היערכות למזג האוויר הסוער בקרית אתא

כמידי שנה, נערכה עיריית קרית אתא לקראת מגז האוויר הסוער וביצעה פעולות טיפול ותחזוקה למניעת מפגעים סביבתיים והצפות.

| עודכן: ינואר 30, 2024

היערכות לחורף. קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא.

בשנים האחרונות, בוצע שיקום מאסיבי של מערכות הניקוז העירוניות ומערכות הביוב בקרית אתא. ברחבי העיר, בוצעו פרויקטים רבים לשיפור ופיתוח מערכות תת קרקעיות למניעת הצפות כתוצאה ממי הגשמים, והושקעו תקציבים בסך של מאות מיליוני שקלים כולל טיפול בתשתיות בשכונות הוותיקות.


במסגרת ההיערכות בוצעו סריקות נרחבות ופעולות מניעה, שכללו תחזוקה שוטפת וניקוי של כל מערכות הניקוז, מרזבים וקולטני הביוב ברחבי העיר על מנת לוודא זרימה ישירה של מי הגשמים, תוך שימת דגש על רחובות הממוקמים במפלסים נמוכים המועדים להצפות. במקביל, פעלה מחלקת הגינון לבדיקת עצים וגיזומם כולל עבודות להסרת ענפים הנמצאים בקרבת קווי מתח וחוטי חשמל. כמו כן, נבדקו עמודי התאורה, מערכות הרמזורים, השילוט והמתקנים בגני המשחקים הציבוריים.


עיריית קרית אתא קוראת לתושבי העיר לפעול מבעוד מועד לניקוי מרזבים וגגות, הסדרת מערכות הניקוז הפרטיות וחיזוק דודי שמש, עציצים ולוחות שעלולים להתנתק ולעוף כתוצאה ממשבי רוח חזקים. בנוסף, יש להימנע מהוצאת גזם ופסולת אחרת למדרכה בעת הגשמים בכדי למנוע סתימת קולטנים ולדווח למוקד העירוני 109 על כל מפגע מזג האוויר.


ראש העיר יעקב פרץ: "כולנו נדרשים ובמיוחד בתקופה המאתגרת שבה אנו מצויים, לפעול באחריות אישית וחברתית. אני פונה לתושבים, השתדלו לבדוק כי יקירכם או שכניכם, במיוחד הקשישים, עוברים את הימים הללו בבטחה ואינם זקוקים לעזרה".

נושאים קשורים: סערה, מזג אוויר, קרית אתא


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *