שיא קהל במשחקי האימון של מכבי חיפה

| עודכן: אוגוסט 6, 2021

הירוקים לא התקשו נגד היריבה מאיי פארו ברק בכר,מוחמד אבו פאני וגיא צרפתי צילום: אסף פטוקה

אם וכאשר אפשר יהיה לעודד את מכבי חיפה במשחק הגומלין באיי פארו,  זה אמור להיות אחד הטיולים היפים שיש. בינתיים לא להתרגש מהשביעייה מול יריבה חלשה ששיחקה לרגליים של חיפה. צ'ארון שרי סידר רביעית בישולים ללא התנגדות. האם יש איזו בשורה טובה? כן, מדין דוד ויובל אשכנזי

מבט קצר על ערך הויקפדיה של איי פארו, מספר על כך ש-שלא פחו ת מ–60 אחוזים מתושבי האיים יכולים להיכנס לסמי עופר.  רק 50 אלף תושבים, והיכולת בהתאם. ומדובר על הקבוצה המדורגת שלישית בטבלה הליגה שם

אם הנבחרת של איי פארו, הכוללת מספר לגיונרים, כמובן רחוקים מהצמרת, מצליחה לגרד פה ושם הפתעה, לא הקבוצות, כולל טורשהאבן , ובמיוחד כאשר השוער טייטום  גסטסון  מפגין יכולת חלשה, ההגנה משחקת גבוה בלי שתהיינה קבלות לצורת המשחק הזה,  ולכל הצרות עוד התווספה הרחקת הקשר האנסן שהגדילה עוד יותר פערים ביחסי הכוחות.

נכון שהיה זה אחד מהמשחקים רבי השערים של  הירוקים בתולדות הופעותיהם במסגרת אירופה. קצת הזכיר את ניצחון ישראל על סן-מרינו, 0:8 בר"ג, , בניינטיז. , אבל קשה לקבל אינדיקציה משמעותית.  לא ממשחק מול יריבה שאינה משחקת בקצב אירופי, הגנה שנפרסת בקלות כמו גבינה שוויצרית. מספרים כי כאשר בשלב הקודם, עברה את בודצ'נוסט הבוסנית, היא התחפרה הפעם לא עשתה גם את זה.

אורי דהן, החיסרון של פלאניץ' הורגש ? צילום: אסף פטוקה

חברים שהיו באיי פארו, רובם עם נבחרת ישראל בתקופת אברהם גרנט שלא שונא טיולים מהנים, מספרים כי מדובר באיים יפהפיים. אז אם וכאשר אפשר יהיה בעידן הקורונה, למי שיוכל, שווה להצטרף לטיול. הטיול של מכבי חיפה אחרי טירונות ההכנה לעונה.

בשורות? למרות, כאמור, שלא מדובר באינדקציה ממשית במפעל הקונפרנס (בהתחלה חשבתי על פי התרגום שמדובר ב"וועידה"), אפשר להרגיש את הצטרפותו של דין דוד למכבי חיפה. יש בו משהו בחלוץ הזה. חוש הבקעה, קורח רוח יחסי במהלכי ניצולים כשאינו בועט באלימות, אלא בחכמה, וגם כדרור טוב. הצמד של אתמול היה קל, אבל גם צריכים לדעת לנצל מצבים בלי להתבלבל. דין דוד יודע.

דין דוד צילום: אסף פטוקה

לא יודע אם הוא התחליף לניקיטה רוקאביצ'ה, כמו שצריכים לראות אם דוניו יוכל לשחזר את עונת אשתקד. את הדברים נצטרך לראות  במבחני אמת. אתמול לא היה זה מבחן אמת.

מה שברור, ההגנה זקוקה לייצוב משמעותי, ובמיוחד כאשר פלאניץ, עופרי ארד ונטע לביא חסרים.
ברק בכר בטח לא נהנה מהעורף שלו.

בקצבים האלה, צ'ארון שרי הוא מלך. יש לו את כל הזמן שבעולם כדי לתכנן, וכאשר לוחצים עליו הוא יודע מה לעשות. בישול של רביעייה בהתחשב ביריבה, לא מפתיע בכלל.

צ'ירון שרי צילום: אסף פטוקה

אם צריך לדבר על התרשמות מהמחליפים, דומה כי הבשורה באה מיובל אשכנזי. השחקן שהתגלה כסקורר בעונתו הראשונה בחיפה לפני שנתיים, חזר לעצמו ומהווה סכנה לשער היריבה. מאמין שליובל אשכנזי תהיה עונה טובה.

יובל אשכנזי צילום: אסף פטוקה

חבל, כי המשחקים הקלילים  מחליפים  את ליגת האלופות שעבורה מכבי חיפה נאבקה בשיניים, אבל איבדה אותה מול קאיירט הבינונית.  במשך עונה שלמה. היינו מעדיפים אתגרים מאשר משחקי אימון כמו זה של אתמול. אתמול היה זה האימון עם מספר הצופים הגדול ביותר של מכבי חיפה

ובכל מקרה, יש לאחל חוויה למי שיסע למיני-מדינה המעניינת הזו שופעת האגמים, איי פארו.

טיול באיי פארו ? אוהדי מכבי חיפה צילום: אסף פטוקה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *