יום המעשים הטובים בכרמל

| עודכן: אפריל 5, 2022

צוות המעשים הטובים של כרמל צילום: אלי דדון

עובדי ביה"ח כרמל עושים טוב ומעשים טובים לאורך כל השנה. אבל ביום המעשים הטובים הם עשו את כל מה שטוב, לטוב יותר. 

יום המעשים במרכז רפואי כרמל היה השנה יום מרגש במיוחד, מלא נתינה ועשייה.

השנה הפעילו בכרמל שלושה מוקדי פעילות על מנת לאפשר נתינה רחבה ואפשרויות בחירה מגוונות יותר לעובדים.

" לעשות מעשה טוב היא משימתו המהוללת ביותר של האדם" אמר סופוקלס, ועובדי כרמל פעלו ועשו טוב השנה בבית שבתי לוי שבחיפה ביחידת האימהות ומרכז החירום.

עובדי כרמל עם מטופלי רמות צילום: אלי דדון

עובדות מקצועות הבריאות בכרמל, דקלה אופיר – מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה, אביגיל בן ארי -מרפאה בעיסוק ואתי גרשון פיזיותרפיסטית, אליהן חברה ליום המיוחד הסטודנטית לריפוי בעיסוק, לנה איברהים העבירו סדנא חווייתית ומעצימה לאימהות הצעירות, על מנת לצייד אותן במסרים, רעיונות וכלים שיבססו את מעמדן כסמכות ההורית בבית בנושאי תזונת תינוקות, כלים ליציבה ומשחק לשיפור התקשורת.

הפגישה נפתחה בהתחלה במעט חשדנות וקצת התנגדות… אבל לאט לאט התרחש הקסם , האימהות החלו לשתף בחוויותיהן ולהעלות קשיים ובין לבין גם שרו לקול צלילי האקורדיון של אתי, שיחקו, צחקו וחוזקו.

דקלה אופיר סכמה את החוויה המדהימה ואמרה: "במרוץ החיים היומיומי לא תמיד פשוט לעצור באמצע יום עבודה ולמצוא את הזמן לדברים שהם "לא דחופים" כמו התנדבות , אבל כמה זה חשוב וכמה יש לנו להעניק. אני מודה להנהלת כרמל שאפשרה לנו את המפגש המרגש הזה, תמיד בסוף יוצאים הרבה יותר נשכרים "

בנוסף דאג צוות בית החולים לאסוף ציוד לתינוקות, העובדים גילו גם פה רוח התנדבות ותרמו, שמיכות, ציוד לתינוקות ומשחקי התפתחות.

אתי גרשון הפיזיותרפיסטית שמתנדבת בקביעות בכל שנה אמרה, " אני רוצה לחלוק קצת מהתחושות שלי, זאת באמת זכות לצאת, ולהתנדב. חזרתי לבית החולים בתחילה מאוד שמחה שעשינו זאת, ולאט לאט הרגשתי עייפה ומרוקנת, המפגש כלל לא היה פשוט, 

המצוקות הן כל כך עמוקות, הצורך של כל אם ואם שם היה ממש נוגע ללב ומכמיר.

פשוט היה לי צורך עז להתקשר לילדים שלי ולהגיד להם כמה אני אוהבת אותם.

אני חושבת ומרגישה שהיינו צוות נהדר ביחד, ידענו להשלים אחת את השניה, כל אחת באופי המיוחד שלה ובתחומה. ואני מאוד שמחה שהייתה לי את ההזדמנות להעניק ולקבל מהן כוחות " אמרה אתי.

למרכז תעסוקה "רמות" לבעלי מוגבלות שכלית והתפתחותית הגיע צוות עובדי כרמל באהבה רבה ולקח את המטופלים במרכז לטיול מהנה בשמש עם פעילות חוץ מגוונת ועשירה בטיילת בת גלים ובנוסף יצרו עובדי כרמל פעילות פנים חווייתית מדליקה בעזרתו של איתי נחמיאס הליצן הרפואי של ביה"ח שיצר פעילויות בלונים מצחיקה ומהנה לכל המשתתפים.

גם את הטבע תוך שמירה על סביבה נקיה וירוקה פקדו עובדי כרמל . בשיתוף "רשות הטבע והגנים " עשו העובדים פעילות קבוצתית לניקוי ופינוי עשבים ואשפה בחניון אורנים. זאת היתה פעילות חווייתית בשטח, צוותי ביה"ח כרמל מהנדסה רפואית, ממחלקות כספים, רשומות רפואיות, משאבי אנוש ואו"ש ומחלקות נוספות, נהנו מאוד לתרום למען הסביבה.

אינה שקליאר אסמלם מנהלת משאבי אנוש סיכמה את היום המוצלח ואמרה: " מחלקת משאבי אנוש ארגנה בהצלחה יתרה את המקסים הזה, יום שכולו טוב, העובדים התנדבו באהבה והפגינו  רצון גדול ומוטיבציה נהדרת. אנו מודים לעובדים על שיתוף הפעולה ורוח ההתנדבות המדהימה שגילו, העובדים יצאו לחזק וחזרו מחוזקים.

מנהל ביה"ח ד"ר אבי גולדברג שלח מייל תודה לכל העובדים ואמר  "תודה לכל מי שלקח חלק בפעילויות ״יום המעשים הטובים״. גם ביום זה הלב הענק של מרכז רפואי פעם בחוזקה. יחד נמשיך כולנו לעשות מעשים טובים לאורך השנה כולה."

יום המעשים הטובים הוא יום גלובלי המאחד יותר מ – 108 מדינות לעשייה למען הזולת והסביבה ומאפשר לכל אחד ואחת לעשות טוב בדרך שלו. היוזמה החיובית נולדה לפני כ – 15 שנה וסחפה אחריה מאז אנשים וארגונים רבים ברחבי העולם. זהו יום שיא לעשיית טוב ותרומה לקהילה ולסביבה.

את היום המוצלח והמורכב לוגיסטית הפיקו וארגנו לאה שורצמן-מלכה ולימור דיסני קוזין ממחלקת משאבי אנוש כרמל.

אינה שקליאר ולאה שורצמן צילום: אלי דדון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *