משלחת הסיוע הישראלית ליוון בראשות טייסת הכיבוי מהמערך האווירי של משטרת ישראל וחברת "אלביט" מערכות, השלימה אמש את יום פעולות הכיבוי הראשון בהצלחה

| עודכן: אוגוסט 12, 2021

צילום: דוברות המשטרה

אמש, השלימה משלחת הסיוע הישראלית ליוון, בראשות טייסת הכיבוי, טייסת "אלעד" ע"ש אלעד ריבן ז"ל, מהמערך האווירי של משטרת ישראל המופעלת על ידי חברת "אלביט" מערכות את יום הסיוע הראשון. ארבעת אנשי צוות האוויר ביצעו 12 גיחות במשך שעות ארוכות, שבמהלכן הטילו הטייסים עשרות אלפי ליטרים של חומרי כיבוי במספר אזורי שריפה ביוון.

צילום: דוברות המשטרה

טרם יציאתם של צמד מטוסי הכיבוי אתמול לפעילות הסיוע, לאחר שצוותי הקרקע של חברת "אלביט" וחברת "Clear-cut" שבמשלחת הכינו את המטוסים למשימה, גובשה תמונת מצב משותפת עם הצוות המקומי המתכלל את המאבק בלהבות והוחלט על תוכנית פעולה מתואמת, במהלכה קיבלו 4 טייסי הכיבוי הישראלים משימות סיוע במספר מוקדי שריפות משמעותיים.

צילום: דוברות המשטרה

הטייסים הביאו לידיי ביטוי את יתרונותיה היחסיים של הטייסת הישראלית. מדובר בשטח הררי מיוער, הנחשב למאתגר ומורכב מבחינת פעולות הכיבוי, ללא גישה לכוחות כיבוי קרקעיים, הגובל במספר כפרים שלבתיהם נשקפה סכנה. שיטת הפעולה של טייסת הכיבוי הישראלית, המתבססת על שיתוף פעולה ותיאום בין טייסי הכיבוי הישראליים לטייסי הכיבוי המקומיים, ביניהם איש קשר האחראי על תיאום אל מול הכוחות הקרקעיים, ובכך פעילותם של מטוסי הכיבוי הישראליים הובילה לתוצאות מהירות ומשמעותיות.

צילום: דוברות המשטרה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *