5 סיבות לכדאיות הרחבת שדה התעופה בחיפה

| עודכן: נובמבר 12, 2021

שדה התעופה חיפה מקור: Oyoyoy https://bit.ly/30XHTUD

גם חודש אחרי ההחלטה על ביטולו של הקמת שדה התעופה בעמק יזרעאל, ענין זה מעסיק את תושבי חיפה בפרט ותושבי הצפון בכלל.

הדבר עדיין נמצא על סדר היום הממשלתי כשבממשלה החליטו להעביר את פעילותו של שדה התעופה בהרצליה לשדה התעופה של חיפה באישורה של עיריית חיפה וראש העיר עינת קליש

לצד הצדדים השליליים בהם זיהום האוויר הרב באזור מפרץ חיפה מהמפעלים הפטרוכימיים, צפיפות האוכלוסין הרבה באזור והרעש הרב לו יכול לגרום, להקמת שדה התעופה באזור חיפה ישנם גם צדדים חיוביים.

בכל מקרה גם אם לא יורחב שדה התעופה באזור חיפה- זו תהיה בכייה לדורות אם שדה התעופה לא יוקם בסוף משיקולים זרים, במצב כזה רק תושבי הצפון יפסידו פיתוח גדול מבחינת כלכלית וגם מבחינות אחרות.

לפניכם מספר סיבות לכדאיות הקמת שדה התעופה באזור חיפה:

1. מלבד היותה העיר השלישית בגודלה בארץ חיפה משמשת כבירת הצפון, אליה מגיעים מגוון אזרחים לא רק באזור חיפה, אלא גם מרחבי הצפון- אפשרות של שדה תעופה עם טיסות בינלאומיות תקצר את הדרך גם לתושבי הצפון ותוריד סכומים לא מבוטלים של כסף.

2. היעדר תשתיות- ברחבי צפון הארץ אפשרות ההגעה לאור המרכז לא נוחה בעקבות היעדר תשתיות, רק הישובים שיש בסביבם רכבת{בית שאן, עפולה, כרמיאל, עכו ונהריה} מסוגלים להגיע בצורה נוחה לנתב"ג.

ישובים מרוחקים יותר נמצאים בבעיית מרחק ורבים מהם צריכים להסתובב שעות רבות בדרכים וזה עוד לפני ההגעה לשדה ולעמדות הצ'ק אין.

3. האופצייה הנוספת היא הנגב- שם כבר קיים שדה תעופה שיוצאות ממנו טיסות בינלאומיות{רמון} ואילו בצפון לא קיים כזה- אמנם מחיפה יוצאות טיסה לקפריסין ויוון אבל זה בעיקר במטוסים קטנים או בטיסות פרטיות, מטוסים גדולים לא יכולים לנחות שם עקב מסלול המראה קצר.

4. קרבה לים- עקב היותה של חיפה נמל וקרבתה לים התיכון יוצר פחות נזקים סביבתיים אפשריים, נכון שתושבי נשר והקריות אולי יסבלו מרעש המטוסים, אבל זה שולי לעומת שדה תעופה בפנים הארץ, שם יצטרכו המטוסים לעבור מעל מאות ישובים מאוכלסים, במצב של חיפה, רק טיסות לכיוון מזרח יגרמו לרעש מחריש אוזניים לתושבי האזור, אבל צריך לומר את האמת וגם עכשיו יש רעשים לא מעטים של מטוסים פרטיים מעל בתי האזור

5. הכנסה כספית עצומה וקרבה לאתרי התיירות בצפון- שדה תעופה בחיפה בו יוכלו לנחות צליינים נוצרים יכניס לא מעט כסף לעיר ובכלל לאזור כולו.

הקרבה לאתרי הצליינות בנצרת ובכנרת יוכל להביא בטווח הרחוק למיליוני תיירים נוצרים שיוכלו להגיע בדרך נוחה למקומות הקדושים בצפון הארץ ויוכלו להכניס לא מעט כסף לשיפור התשתיות בערי הצפון.

תהיה ההחלטה אשר תהיה נקווה רק שזה באמת יקרה בזמננו אנו כי אזור הצפון באמת זקוק לזה


3 תגובות על “5 סיבות לכדאיות הרחבת שדה התעופה בחיפה”

  1. נימוקים ברמה של כיתה ד׳ וללא כל התייחסות לצד השלילי של הרחבת שדה התעופה.

  2. לאן תצאנה טיסות לכווון מזרח? וגם אם כן לירדן נניח, ההמראות תהינה לכיוון הים ואחרי שהמטוס יסתובב ויטוס גבוה יותר, בעית הרעש תדעך. קרוב לודאי שלא תהינה המראות מזרחה, לכיוון היבשה. ההמראות והנחיתות תהינה לכיוון הים.

  3. תושבי חיפה לא רוצים רעש סבלנו מספיק מזיהום אויר ולא תוסיפו לנו גם רעש הרי אתם בעצמכם אומרים וזה דבר ידוע תיירים לא יטיילו בחיפה אלה ילכו לנצרת או לטבריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *