ערב יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל: 75 נקודות למכבי חיפה בדרך לאליפות השלישית ברצף

| עודכן: אפריל 24, 2023

צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

צריך להודות, מכבי חיפה שיחקה ברמה בינונית ומול אשדוד בהרכב חסר. הקבוצה שנמצאת על אדי הדלק האחרונים, קיבלה את מצרך המזל החיוני, שסייע לה לצלוח את המשחק בניצחון, כדי להיות, כנראה, הישראלית הראשונה שזוכה באליפות אחרי מסע שלב הבתים בליגת האלופות. ועדיין, ניצחון מול באר-שבע במחזור הקרוב יבטיח אליפות. רן בן-שמעון, מאמן אשדוד, הוכיח שוב כי כדאי לשחר לשקול מועמדותו

מבחינת תוצאה, אין טענות. הכל בסדר. צעד ענק לקראת האליפות ה-15 של מכבי חיפה. מבחינת יכולת? יש טענות. כמעט הכל לא בסדר. אבל מי שישפוט הוא שר ההיסטוריה, שבעוד שנתיים, אולי לפני כן, יעלים מהדיסקט את ההתנהלות החלשה. מי יזכור?

הבשורה הכי חשובה- הנקודות. חיפה התייצבה ערב יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל על 75 נקודות. מחוץ למשחקי המלים, צריך להודות על האמת, הצד המעשי של הניצחון, הוא הרוגע הנפשי.  אוהד חיפה הממוצע מוותר ברצון על תסריט של ירידת ההפרש ל-5 נקודות לפני משחק העונה האחרון מול באר-שבע. לא שבאר-שבע כזו גדולה אם הייתה כזו, הקרב היה  צמוד הרבה יותר אלא משום שחיפה חיה על אדי הדלק האחרונים.

כי לא לשכוח, אם וכאשר לא ,תהיה תפנית של הרגע האחרון, הירוקה תהיה הישראלית הראשונה שתצלח עונה עם השתתפות בשלב הבתים של ליגת האלופות עם אליפות נוספת. זה לא קרה בשתי האליפויות הקודמות של חיפה, וזה לא קרה אחרי שלבי הבתים בזמנו של מכבי והפועל ת"א, כל אחת בתקופתה.

עלי מוחמד- הכניסה שלו במחצית השנייה ייצבה את המשחק של האלופה צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

יחד עם זאת, שוב, למרות  שזה קרוב-קרוב, מוקדם להקים את בימת החגיגות. ביכולת הזו, שום דבר לא בטוח.

האמת, שאני מעריץ את הצופים הממשיכים ללוות את חיפה במסעה גם כשהקבוצה לא תמיד משכנעת. לעשות את כל הדרך מחיפה לאשדוד, ואחר-כך לראות את האלופה לוחמת בשוויון כוחות עם הרכב טלאים של אשדוד, אין זה מתכון לאניני טעם.

אף לא אחד משחקני אשדוד שהבקיעו ב-1:3 המפורסם העונה, שיחק הפעם. לא חמודי כנעאן שחקן הנותן צבע לקבוצתו, לא מיכאל אוחנה הפצוע שנתן את "ההצגה השנתית" שלו מול חיפה וגם לא יעקב בריהון. בקיצור, אפילו לא אחד מהכוכבים האמיתיים בהרכב קצר גם בלאו הכי.

אלא שחיפה של החודש האחרון, מתקשה להתרומם. לבד מעבדולאי סק, אף אחד אחר לא נראה ממש בכושר. כשהשחקנים לא בכושר, מתחילים העצבים. אפילו המחליפים של אשדוד לא מצאו סיבה להיבהל.

למזלה של חיפה הפעם, המזל מצוי בפרטים הקטנים ועושה מהם פרטים גדולים. אחרי שאשדוד השוותה ונתנה מענה להבקעה של דין דוד, במגרש עליו גדל, הכדור פגע בידו של צבטקוביץ הבלם המצוין של אשדוד. לא שחקן חיפאי גרם לכך אלא המזל. והוא אהב את מכבי חיפה. ניצחון בפנדל מקרי? מה חשוב איך, חשוב מה. ואצילי במשחק חיוור, הגדיל את מספר שעריו העונתי ל-21. גם פנדל צריך לדעת להבקיע, ועוד איך.

רן בן-שמעון, אחד המועמדים לרשת את ברק בכר, הוכיח כי הוא יודע להפעיל גם שחקנים בינוניים ונותן להם לחוש בנוח. עבור בן-שמעון זה לא היה מבחן, אבל הוא כן מועמד טוב.

ניצחון חשוב בדרך לאליפות צילום: ניב כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *