ביקור ועדת פרס החינוך הארצי בעיר עכו

| עודכן: פברואר 21, 2022

צילום: עיריית עכו

ועדת פרס החינוך הארצי ביקרה בשבוע שעבר בעכו ונחשפה לעשייה החינוכית המדהימה והענפה בעיר.

מנהלי  מוסדות החינוך, סגניהם, גננות, רכזי נוער, תלמידים וחניכי תנועות הנוער הציגו את העשייה החינוכית בעיר בהתאם לתבחינים שבחנה הוועדה וזאת בהובלתה של ראשת מנהל החינוך, אורית אסייג.

הצגת העשייה החינוכית התקיימה בהיכל התרבות ובהשתתפות בין השאר של אנשי חינוך ותלמידים, סגן ראש העיר אדהם ג'מל ומנכ"ל העירייה, יניב אשור.

ראש העיר עכו, שמעון לנקרי פתח את הביקור ואמר: "בעכו אנו רואים את הילד  במרכז. עכו היא עיר מעורבת השומרת על מרקם היחסים בין יהודים לערבים. העיר קולטת עלייה ונותנת  מענה לכל תלמיד ותלמיד בעיר. כמו כן, הרשות פועלת על פי תכנית אסטרטגית ברורה שרואה במרכז את העשייה הערכית חינוכית, ומשכך הרשות בנתה מרכזי נוער ומסגרות חינוכיות  בכל שכונות העיר כדי להנגיש לכל תלמיד את המעטפת המתאימה לו".

עוד אמר לנקרי: "בכל כיתה יש ילדים שזקוקים לנו ואנחנו  כאן בשבילם. לא מוותרים  על אף תלמיד  בעיר".  לנקרי ציין, כי בעכו קיימת  תשתית חינוכית מצוינת שמורכבת ממתקנים וצוותים מעולי, תוך שותפות  הורים. "המערכת מזמנת לכל התלמידים אפשרויות לצמוח", הוסיף לנקרי, "והשותפות  עם הקהילה ועם אנשי החינוך הם אלה שמובילים להצלחות". לנקרי הודה למנהלת משרד החינוך במחוז צפון, ד"ר אורנה שמחון על השותפות הצמודה והחברות ועל תרומתה הגדולה לקידום החינוך בעיר.

צילום: עיריית עכו

את ביקור הוועדה שצפתה בעדויות של תלמידים ומורים, תוך הצגת עשייה מדהימה ומרתקת בתחום החינוך סיכמה ד״ר שמחון ואמרה: "אתחיל בצמרת, במנהיגות העיר- ראש העיר, ראשת מנהל החינוך, אורית אסייג  וצוותה שעושים עבודה מדהימה. ראש עיר  שמעון לנקרי הוא איש חזון ומעש, הוא לא נח לרגע ועסוק מבוקר עד ליל בפיתוחה של עיר לתפארת. העיר עכו  עוברת שינויים מדהימים והפכה לעיר מובילה בחינוך, בתרבות ובאיכות  החיים . העיר  מורכבת מפסיפס אנושי מופלא שבו לכל פרט מקום לבטא את עצמו.

יש בעיר  חזון ואסטרטגיה עירונית עשויה לתלפיות. העיר מבינה שהמחר הוא כאן והשינויים דרמטיים. העיר מובילה חדשנות וקידמה ומשקיעה משאבים רבים כדי לפתח את העיר ולבנות תוכניות חינוכיות  מותאמות. העיר סבלה מהגירה שלילית וראש העיר הפך את הקערה על פיה וכיום  ישנה הגירה חיובית".

עוד אמרה ד"ר שמחון: "החינוך בעיר איכותי והתלמידים גאים בעירם. הצוותים החינוכיים ובראשם המנהלים עובדים מהלב ומתוך שליחות. יש כאן תרבות ארגונית  ושפה חינוכית המדגישה  איכות ומצוינות. חוויית ההצלחה שאתם מזמנים לכל תלמיד ותלמיד  מפעימה".

מנהלת המחוז שיבחה את הצוותים החינוכיים על תרומתם להרגעת הרוחות בתקופה לא פשוטה שעברה העיר וציינה לשבח את אלעד ברזילי שיצא לשמור על תלמידיו והיה קורבן ללינץ'  בעקבותיו נפגע קשות. "היום אלעד משתקם והוא מסמל עבורי את עוז הרוח וניצחון הרוח", היא אמרה.

ד"ר שמחון הוסיפה, כי יש שלושה פרויקטים חינוכיים שאנו מובילים  יחד עם ראש העיר: הקמת מרכז ימי חדש, הקמת פסגה חדשה והקמת בית ספר תיכון לאומנויות.

ד"ר שמחון: "היה יום מרתק. השכלתם לשלב בחכמה יתרה את התלמידים עצמם שהציגו את התוצרים, ראיתי קהילת מורים נהדרת וראיתי את צוות המנהלים פה שבהתרגשות עצומה הכינו את היום הזה יחד עם הצוותים החינוכיים. דרך ההצגה של המעשה החינוכי היא פשוט מדהימה ובדרך יצירתית".

מנהלת המחוז הודתה לראש העיר ולצוות העירייה, לראשת מנהל החינוך, אורית אסייג שעושה עבודת קודש יחד עם צוותה. "אורית היא אשת חינוך ומנהיגה למופת", היא הוסיפה,

"תודה לצוות הפיקוח  המלווה את העיר במסירות יוצאת דופן".

אינה זלצמן יו"ר הוועדה הארצית ציינה לשבח את העשייה החינוכית המפוארת בעיר והודתה לרשות ולצוותי החינוך על קבלת הפנים החמה. "מערכת החינוך הוצגה באופן מרתק וניכר כי העיר רואה את החינוך בראש מעייניה", היא אמרה.

צילום: עיריית עכו


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *