לא מעודד

ארגון האולטראס זועם על החלטת המשטרה לאסור הכנסת ציוד עידוד לאוהדי מכבי חיפה

לאחר מופע הפירוטכניקה במשחק "אלוף האלופים", החליטו במשטרת ישראל לאסור הכנסת ציוד עידוד לאוהדי קבוצת הכדורגל מכבי חיפה, החל מהמשחק ביום רביעי הקרוב נגד שריף טירספול. תגובת האוהדים, לא איחרה להגיע.

| עודכן: יולי 31, 2023


במשטרת ישראל / מרחב כרמל, נערכים למשחק הכדורגל בין הקבוצות מכבי חיפה ושריף טריספול , במסגרת מוקדמות ליגת האלופות, שיתקיים ביום רביעי הקרוב באיצטדיון סמי עופר בחיפה, במטרה על מנת לשמור על הסדר הציבורי, הביטחון והסדרת התנועה עבור עשרות אלפי האוהדים הצפויים להגיע למשחק.

במשטרה, הוציאו היום הודעה בה הוחלט שבהתבסס על משחק הכדורגל שנערך באיצטדיון סמי עופר בתאריך 22.7.23 בין הקבוצות מכבי חיפה ובית"ר ירושלים ולאור מקרי האלימות והשימוש הפחזני בפירוטכניקה, הפעיל מפקד מרחב כרמל, נצ"מ אלי מגן, את סמכותו והחליט לאסור הכנסת ציוד עידוד לתקופה של חודש ימים החל יום רביעי בתאריך 2.8.23 או עד בחינה מחודשת של הנושא.

כמו כן, בהודעת המשטרה צוין שבמשחק בין הקבוצות מכבי חיפה וביתר ירושלים, נעשה שימוש באבוקות שהודלקו ביציע הצפוני של אוהדי מכבי חיפה וזאת בחסות שימוש בדגלים ובציוד עידוד לטובת הסתרתם של המבצעים בתוך שטח האיצטדיון. חומרים אלו המוגדרים כחומר נפץ אשר השימוש בהם אסור עפ"י חוק והכנסתם למגרש אסורה. כתוצאה מהשימוש בפריטים שאפו מספר צופים את עשן האבוקות וכן היה חשש כי ציוד העידוד יתלקח כתוצאה מכך.

זמן קצר לאחר ההודעה, פרסם ארגון "הקופים הירוקים" הודעה בדף הארגון בפייסבוק:
"אוהדים יקרים,
לקראת המשחק של מכבי ביום רביעי הקרוב, התקבלה ההחלטה במשטרת חיפה על איסור הכנסת ציוד על ידי אוהדי מכבי חיפה מכל סוג שהוא, החלטה שמעולם לא יושמה בשטח מאז כניסתנו לאיצטדיון אבי רן לפני 9 שנים.

לנו אין ספק שהחלטה זו מגיעה מתוך נקמה ומשחקי אגו, שכן התירוץ של שמירה על ביטחון הציבור ומניעה של הדלקת אבוקות לא רלוונטי כאשר האיסור כולל הכנסת תופים ומערכת הגברה, על אף שלא נופתע אם המשטרה תודיע שהתוף מסכן את הסובבים אותו.

כמו כן בעקבות האיסור על הכנסת ציוד אנו נאלצים מעכשיו ואילך להעביר את כל פעילות מכירת המרצ'נדייז לאתר של ארגון הקופים הירוקים בלבד, ולא יהיה דוכן ברחבת היציע הצפוני".

ULTRAS HAIFA.

קרדיט:עמוד הפייסבוק של "הקופים הירוקים" – GREEN APES.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *