'דרך בגין': מוזיאון נודד בנושא פועלו של מנחם בגין נפתח לקריית אתא

| עודכן: מאי 3, 2023


התערוכה האינטראקטיבית מוצגת בבניין העירייה וכוללת חדרי בריחה, חידות ופעילויות חווייתיות לתלמידים ולקהל הרחב

המוזיאון הנודד של מרכז מורשת בגין הגיע לראשונה לקרית אתא ויציג בבניין העירייה תערוכה אינטראקטיבית על פועלו של מנחם בגין. 

צילום: עיריית קריית אתא

התערוכה מאפשרת למבקרים להיכנס ליום אחד לנעליו של מנחם בגין, ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל, להתמודד עם הדילמות שעמדו בפניו ולהכיר את הערכים שלאורם פעל. 

היום (2.5) נערך אירוע הפתיחה במעמד יעקב פרץ, ראש עיריית קריית אתא וחברי מועצת העיר, הרצי מקוב, ראש מרכז מורשת בגין, מוזמנים ותושבי העיר. המוזיאון יהיה פתוח לקהל הרחב, ללא עלות, במהלך החודשיים הקרובים. הרשמה מראש באתר מרכז מורשת מנחם בגין.

המוזיאון הנודד מציג חוויה אינטראקטיבית המוקרנת על שלושה קירות ומשלבת חדר בריחה, חידות וסרטונים המוצגים על גבי הטאבלטים של המשתתפים ומזמינה את הקהל לבקר בלשכתו של ראש הממשלה ודרך המוצגים, שניתן לגעת בהם, לענות על כתבי חידה. המבקרים ייחשפו לתכונות שהופכות אדם למנהיג, דרך סיפורו של ראש הממשלה מנחם בגין ויכירו את הערכים שלאורם פעל. 

הרצל מקוב, ראש מרכז מורשת בגין הודה לראש עיריית קריית אתא מר יעקב פרץ, לסגנו וממלא מקומו מימון טולדנו, לחברי המועצה ולרשת המתנ"סים והוסיף: "הרעיון של מוזיאון בגין הנודד נולד מתוך הרצון להביא דמות של מנהיג שהערכים שהוא ייצג זה משהו שאני מאחל שנוכל ללמוד מהם.

אנחנו נמצאים בתקופה לא פשוטה לחברה הישראלית ואחת הדילמות שהמוזיאון מציג הוא הסיפור של אלטלנה שהתרחש במהלך מלחמת העצמאות, אז, כאשר היינו על סיפה של מלחמת אחים, מנחם בגין, מפקד של מחתרת צבאית, קבע את העיקרון, שלימים קבע שזאת הייתה ההחלטה החשובה בחייו, מלחמת אחים לעולם לא. על אף המחלוקות יש קו אדום שאותו אסור לנו לחצות – אלימות בינינו ואם נדע לאמץ את העיקרון הזה גם בחיינו הפרטיים וגם בחיינו הציבוריים, דיינו".

מעיריית קרית אתא נמסר: "קרית אתא גאה להיות הראשונה שמארחת את מוזיאון בגין הנודד, אשר מעביר בדרך חווייתית ואינטראקטיבית לתושבי העיר ולאזור כולו את המורשת של מנחם בגין. שלוחת צפון של מרכז מורשת בגין נפתחה בקריית אתא לפני 9 שנים שבמהלכן נוצרה קהילה גדולה סביב הגותו וערכיו של מנחם בגין ".

הרצל מקוב ראש מרכז בגין באירוע הפתיחה צילום: אוהד עשור ג'ינג'י הפקות

נושאים קשורים: קרית אתא


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *