הנסיעות שלו כדי לבלות עם המאהבים שלה, שאמיר היה רק המאהב התורן. לכן, באותו יום שני, אלכסה ואמיר החליטו לבלות את היום ביחד. 

לפי התוכנית שלי, באותו היום, בשעה 17:00 הבוס של אמיר צלצל לביתו של אמיר, וכפי שסיכמנו מראש, חנית קבלה את השיחה. בזמן השיחה עם הבוס של אמיר, חנית התפלאה שאמיר לא בעבודה. הבוס שלו סיפר לה, מבלי לדעת שהוא כורה לעובד הבכיר שלו בור עמוק, שאמיר אינו עובד בחוץ בכלל ושעבודתו מתבצעת אך ורק במשרד. מכיוון שהיא ידעה שדבריו של הבוס ישמשו אותה היטב בבית המשפט, חנית הקליטה את השיחה והפעם חיכתה שאמיר יחזור הביתה בשעה מאוחרת מהבילוי עם המאהבת.

כשהוא חזר הביתה בשעה מאוחרת מאד, אמיר הופתע שחנית מחכה לו בסלון, בזמן שהילדים הקטנים כבר היו מזמן במיטה. הוא סיפר לה שהיה לו יום ארוך במיוחד, ושאחרי שהוא סיים את עבודות השמאות, הוא נאלץ לנסוע ישר ללקוח אחר בתל אביב, על פי בקשת מנהלו הישיר.

חנית הקשיבה למעשיות של אמיר, וכשסיים את דבריו, היא השמיעה לו  את ההקלטה של השיחה עם הבוס שלו. הוא ניסה למצוא תירוצים למה שקרה, אבל חנית, פרקליטה משופשפת ורעיה מאד כועסת, החליטה שהיא מוותרת על התענוג, סימנה לו שייקח איתו את המזוודה שהיא הכינה לו מראש, ושבקרוב הם יפגשו ברבנות ובבית המשפט. ושמעכשיו הוא יצטרך למצוא מקום אחר לכבס את בגדיו המלוכלכים.

אמנון רודס -משרד חקירות.

נושאים קשורים: סיפורו של חוקר


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *