חנוכה של אירועים ופעילויות רווחה בקרית אתא

| עודכן: דצמבר 11, 2023

רוי בוי בפסטיבל חנוכה בקרית אתא. קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא.

פסטיבל חנוכה בקרית אתא

מאות תושבים צפו בשבוע שעבר בהצגה "ספר הג'ונגל" עם רוי בוי וענבלי, שהתקיימה במסגרת אירועי חנוכה בקרית אתא. במהלך החג, מקיימת עיריית קרית אתא ורשת המתנ"סים העירונית את פסטיבל החנוכה, הכולל שלל אירועי תרבות לילדים ולמבוגרים ללא עלות או בעלות מסובסדת. במסגרת האירועים מתקיימים הפנינג להורים ולילדים באולם ביה"ס ירושלים וכן שלל הצגות ילדים, סדנאות חווייתיות, הרצאות, מופעים ואירועים
מיוחדים לבני הנוער. האירועים הינם ללא עלות או בעלות מסובסדת וההרשמה באתר רשת המתנ"סים קרית אתא.


מעיריית קרית אתא נמסר: "חשוב לנו להעניק לתושבים אלטרנטיבה איכותית לבילוי משפחתי בחג דווקא בתקופה זו ולאפשר לכל תושבי העיר ליהנות ממגוון רחב של פעילויות תרבות ופנאי, מבלי לנסוע רחוק וללא עלות כספית גבוהה. "

גינה קהילתית ברחוב המכבים

בימים אלה הוקמה גינה קהילתית נוספת לרשות התושבים ברחוב מכבים. הגינה הוקמה בשיתוף עם מחלקת הרווחה, אגף התפעול, רשת המתנ"סים ומיזם אפשרי בריא, כאשר בגינה שותלים התושבים פרחים, ירקות וצמחי תבלין. התושבים מקבלים הדרכה מקצועית הכוללת הרצאות וליווי אישי עם דגש על שיטות גידול ידידותיות, חיסכון וקיימות, כאשר העירייה מספקת לתושבים את כל הציוד הדרוש כולל כלי עבודה, אדמה, דשן, שתילים ועציצים והתושבים פועלים יחדיו לתחזוק הגינה. פרויקט הגינות הקהילתיות מהווה נדבך נוסף בתוכנית העירונית לשיפור חזות פני העיר. מעבר להיותו פרויקט קהילתי חשוב, המחבר בין האוכלוסיות השונות ומחזק את המרקם הקהילתי , הוא מעודד את מעורבותם של התושבים בטיפוח שטחים ירוקים בסביבתם הקרובה ומקדם את נושא איכות הסביבה.

גינה קהילתית. קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא.

הקרנת הסרט "הילד" של יהב וינר ז"ל שנרצח בכפר עזה בשבעה באוקטובר


במסגרת אירוע של רשת המתנ״סים ומרכז מורשת בגין, הגיעה אמש היוצרת שי-לי עטרי להקרנת הסרט זוכה הפרסים ״הילד״ , העוסק בסיפור היחסים של אב ובנו החיים בעוטף עזה ומערכת היחסים שלהם המושפעת מהמצב הביטחוני.


בימאי הסרט, יהב וינר ז״ל, בעלה של שי –לי, נרצח בטבח המזעזע בביתם, בכפר עזה בשבעה באוקטובר. יהב הצליח להציל את שי-לי ואת ביתם התינוקת שייה. שי-לי סיפרה על יהב, האומנות המשותפת, שיתפה באומץ על אירועי השבת השחורה ועל הרצון לספר ולהנציח את יהב באמצעות שיח על יצירותיו.

הקרנת הסרט "הילד"- יהב ויינר. קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא.

חלוקת מחשבים לילדי משפחות העולים

עיריית קרית אתא חילקה השבוע (יום א') 25 מחשבים לילדי משפחות עולים חדשים הלומדים בבתי הספר היסודיים. המחשבים חולקו בטקס חגיגי בהשתתפות ראש העיר, נציגי מחלקת הקליטה, נציגי משרד הקליטה, הילדים והוריהם.


הילדים שקיבלו מחשב הינם ילדי עולים ממדינות חבר העמים ואתיופיה שנקלטו בעיר ואין ברשותם מחשב, כאשר התלמידים אותרו על ידי המחלקה לשירותים חברתיים וצוותי הניהול בבתי הספר.

ראש עיריית קרית אתא בחלוקת מחשבים. קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא.

ממ"דים בגני הילדים בקרית אתא

עיריית קרית אתא ממשיכה בהצבה של ממ"דים יבילים בגני הילדים ברחבי העיר. הממ"דים הראשונים כבר הוצבו בגנים והשבוע יוצבו ממדים נוספים בגנים ברחובות: רופין, יוספטל ושיבת ציון. הממ"ד מאפשר מרחב מוגן בטוח ותיקני שניתן לשהות בו לפרקי זמן קצרים וארוכים, בתקופות בהן ישראל נמצאת תחת סכנה של מתקפה והם בנוייםבהתאם לתקנים של פיקוד העורף ובפיקוחו.


ראש העיר יעקב פרץ: "השמירה על ביטחונם של ילדי העיר היא בראש סדר העדיפויות העירוני, כאשר קרית אתא פעלה להצבת הממ"דים בהקדם האפשרי, למרות העיכובים שנגרמו בשרשרת האספקה כתוצאה מהלחימה. הצבת הממ"דים היבילים בחצרות הגנים מאפשרת קיום לימודים באופן רציף וללא חשש, תוך הבטחת שלומם וביטחונם של הילדים."

ממ"דים יבילים.קרדיט:דוברות עיריית קרית אתא.

נושאים קשורים: חנוכה, קרית אתא, פסטיבל, עיריית קרית אתא


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *