יופי של שערים, אבל מה עם ההגנה?

| עודכן: אוגוסט 20, 2021

ישלימו את העבודה בגומלין ? צילום: אסף פטוקה

הסטטיסטיקה לא משקרת: מכבי חיפה סיימה משחק 14 ברציפות באירופה מבלי הצלחה לשמור על רשת נקייה. בבאקו המצב עוד החמיר כשבאקו הבינונית השלימה שלישיה לשער של ג'וש כהן הנמצא בירידה מסויימת .זו לא רק ההגנה, אלא משחק ההגנה כולו, תודה גדולה לצ'ארון שרי , ותקוות מההופעה של ראיין סטריין האוסטרלי

המועדון שסיפק את הקבוצה הישראלית הראשונה להגיע לשלב הבתים בליגת האלופות, ב-2002, מתקשה לעלות לשלב הבתים במפעל השלישי בדרגתו, ליגת הקונפרנס.  בדקה ה-78 מכבי חיפה שבעליה יעקב שחר שופך ים של כסף לשיפור איכותה , מצאה עצמה בפיגור 1:3 בבאקו.

וכל זאת, אחרי בליץ של 22 דקות מצד הקבוצה המקומית שרחוקה להימנות על אריות אירופה. קשה לדעת מי היה המום יותר: באקו שנדהמה מהקלות שבה השיגה את יתרונה המשמעותי, או חיפה שאיבדה את הבלמים.

צ'ירון שרי הציל את הירוקים מהפסד צילום: אסף פטוקה

אבל בכדורגל, המצבים משתנים, המגן האזארי  זולפוקרלי, פגע ללא צורך בבן שהר, ונענש בכפולה. ראשית, הוא הותיר את חבריו, שגם כך היו עייפים, בנחיתות מספרית, וכאילו להשלים את השינוי, צ'ארון שרי המיומן בכדורים חופשיים דייק בצורה מופלאה פנימה. המומנטום חזר למכבי חיפה, הנראית קבוצה חזקה מהאזרים, ושרי השווה מהגבהה מדהימה של דולב חזיזה בזמן פציעות.

קשה להאמין כי באקו תוכל להחזיר בסמי עופר את מה שאיבדה על הדשא בבאקו. לאוול  מבקיע הצמד יעדר, מכבי חיפה תהיה זהירה יותר. אלה יהיו 90 דקות של מאני-טיים ואם חיפה תלמד את הלקחים היא אמורה לנצח.

כשמדברים על לקחים, מדברים על הגנה, כיצד קורה שמכבי חיפה, עם מאמנים שונים ובשיטות שונות, סופגת ב-14 משחקי-חוץ ברציפות. אחרי שפלאניץ' חזר, ציפינו לייצוב, אבל ההתייצבות נמשכה רק עד סוף המחצית הראשונה. בשנייה זה כבר היה סיפור אחר, ולאוול הבקיע שער מדהים שקורה אחת להרבה זמן, כשהפציץ את בין הקורות של ג'וש כהן.

דאגה מההגנה צילום: אסף פטוקה

האזרים  הרגישו כי השינוי לטובתם מתהווה במהירות, ולאוול ניצל את השגיאה של ג'וש כהן שלא סגר את הפינה הקרובה. בכלל, ג'וש כהן עוד לא חזר לעצמו בפתיחת העונה הזו.  יציאתו של עלי מוחמד לטובת כניסת דולב חזיזה, עלתה באיבוד מוחלט של הקישור האחורי, ומוחמדוב  שקודם בישל  ללאוול, קיבל ממנו בחזרה ובעט מקורב פנימה. זה נראה כבר הלם מוחלט, אבל המזל הטוב שיחק לטובת מכבי חיפה.

גם תוצאת השוויון, הטובה לחיפה, לא יכולה לחפות על המאזן הרע במשחקי החוץ באירופה. הגנה נכונה היא תנאי להצלחה משמעותית.  ראיין סטריין, שנכנס במקום רז מאיר, התגלה כמגן שגורם מהומות להגנת היריב. השאלה אם הוא יעזור במניעת שערים לרשת של ג'וש כהן.

האם ברק בכר יעלה בגומלין עם דולב חזיזה שבישל בגאוניות לשרי, או יעדיף את עלי מוחמד שמייצב את מרכז השדה. כך או כך, בלי קשר לנפצ'י באקו, אין ספק כי אם הירוקים רוצים לעלות מדרגה – הם חייבים לשפר משחק ההגנה, במיוחד בחוץ. 
התפקיד של בכר הוא למצוא  את הפיתרון, בשביל כך הוא מקבל שכר מעל לממוצע במשק.

דולב חזיזה נכנס טוב מהספסל צילום: אסף פטוקה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *