אלביט מערכות תציג לראשונה בסלון האווירי בסינגפור: מל"ט מיני-טקטי סקיילארק 3 ההיברידי

| עודכן: פברואר 14, 2022

צילום: אלביט מערכות

לקוחות כבר בחרו במערכת סקאיילרק 3, המציעה שהייה משולשת בחבילת מל"ט מיני טקטית

אלביט מערכות תציג לראשונה בסלון האווירי בסינגפור 2022 את המל"ט המיני-טקטי מסוג "סקאיילרק 3 היברידי". המל"ט המיני-טקטי כולל מערכת הנעה היברידית עם מנוע חשמלי ומנוע בעירה פנימית. מערכת סקאיילרק 3 היברידי כוללת סיבולת משולשת המאפשרת עד 18 שעות פעולה באותו גודל ומשקל, דבר המגדיל משמעותית את היעילות ומצמצם את העלויות.

למערכת הסקאיילרק 3 ההיברידי מנוע בעל בעירה פנימית המאפשר להגיע במהירות ל"אזור העניין" והיא עוברת לשימוש במנוע חשמלי בעת שהיא פועלת מעל האזור. הארכיטקטורה של שני המנועים של סקאיילרק החדש מאפשרת לאחד לגבות את השני ומספקת אמינות ובטיחות. יכולת השהייה הגבוהה של הסקאיילרק 3 ההיברידי מספקת לכוחות חקירה ארוכה יותר מעל האזור המבוקש ומצריכה פחות פלטפורמות לביצוע אותן משימות.

הסקאיילרק 3 ההיברידי מבוסס על משפחת המל"טים המיני-טקטיים מסוג סקאיילרק של אלביט מערכות שעד כה הוזמנו על ידי כ-27 מדינות. לסקאיילרק 3 ההיברידי מוטת כנפיים של 4.7 מ', משקל המראה מרבי של 50 ק"ג, תקרת טיסה של 12,000 רגל וטווח של 100 ק"מ. המערכת כוללת מטע"ד כפול עם ממשק "plug and play" להחלפה מהירה של סנסורים בשטח. המערכת מסוגלת לשלב בין מגוון רחב של מטע"דים, ביניהם מטע"ד אלקטרו-אופטי, מטע"ד למודיעין אלקטרוני ומודיעין אותות, צייני לייזר ועוד. המערכת נפרסת ומופעלת על-ידי צוות של שני אנשים, משוגרת באמצעות משגר פנאומטי וניתנת להרכבה על רכב או כלי שיט. ניתן להקצות שתי מערכות מל"ט מיני טקטיות מסוג סקאיילרק 3 היברידי לאותה המשימה, המנוהלת בו זמנית על-ידי תחנה קרקעית משותפת.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *