יונה יהב נגד העתקת בית החולים כרמל לק.אתא : "הותרת בית חולים בודד בחיפה, הנה החלטה חסרת אחריות לאומית".

השבוע, משרד הבריאות הגיש את המלצתו להעתקת המרכז הרפואי "כרמל" לקרית אתא - למתחם המתוכנן להוות מרכז חדשני הכולל בית חולים , מרכז אקדמי ושטחי תעסוקה ומסחר. ע"פ המלצת משרד הבריאות, בית החולים במתכונתו הנוכחית, יעבור למרכז הרפואי ‘בני ציון’.

| עודכן: אוגוסט 8, 2023

בית חולים 1- הדמייה מילול קורן. קרדיט:דוברות קריית אתא

התכנון לבית החולים בקרית אתא, שנמצא במתחם משולש גלעם החדש, יכלול 2,200 מיטות אשפוז בשטח של 6,400 דונם ובכך, צפוי להיות בית החולים הגדול בצפון. אם התכנית תצא לפועל, יהיה מדובר במרכז הרפואי הגדול באזור כאשר ההקמה תתבצע בשלושה שלבים, כשבכל שלב יתווספו מחלקות ומיטות אשפוז במרכזים הרפואיים המרכיבים אותו. בנוסף, יוקמו מרפאות ומכונים רפואיים רב-תחומיים, יחידות שירות רווחה ושירותים פרא-רפואיים, מגורי סגל ומרכז החלמה למטופלים וקרובי משפחה. המרכז הרפואי נמצא במיקום אסטרטגי וייתן מענה לצרכי תושבי האיזור.

ראש עיריית קריית אתא יעקב פרץ בתגובה : ״המלצות הועדה הבינמשרדית, מקדמות את הקמת בית החולים,
שיביא פתרון למצוקת תושבי האזור ויתרום לפיתוחה של קרית אתא. הקמת בית החולים היא הבשורה הגדולה ביותר לעתיד העיר וקידום התוכנית, מסכם מאמץ ארוך ורב שנים אשר יוביל את העיר לעידן של חדשנות ותנופה חסרת תקדים."

ראש העיר יעקב פרץ, נואם צילום: עיריית קריית אתא

בחיפה לעומת זאת, לא נשארו אדישים להחלטה זו ובין תגובות הנגד שנשמעו, בלטה זו של יונה יהב, ראש העיר לשעבר, שמתמודד שוב לקראת הבחירות הקרובות: "כוונת משרד הבריאות להעביר את בית החולים החיפאי כרמל לקריות, מסכנת חיי אדם ויש בה פגיעה משמעותית בחוסן הלאומי של מדינת ישראל!

"די לנו אם נזכור את האסונות הרבים שפקדו את חיפה והמטרופולין, אשר העמידו למבחן את מערך הרפואה הדחופה. עוד קודם לכן, ניהלנו אירועים רבי עוצמה כמו 300 טילים שנורו על חיפה ואסון לאומי של שריפת הכרמל, שרק בדרך נס, לא גבו מחירים גבוהים יותר בנפש.

"איום במלחמה רב זירתית בכלל ומלחמה בחזית הצפון בפרט יהפכו את העורף לחזית. חיפה צפויה לספוג פגיעות רקטות וטילים. הותרת בית חולים בודד בחיפה הנה החלטה חסרת אחריות לאומית. זאת ועוד, השעון המתקתק של רעידת אדמה חזקה הצפויה לבוא, כפי שמעריכים גדולי הססמולוגים, מעמידה החלטה זאת כמנותקת ממציאות החיים בחיפה ובמטרופולין כולו.

"נדמה שהפקידות המקבלת את ההחלטות בירושלים, לא למדה את לקחי האסונות האלה, ובמקום לתגבר את מערך הרפואה בעיר, מבקשת להחסיר ממנו. רק עיוור לא יראה את גודל האסון המתקרב לבוא מהחלטה שכזאת.

"אין ספק שגם תושבי הקריות ראויים לבית חולים, ולמעטפת שירותי בריאות נגישה. אבל אסור להעלות את תושבי חיפה קורבן להחלטה שכזאת. אילחם בכל כוחי שאף בית חולים לא ייצא מגבולות חיפה לעולמי עד!"

בית חולים 1- הדמייה מילול קורן. קרדיט:דוברות קריית אתא
בית חולים 2- הדמיה מילול קורן. קרדיט:דוברות קריית אתא


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *