"גאה על כך שאחרי שבילדותי התקשיתי בכלל ללכת, הפכתי לשיאנית ישראל"

| עודכן: פברואר 20, 2022

כרוואן חלבי על הפודיום

כרוואן חלבי ממשיכה לשבור שיאים בקצב רצחני אבל הפעם גם מדובר בשיאה הלאומי הראשון. ניצחה בריצת 1000 מ' , בהדר יוסף, 2:43.99 והציבה שיא לאומי חודש אחרי 25 שנה במרחק. ראש מועצת דלית אל כרמל, רפיק חלבי, צייץ בטוויטר:" גאים, גאים, גאים מאוד! כל הכבוד לאתלטית מספר 1 בארץ". גאוות העדה הדרוזית

"כשסיימנו את הריצה, הרגשתי טוב עם עצמי. מילדה שהתקשתה ללכת בילדותה, הייתה בת שנתיים כשנקבע השיא הקודם של עדנה לנקרי,  הפכתי להיות שיאנית", סיפרה כרוואן חלבי, אתלטית מכבי חיפה, שקבעה שיא לאומי בריצת 1000 . כרוואן, 27, רצה בתחרות ללא יריבות משמעותיות שהיו יכולות להאיץ אותה.

חלבי השיגה תוצאה של 2:43.99 ד', ושיפרה בכ-2 שניות את קודמתה עדנה לנקרי, בצרפת ב-1997. אמנם לא מדובר במקצוע אולימפי, אבל עדיין מראה את הפוטנציאל הטמון בה.

כשהחלה לעסוק באתלטיקה במסגרת מכבי חיפה, הייתה עדיין רחוקה מאזור השיאים. יחד עם זאת הסטודנטית בטכניון, שמתייחסת לאתלטיקה כמעט כמו לתואר אקדמי, שמשתפרת מאוד מדי שנה. "עם השנה אתקדם ברוב מרחקים שבהם השתתף".

כרוואן חלבי על הפודיום


באופן טבעי, עולה השאלה מה הלאה. כרוואן טוענת שהיא רחוקה מאוד ממילוי הפוטנציאל שלה. "בטוחה שאם הייתי מתחילה להתאמן באתלטיקה בצורה קבועה בגילאים צעירים יותר, הייתי היום עם הישגים טובים יותר. אל דאגה, הם אכן יגיעו". יש לה סבלנות.

עד כמה קצב השיאים שלה גבוה, תעיד העובדה שרק שבוע לפני כן הוכתרה כאלופת ישראל במרחק 5000 מ' על כביש. היה זה במסגרת מירוץ אור-יהודה. אפשר לומר כי אלמלא היו באתלטיקה הנשית למרחקים ארוכים, רק סלמוויט באיולין ולונה צ'מטאי, שתי רצות ברמה בינלאומית, היא הייתה מספר 1. אלא שגם מיקומה הנוכחי מחמיא לה.

השיאים שלה מגיעים בתקופה שבה היא נמצאת בעבודת מחקר בטכניון בתחום הביו-רופאי. תוך חודשים ספורים תהפוך למהנדסת ביו-רפואית.

תוכלי להיות מהנדסת ואתלטית באותו זמן ?

כרוואן:  "אני מתכוונת להתחיל בחצי משרה, ולהשאיר בינתיים את החצי השני לאתלטיקה".

איפה את רואה את השיפור הקרוב ?

"במיוחד בריצות 1500 מ' ו-3000 מ'. ב-1500 מ' ארד השנה מתחת לשיא הנוכחי שלי, 4:20 ד'. אבל זה לא יגיע עד לרמת השיא הישראלי, 4:11.59 ד', השייכת לסלמוויט באיולין-טפרי. גם ב-3000 אנסה להתקרב ל-9 ד', אם כי השיא המצוין של סלמוויט, 8:48.11 דקות לא נמצא בסכנה.

תנסי להגיע העונה לאליפות אירופה ב-5000 מ', במינכן ?

"זו אחת המחשבות, אבל אנסה להשתפר בעונה הקרובה. כפי שנראה, אשתתף באליפות אירופה ב-10.000 מ', המתקיימת מדי שנה בגבעת הפרלמט בלונדון"

ראש מועצת דלית-אל-כרמל רפי חלבי פרסם בטוויטר ציוץ של הישגה של כרוואן:"גאים, גאים גאים מאוד!!! כל הכבוד לאתלטית מספר אחת בארץ. כרוואן חלבי האלופה הבלתי  מעורערת קובעת הערב שיא ישראלי חדש בריצת 1000 מ'. ההיא שוברת שיא ישראלי בן 25 שנה של עדנה לנקרי ומגיעה ראשונה בזמן של 2:43.99 ד'.

כרוואן, מרגישה גאוות העדה ?

"מעריכה מאוד את הדברים שרפיק חלבי כתב".

כרוואן חלבי


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *