הכיורים שהזמינו לא הגיעו- בני המשפחה ביטלו את ארוחת החג- ויפוצו

| עודכן: יוני 22, 2022

אילוסטרציה

משפחה מסוימת ביצעה הזמנה מחנות בצ'ק פוסט שכללה כלים סניטריים, ריצוף ואביזרי אמבטיה. לאחר שחלק מהמוצרים לא הגיעו- המשפחה הגישה תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות בגין אי אספקה במועד הנקוב בהזמנה. כך למשל, ארונות האמבטיה והכיורים סופקו רק כשבועיים לאחר המועד הנקוב והמקלחונים רק כשלושה שבועות לאחר המועד הנקוב.

לטענת התובעים, הם נכנסו לבית חדש ללא כיורים, ברזים, ארונות ומקלחונים, ונוצר מצב שבו משפחה שלמה נאלצה לצחצח שיניים ולשטוף ידיים, והכל תוך שימוש בכיור מטבח אחד בודד. כן הוסיפו התובעים, כי בעקבות האיחור באספקת הפריטים, נאלצו התובעים לעבור את ראש השנה ויום הכיפורים ללא מוצרים בסיסיים אלו, ואף נאלצו בעל כורחם לבטל את הארוחה המשפחתית שרצו לקיים בביתם החדש.

לטענת החנות, היא לא ידעה על "תכנון" התובעים לקבל את הפריטים לפני תקופת החגים על-מנת לחגוג בביתם החדש בחיק משפחתם. לטענתם הדבר הועלה ראשונה רק בתביעה ולא דובר על כך לפני כן. בנוסף, לטענתה, מדובר בפריטים שהותאמו ויוצרו במיוחד לתובעים ולכן אי אפשר לבטל את ההזמנה המיוחדת שבוצעה לאחר קיום מדידות בבית התובעים. גם נציג החנות הודה בעצמו כי "היה ליקוי שלא עמדנו בזמן האספקה, אין פה שאלה". אבל הוסיף שניסה לדבר עם התובעים כדי להסכים על פיצוי ריאלי והתובעים סירבו. בנוסף, ציין כי שווי הפריטים שהגיעו באיחור מסתכם ב- 7,824 ₪. כמו כן, לטענת החנות, התובעים פעלו בחוסר תום לב.

בית המשפט לתביעות קטנות בקריות קבע, כי עמידה על זכות חוזית אינה כשלעצמה בגדר חוסר תום לב, וכדי שהתנהגות תיחשב נוגדת את חובת תום הלב דרוש דבר מה נוסף. בית המשפט קיבל את טענת החנות כי מדובר בפרטים ייחודיים ולכן, במקרה כזה בעייתי לבטל את ההזמנה מצד אחד, אולם, מצד שני, גם אי אפשר להשאיר את הצרכנים כבני ערובה לנצח.

בית המשפט פסק, כי החנות אכן הפרה את חובתה לספק לתובעים את המוצרים במועדים שהתחייבה להם וזה שהתובעים מבקשים לעמוד על זכותם לא אומר שהם נוהגים בחוסר תום לב. בית המשפט קבע, כי בנסיבות הללו התובעים זכאים לפיצוי בגין נזק לא ממוני. אמנם לא כל עוגמת נפש תזכה לפיצוי אבל אם זו עוגמת נפש של ממש בוודאי שראוי לפצות. בכל מקרה זה כמובן נתון לשיקול דעתו של בית המשפט והמטרה כאן היא לשאוף לפיצוי הנפגע. בית המשפט קיבל את התביעה בחלקה ופסק לתובעים סכום של 5,000 ₪ + 250 הוצאות משפט.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *