בדרך לאתונה: נבחרת אס"א טכניון בכדורגל אולמות יוצאת למוקדמות ליגת האלופות האירופית של Uefa

| עודכן: אוגוסט 23, 2022

קרדיט: דוברות הטכניון

נבחרת אס״א טכניון בכדורגל אולמות (futsal) המריאה היום למוקדמות ליגת האלופות האירופית של UEFA, זאת לאחר שזכתה לראשונה בהיסטוריה באליפות ישראל. המשחקים יתקיימו באתונה במסגרת עונת 2022/23.

לדברי בוריס בייטמן, מנכ"ל אס"א טכניון ומנהל הקבוצה, "אליפות ישראל היא אתגר לא פשוט, ובמשך שלוש שנים הגענו לגמר אבל לא ניצחנו. השנה זה קרה ב-1 ביוני עם הניצחון על אשדוד בהיכל הספורט החדש ע"ש חורב בטכניון. למיטב ידיעתי זו הפעם הראשונה שנבחרת אוניברסיטאית מישראל תשתתף בליגת האלופות האירופית. חשוב להבהיר שלא מדובר בליגת אוניברסיטאות אלא בליגת האלופות הכללי."

נבחרת הטכניון כוללת 23 חברים ובהם 17 שחקנים ועמם צוות האימון, צוות הניהול והצוות הרפואי. רוב השחקנים בקבוצה סטודנטים בטכניון המצליחים לשלב לימודים ואימונים וחלקם גם עבודה ומשפחה. בקבוצה משחקים גם כמה בוגרים.

המאמן הוא גוגי, עולה חדש מקזחסטאן, והקפטן הוא איגור דפואלה שסיים לאחרונה תואר ראשון בפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש ויטרבי ומתחיל שם את התואר השני.

שוער הנבחרת הוא נועם מרקו, בן 23, סטודנט בפקולטה למדעי המחשב ע"ש טאוב. בקרוב הוא יתחיל את השנה השלישית בפקולטה ובנבחרת. לדבריו, "עבורנו, סטודנטים ובוגרים, הכדורגל בטכניון הוא 'תחביב מקצועני', כי אנחנו לא מתפרנסים מזה אבל בהחלט מפגינים רמה מקצוענית ורעב להצלחה. זה כנראה מה שהוביל לזכייה באליפות ישראל לראשונה אחרי ארבע שנים. כל אחד מאיתנו נותן מעצמו מעל ומעבר ומקריב שעות רבות במהלך השבוע כדי לתת הכול ולהשיג את היעדים שלנו. השאיפה למצוינות מקבלת רוח גבית מהיחס המעולה שאנחנו מקבלים מאס״א טכניון בראשות בוריס בייטמן, שדואג לנו למאמנים הכי טובים, לתנאים ולציוד הכי טוב, להסעות ועוד."

אחד משחקני הנבחרת הוא לואיס קווסנדה חימנז, שסיים כעת את השנה השלישית ללימודיו בתוכנית הבינלאומית בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית. הוא נולד וגדל בקוסטה ריקה, הגיע לישראל כדי ללמוד כאן ובשנתיים האחרונות הוא משחק בנבחרת הטכניון.

במוקדמות באתונה ישתתפו 32 קבוצות. נבחרת הטכניון תשחק במוקדמות בבית E מול דוקאס (יוון), פיאסט (פולין) ו- BSC Nistru(מולדובה). המשחקים יתקיימו בתאריכים 28-23 באוגוסט.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *