פרוטקשן ב"שוק הפשפשים" בחיפה

בתום חקירה סמויה, שנוהלה ביחידה המרכזית של המחוז, הוגשה הבוקר הצהרת תובע נגד תושב נצרת, שעפ"י החשד, סחט באיומים במשך שנים מבעלי דוכנים בשוק הפשפשים בחיפה, קרוב למליון שקלים.

| עודכן: אוגוסט 10, 2023

תמונת החשוד והשוטר הסמוי בשוק הפשפשים טרם מעצרו של החשוד. קרדיט: דוברות המשטרה

החקירה הסמויה החלה לפני כחודש, עם קבלת אינדיקציה ביחידה המרכזית של מחוז חוף, בדבר סחיטה באיומים המתבצעת מזה מספר שנים בשוק הפשפשים בחיפה, במסגרתה תושב נצרת, דרש כספים תוך השמעת איומים, מבעלי הדוכנים בשוק, בגין הפעלתם.

מעדויות שנאספו במשרדי ימ"ר חוף, עלה כי החשוד הגיע בכל יום שבת לשוק הפשפשים בעיר וגבה תוך איומים מבעלי הדוכנים בשוק, תשלום של 200 ש"ח עבור הפעלת הדוכן (אף שעיריית חיפה מאפשרת הפעלת הדוכנים בשוק בימי שבת ללא תשלום), כאשר חלק מהקורבנות משלמים מזה שנים רבות, מדי שבת, את הכסף לחשוד.

עוד עלה מהחקירה, כי כאשר בעלי הדוכנים סירבו לשלם לחשוד את הכסף, החשוד השמיע כלפיהם איומים קשים. כך למשל החשוד איים על אחד מבעלי הדוכנים כי: "ישבור לו את הרגליים ויעיף אותו מהשוק" ועל בעל דוכן אחר איים כי "ישרוף לו את העסק".

בתאריך 22.7.23, ערכו שוטרי היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז חוף, פעולה, במסגרתה נשלחו מספר שוטרים וברשותם סחורה לצורך הקמת דוכנים בשוק. בתוך כך, אחד השוטרים ביקש להקים בשוק דוכן ופנה אל בעלי הדוכנים במקום אשר הצביעו לו על החשוד כ"בעל השוק" וכמי שקובע את מיקום הקמת הדוכנים.

השוטר הסמוי פנה אל החשוד, שהורה לו היכן למקם את הדוכן ומיד לאחר מכן דרש ממנו תשלום של 200 שקלים עבור הקמתו, כאשר החשוד הבהיר לשוטר הסמוי כי אם אין בכוונתו לשלם עבור הקמת הדוכן, לא יאפשר לו לפתוח את הדוכן במקום, אולם השוטר לא שילם עבור הדוכן האמור ובשלב זה החל בהקמת הדוכן.

החשוד שהבחין בכך, ניגש אל השוטר הסמוי ודרש ממנו תשלום עבור הדוכן, תוך שבעט בדברים שהיו בדוכן ואיים על השוטר הסמוי כי ישרוף אותו עם הבגדים. בשלב הזה, השוטר הסמוי שילם לחשוד 200 ש"ח עבור הדוכן כאשר מיד לאחר מכן, עצרו בלשי הימ"ר של מחוז חוף את החשוד, תושב נצרת בן 51, לחקירה במשרדי הימ"ר, בחשד לביצוע עבירות של סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות.

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת והבוקר, כאמור, הגישה נגדו פרקליטות מחוז חיפה, הצהרת תובע כאשר בימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום ובקשה למעצרו של החשוד עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.

מצ״ב תמונת החשוד והשוטר הסמוי בשוק הפשפשים טרם מעצרו של החשוד: קרדיט: דוברות המשטרה:

קרדיט:דוברות המשטרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *