סיפורו של אבוקדו

בכרם מהר"ל אומרים - אבוקדן זה החיים: לרגל יום האבוקדו הבינלאומי (31/7), תכירו את הסיפור של משק פן מכרם מהר"ל, שם מגדלים אבוקדו אורגני ומאמינים שאבוקדו זה החיים.

| עודכן: יולי 20, 2023


 יונתן פן, נשוי  + 3 מכרם מהר"ל, מנהל בשותפות את העסק המשפחתי הקרוי "משק פן" שהוקם בשנת 1983. יונתן נולד לתוך המשק שהיה אז מטע של אבוקדו, ובסוף שנות ה-80 החליט אביו רלי, להפוך את המשק לאורגני, למרות שהתחום כמעט ולא היה מוכר בארץ.

"אבא שלי תמיד היה הרפתקן, הוא שמע על הרעיון, החליט לבדוק אותו, וזה עבד לו. היום כבר בלתי אפשרי עבורנו להתנתק מהאידיאולוגיה שמאחורי גידולים אורגניים. אנחנו לא יכולים לחשוב על דרך אחרת לעשות חקלאות וכולנו בעד חקלאות ללא חומרים רעילים" מספר יונתן.

משפחת פן מאז ומתמיד האמינה ביצירת איזון אקולוגי ושמירה על הטבע ולכן חברה בארגון "טוב השדה" לחקלאות אורגנית. כשנשאלו למה בחרו לגדל דווקא אבוקדו אורגני, מיד ענה "אבוקדו זה החיים. ישראלים אוהבים אבוקדו בגלל הטעם המיוחד, הוא מתאים לכל סלט או סנדוויץ, הוא מהווה פתרון לצמחוניים ולטבעוניים. הוא מאד בריא, מאד טעים, מזין וגם כיף לגדל אותו כעץ".

אבוקדו הוא פרי כל כך פופולרי, שהוא נמצא כמעט בכל מטבח ומככב בהרבה מאכלים, הוא עשיר בויטמינים, בחומצת שומן אומגה 3 ואומגה 6 ובמינרלים, לכן הוא נחשב למזון על. הוא הפרי היחיד המכיל שומנים בריאים וכ-20 סוגים שונים של ויטמינים ומינרלים אשר הוכחו כמורידים את הסיכון לדיכאון, כמשפרים את פעילות מערכת העיכול, בונים את העצם ומגנים על הלב, הגנה מפני סרטן, חיזוק הראייה ועוד.

קרדיט: סתו רילוב.

נושאים קשורים: אבוקדו, כרם מהר"ל, עסק משפחתי


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *