המופע של שיא הרגש

| עודכן: אפריל 17, 2022

צ'ארון שרי חוגג את השער הגדול שכבש צילום: אסף פטוקה

אם העוצמות לעתים לא מביאות למטרה צריך לחפש במחסנים נשק אחר להכרעה. בסיום העונה קרוב לאליפות שנייה ברציפות ו-14 בסך-הכל, הנשק  נמצא בראש וברגליים של צ'ארון שרי. הצליח לשמור על צלילות במצבים קשים והוציא את הירוקים לחירות. צמד שערים מחוץ לקופסה שהעשיר את הקופה ב-4 נקודות קריטיות. וחשוב מכך: הרגיע סופית את באר-שבע ומכבי ת"א שתכננו מתקפת ייאוש. צ'רון שרי, הגיש מועמדות להתחרות עם רבים וטובים, על תואר "הזר הירוק" של כל הזמנים

תחילת העונה הייתה של עומר אצילי שהגיע מוקדם יחסית למאזן נהדר 18 שערים ו-9 בישולים. דין דוד נטל את המושכות בהתקפה עם 15 שערים והוא יהיה, קרוב לוודאי, "תגלית העונה". צ'רון שרי  ממונה על הפיניש. קשה לדעת מה היה קורה אלמלא הבקיע את השוויון מול מכבי ת"א ושער הניצחון מול סכנין.

הסיפור של שרי הוא איך הבקיע.  כשתותחי ההתקפה נדמו, בגלל סיבות כאלה ואחרות, שרי עשה זאת בצורה מבריקה הייחודית לכישרונות כמוהו. עם כל הכבוד למבנה והמאמץ הקבוצתי, השערים השווים נקודות הכרעה היו מבצעים אישית בלי קשר לאחרים. : חשיבה מחוץ לקופסה. לא משהו שמופיע בחומר הלימודים, אלא ביצוע שונה מכללי הטקס, ומכאן ייחודו.

לא כל כך בטוח שהדבר נכון בקשר לשוויון, אחרי פיגור עם פוטנציאל לסיומת עונה נפיצה אלמלא הבקיע מול מכבי ת"א. היה זה שער על טהרת ההתמחות בבעיטות חופשיות שהופעלה ברגע המתאים מכולם. אפילו דניאל פרץ, לדעת לא מעטים בכיר שוערי ישראל כרגע (אישית, אני סבור שהוא וג'וש כהן ברמה שווה).

אבל זה היה רק הפתיח למוצאי-שבת מול סכנין. מכבי חיפה שיחקה מצוין אבל בלי תכליתיות, בלי מהירות מחשבה וקבלת החלטות ראויה באין-ספור המצבים ברחבה. ואז, כשמחוגי השעון, התקרבו לדקה ה-90 ולזמן פציעות, שלף שרי ניצוץ של גאונות. של חשיבה מחוץ לקופסה. חשיבה של רגש. של מה שלא הולך בכוח ועוצמות יגיע בצורה הכי בלתי צפויה שאפשר.

הוא קיבל כדור סמוך לקו ה-16, ובמקום לבעוט  בעוצמה עם אלימות, ניסיונות מהסוג שחבריו והוא חוו יותר מדי במשחק  שלח קשתי, לא עוצמתי, שחיפש כתובת ברורה. הכדור של שיא-הרגש נתקע ברשת העליונה של גד עמוס המעולה. בכך הובטחה למעשה הסרת המוקש. החלום של סכנין ששיחקה במופגן על 0:0, עקב יחסי הכוחות, פורק.

מהזרים הגדולים שהיו במכבי חיפה- צ'ארון שרי צילום: אסף פטוקה

כשאני חושב על מועמדים למשבצת הזר הירוק של כל הזמנים, מתחילה השאלה: ואולי בכל זאת, שרי. במכבי חיפה שיחקו לאורך יותר משלושה עשורים, זרים מצוינים. במיוחד אחרי התפרקות ברית-המועצות. אפשר לומר שדווקא עכשיו בסוף עונתו השלישית,  הסורינאמי-הולנדי הגיש מועמדות.

איתו יצאה קבוצתו מיובש ארוך לסגנות, הישג טוב בהשוואה לשנים החלשות שקדמו. אחר-כך באה האליפות הראשונה אחרי עשור, והשנייה בדרך. גם אם לא תמיד שמר על יציבות, תמיד היה נשק קטלני. ובסוף העונה הזו, הוא שחקן הכרעה בתקופה לא פשוטה.

אתה יכול להציג את הקבוצה הכי טובה בארץ, אבל בלי אותו מישהו שיתרגם זאת ללוח התוצאות אליפות אינה בטוחה כלל. בקיצור, בספר שייכתב, אם יכתב על העונה הזו במכבי חיפה, לצד המחבר ייכתב: תרגם צ'ארון שרי. ומה יש להוסיף ? סוף סוף התגלה כוח ההרתעה.

סכנין ששיחקה בשוויון מוחלט מול יתר הגדולות,  נפלה במנטאליות שלה מול הלחץ שהפעילה מכבי חיפה. הלחץ פלוס שרי, הספיקו.

ברק בכר- חזר לעמוד על הקווים אחרי הטרגדיה האישית שחווה צילום: אסף פטוקה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *