שר המורשת הרב עמיחי אליהו בביקור בטבריה: "חשוב מאוד להמשיך לפתח ולהשקיע בעיר"

| עודכן: מרץ 30, 2023

צילום: משרד המורשת

שר המורשת, הרב עמיחי אליהו, ביקר בעיר טבריה יחד עם מנכ״ל משרדו נתנאל איזק והצוות המקצועי. השר נפגש עם ראש העיר בועז יוסף, שהציג לשר את אתרי המורשת הרבים המתפרסים בכל רחבי העיר ואת ההיסטוריה הענפה של האזור כולו. השר אליהו ציין בפני ראש העיר כי בעיניו טבריה יכולה וצריכה להיות עיר תיירות ומורשת מובילה וכי בכוונתו לבחון דרכים להרחבת ההשקעה הממשלתית בעיר.

הסיור כלל ביקור באחד מהאתרים המרכזיים בטבריה, חצר היהודים, הנמצא בתנופת פיתוח בהובלת משרד המורשת ובביצוע החברה הממשלתית לתיירות. המקום, שמהווה את הרובע היהודי העתיק של העיר, קיימים 4 בתי כנסת ותיקים בהם בית כנסת חב״ד ובית הכנסת של חסידות קרלין.

השר אליהו וצוותו סיירו במקום ובחנו את התקדמות העבודות, הנמצאות בשלב מתקדם. פרויקט הפיתוח בחצר היהודים תשמר את המבנים ההיסטוריים ותספר לציבור הרחב את אורחות החיים היהודיים במקום במשך מאות שנים. לסיום ביקרו השר וראש העיר בקבר רבי מאיר בעל הנס והתפללו במקום.

שר המורשת, הרב עמיחי אליהו: ״העיר טבריה היא אחת מהערים הקדושות לעם היהודי, ונכס תיירותי ומורשתי ענק למדינת ישראל. שמחתי לבקר בעיר ולראות את תנופת הפיתוח באתרי המורשת בהובלת משרדי. אני פועל יחד עם צוות משרדי לחיזוק העיר טבריה וביסוס המורשת היהודית בעיר״

מנכ״ל משרד המורשת, נתנאל איזק: משרד המורשת בראשות השר עמיחי אליהו פועל לחיזוק ופיתוח אתרי המורשת ברחבי העיר טבריה ובראש ובראשונה- לסיום העבודות לשדרוג ״חצר היהודים״ למען כלל הציבור. שילוב התיירות הרבה בעיר עם טיפוח עשרות אתרי המורשת בעיר מהווים פוטנציאל כלכלי משמעותי להצלחתה של עיר הכנרת״

ראש עיריית טבריה בפועל בועז יוסף: ״העיר טבריה חייבת לממש עד תום את הפוטנציאל התיירותי וההיסטורי שלה בתחום המורשת. טבריה היא עיר עם היסטוריה מהמפוארות ביותר לאורך שנותיו של העם היהודי והיא למעשה מספרת על ציר הזמן את סיפורו. יש לנו את המקומות המדהימים והמרגשים שיספרו את ההיסטוריה. אני מודה לשר המורשת עמיחי אליהו ולמנכ"ל משרדו נתנאל איזק על הנכונות הכנה והאמיתית לסייע לנו לחדש את חצר היהודים ואת מקומות המורשת המרגשים".

צילום: משרד המורשת

נושאים קשורים: עיריית טבריה, משרד המורשת


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *