רשות מקרקעי ישראל נתנה אור ירוק להתקדמות התכנון לקידום ופיתוח מפרץ חיפה

| עודכן: נובמבר 15, 2021

צילום הדמיה: יער קורין רשות מקרקעי ישראל

רשות מקרקעי ישראל מינתה  היום את צוותי התכנון שיקדמו את התכנון  בר הקיימא  למפרץ חיפה, בעקבות  המלצות ועדת המנכ"לים הבין-משרדית לפיתוח וקידום המפרץ. הצוותים יפעלו להכנת תכנית מתאר ארצית למפרץ חיפה, ששטחו 26,000 דונם,  המצוי  בלב ליבו של מטרופולין חיפה.

יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל : אני מברך על  מינוי צוותי התכנון שיפעלו לקידום תכנית המתאר הארצית  במפרץ חיפה.  מדובר על  אבן דרך משמעותית בתהליך המורכב של שינוי אופי מפרץ חיפה- מאזור תעשייה כבדה המהווה סיכון לאוכלוסייה ומונע את התפתחות המטרופולין- לאזור עירוני שוקק המבוסס על משולש החדשנות הטכנולוגית, הפעילות הנמלית והתיירות. אני סמוך ובטוח שהתכנית תוביל להעצמה משמעותית של העיר חיפה והמטרופולין כולו, ותיצור מרחב אורבני שוקק חיים, בר-קיימא.

התכנית מבוססת על תכנית השלד שעליה שקד במשך כשנתיים צוות רב תחומי בניהול רשות מקרקעי ישראל בשיתוף עם מנהל התכנון והמועצה הלאומית לכלכלה.

מטרות התכנית:

  • ניקוי הזיהומים הסביבתיים וביטול הסיכונים הנובעים מהמצב הקיים.
  • היפוך המגמות הדמוגרפיות ומשיכת אוכלוסיות צעירות מכל רחבי המדינה.
  • העצמת הפיתוח הכלכלי במחוז חיפה בכלל והעיר חיפה בפרט.
  • יצירת מרכז פיתוח ומוקד חדשנות בקנה מידה עולמי.
  • יצירת מקומות עבודה וחיזוק מעמד המחוז והעיר חיפה ברמה הלאומית והבינלאומית.

    תוביל לחיזוק כלכלי, תחבר את העיר לים ולנמל, תספק מענה לצרכי משק האנרגיה , תעסוק בניהול מי-הנגר, תיתן פתרונות לבעיות הניקוז וההצפות הקיימות כיום באגן הקישון

התכנון נעשה בשיתוף עם מינהל התכנון ומשרדי הממשלה הרלוונטיים.

יו"ר איגוד ערים להגנת הסביבה אזור מפרץ חיפה עו"ד שרית גולן בעקבות ההחלטה להחזיר את התכנית להבראת מפרץ חיפה לשולחן הממשלה:

התכנית להבראת מפרץ חיפה חוזרת לשולחן הממשלה. החלטתו של ינקי קוינט, מנכל רמי, להוביל את צוותי המתכננים היא אבן דרך משמעותית וכעת הציבור מחכה להחלטת ממשלה מתוקצבת להערכות משק האנרגיה. אני קוראת לראש הממשלה ולשר האוצר לראות את טובת בריאות התושבים ולעמוד בהבטחתם להביא לסגירת מפעלי בזן במפרץ חיפה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *