יסיימו את הסיבוב במקום הראשון: 70-72 למכבי הפניקס חיפה על בנות הרצליה

| עודכן: פברואר 14, 2022

ברניס מוסבי צילום: מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל

השחקניות של עומרי צירלין סיימו את הסיבוב השני במקום הראשון לאחר ניצחון עם הבאזר על ההרצליניות

בנות הרצליה היא לחלוטין הסיוט של כל קבוצות ליגת העל במחזורים האחרונים. היא אומנם לא מנצחת יותר מדי, אבל אין קבוצה, גדולה וחזקה ככל שתהיה, שנהנית לשחק מול החבורה המגובשת והלוחמת של דני גוט. הערב הגיעו ההרצליניות לחיפה וניסו לרוץ בפתיחת המשחק. הן אומנם הובילו 2:6, אבל מספר החטאות ממצבים פנויים מחוץ לקשת אפשרו לקבוצה הביתית להשתלט על המשחק אך לא לפתוח פער. 16:16 בתום רבע ראשון צמוד ושווה כוחות.

גם הרבע השני לא היה מדהים בפן ההתקפי. שתי הקבוצות ניסו ללכת פנימה אבל לא מצאו את הקצה שלהן והצליחו לצופף בצורה יעילה מאוד בהגנה. קריסטין סימון וג'ניפר פליישר הצליחו לסחוט נקודות בצבע, בשעה שחיפה הייתה מגוונת יותר אבל גם מעט מבולבלת יותר. זה הסתיים ביתרון 32:33 להרצליה במחצית, ששיקף נאמנה את מה שאירע על המגרש.

כמו בפתיחת המשחק, גם הרבע השלישי התחיל בסימן הרצליה ונמשך בסימן חיפה. לא שהמארחת התחילה לככב התקפית, אבל העקשנות ההגנתית אפשרה לה להכיל גם את הכנסות הכדור היעילות לסימון. ברניס מוסבי העלתה את רמת האינטנסיביות בהתקפה, אך לאה פורביס ענתה לה מהצד השני ומנעה מחיפה לרוץ גם כשזו כבר חשבה שביכולתה לפתוח פער. 53:56 זעיר לחיפה בתום הרבע השלישי.

הרבע האחרון התנהל הפוך מהשלושה הקודמים. חיפה כבר פתחה פער ניכר וחשבה שהיא יכולה לרוץ לקלות לניצחון, אבל העקשנות המבורכת של הרצליה לא אפשרה לה לעזוב את המשחק ללא קרב. סימון, בראון ופורביס חפרו את דרכה של הקבוצה מהשרון בחזרה למשחק, עד שהעמידו את התוצאה על 70:70, 2.4 שניות לסיום. חיפה לקחה פסק זמן וזה השתלם לה: מסירה מדויקת של צ'לסי הופקינס מצאה את ברניס מוסבי, שהפכה זריקה לא נוחה מחצי מרחק לסל ניצחון עם הבאזר. 70:72 יקר לחיפה שמעניק לה את המקום הראשון הליגה בתום השנייה האחרונה של המחזור ה-18.

קלעו למכבי חיפה: מוסבי 28, וון 14, הופקינס 12, כיוף 8, קסטן 7, זינגר 3.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *