"נשקול את האפשרות להעניק עצמאות לקרית חיים בשילוב עם קרית שמואל ולנתק אותן מחיפה"

| עודכן: ינואר 8, 2023

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף בפגישה בועד קרית חיים (צילום: דוברות ועד קרית חיים)

השר יצחק וסרלאוף (עוצמה יהודית), אמר במהלך ביקורו כאורח ועד קרית חיים, כי בכוונתו להעלות בפני שר הפנים אריה דרעי את האפשרות לנתק את קרית חיים ולהכריז עליה יחד עם קרית שמואל כרשות עצמאית לנוכח הטענות לקיפוח של ראשי ועד קרית חיים. בנוסף, הבטיח לפעול לקיום דיון בועדת החינוך בכנסת על כך שטרם החלו עבודות השיפוץ בבית הספר מגינים בקרית חיים ובשל כך, כ-700 התלמידים נאלצים ללמוד מתחילת שנת הלימודים, במקומות שונים ברחבי הקריה.

לדבריו, "אפעל מתוקף תפקידי גם כשר הממונה על השכונות למנוע את אפלייתם של תושבי קרית חיים וקרית שמואל".

דבריו של השר יצחק וסרלאוף , נאמרו בחמישי האחרון בביקורו בועד קרית חיים לאחר שיו"ר ועד קרית חיים צילה ברוך , סגן יו"ר הועד פסח טבק , מ"מ יו"ר וחבר הנהלת הועד ברוך שמאילוב , מנכ"ל ועד קרית חיים חיים סגל , חבר הנהלה ויו"ר הועדה לאיכות הסביבה ד"ר מתי גולני, חבר הנהלת ועד קרית חיים ויו"ר ועדת רווחה וקשרי קהילה יוסי לפיד וחברת ועדת הקרן הקהילתית אוסנת פרץ, ביקשו ממנו לסייע בנושא לכ-43,000 תושבי קריית חיים וקרית שמואל,, המשתייכים מוניציפאלית לחיפה. בנוסף, נתבקש על ידם לסייע גם במאבק לפינויה של חוות מיכלי תש"ן לנוכח הסכנה הנשקפת לחיי התושבים המתגוררים בסמוך ולחיי תלמידי בתי ספר הממוקמים בקרבתה ולמניעת הקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה שעלול לגרום למטרדי רעש לתושבי הקריות בכלל ותושבי קרית חיים בפרט.

כמו כן, השר יצחק וסרלאוף שמשרדו מופקד גם על השכונות ומרכזי הגמלאים והצעירים, נתבקש על ידי ראשי ועד קרית חיים, לסייע ולהקצות משאבים כספיים להגברת הפעילות למען הצעירים והגמלאים בקריה. השר ביקש לגבש את הצרכים בכל הקשור לפעילות הצעירים והגמלאים בקריה והוא יפעל לסייע לשם כך לועד קרית חיים.

יו"ר ועד קרית חיים צילה ברוך , סיכמה: "לשמחתנו, פגשנו שר צעיר וונמרץ עם כוונות רבות וטובות ואנו תקווה שמצאנו אצלו אוזן קשבת ונפעל במשותף לרווחתם של תושבי הקריה".

ופיקנטריה, בועד קרית חיים, הפתיעו את השר יצחק וסרלאוף , כאשר למפגש איתו, הגיעה גם דודתו חנה לוינזון המתגוררת בקרית חיים.

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף בפגישה בועד קרית חיים (צילום: דוברות ועד קרית חיים)

נושאים קשורים: משרד הפריפריה הנגב והגליל, וועד קריית חיים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *