השר אלקין ביקר בטירת כרמל: הנחה לקדם התחדשות עירונית והעברת תקציבים בסך עשרות מיליוני שקלים

| עודכן: יוני 23, 2022

צילום: דוברות עיריית טירת כרמל

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין התארח השבוע בעיריית טירת כרמל, כשהוא מלווה במנכ"ל אביעד פרידמן ובצמרת המשרד והמחוז. בפגישה, בה לקחו חלק בכירים ובעלי תפקידי מטה העירייה, הציג ראש העיר, אריה טל את תמונת המצב העירונית, לצד האתגרים הרבים נוכח הצמיחה המשמעותית שעוברת העיר בשנים האחרונות.

בפתח דבריו הדגיש ראש העיר את נתוני הבנייה והאכלוס של טירת כרמל, הכוללים תוספת של כ-6,000 יחידות דיור במהלך חמש השנים האחרונות; וכן בנייה של עשרות מוסדות ציבור, ובהם בתי ספר, גני ילדים, מעונות יום, מועדונים, מגרשי משחקים ופארקים, שנבנו בהשקעה של מאות מיליוני שקלים.

בפגישה הוצגו ונדונו נושאים מרכזיים וחשובים לעתידה של טירת כרמל, שנענו באוזן קשבת מצד השר אלקין ובכירי משרדו: התפתחותן של השכונות גלי כרמל והחותרים; התחדשות עירונית; חדש מול ישן, והתפתחותה העתידית של העיר, בעיקר נוכח תוכנית המתאר שאושרה לפני כשנה.

בתוך כך, אישר השר אלקין העברת תקציב בסך של כ-50 מיליון שקל לטובת השלמת צורכי שכונת גלי כרמל, תוך דגש מהותי על היערכות העירייה לקבל את השכונה לידיה כבר בשבועות הקרובים, על מנת להשלים ולשפר את השירות הניתן לתושבים.

צילום: דוברות עיריית טירת כרמל

כמו כן אושר ביצוע עיקרי העבודות בשכונת החותרים, לרבות פארק נחל גלים והשלמת שצ"פים (שטחים ציבוריים פתוחים) וכבישים, כשבמקביל הוצגו לנוכחים הצרכים לטובת סיום העבודות בפרויקטים השונים.
בנושא התחדשות עירונית, הנחה השר אלקין לקדם את הסיוע הניתן עבור מיזמים אלה בעיר; ובנושאי חדש מול ישן הבטיח שר הבינוי והשיכון, כי משרדו יבחן את הגדלת הסיוע התקציבי עבור שיקום מוסדות חינוך בשכונות הוותיקות בהיקף משמעותי. כמו כן הנחה השר אלקין לקדם את התוכניות הנוגעות בשכונות איילת הכרמל ותע"ש בטירת כרמל.

שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "טירת כרמל גדלה ומתחדשת. המינון הנכון של עיר להתפתח, הוא היכולת לקבל תושבים חדשים בבנייה חדשה מחד, ולדאוג להתחדשות עירונית לדיור מודרני ובטוח גם לתושבים הוותיקים מנגד. שמחתי לשמוע נכונות מצדו של ראש העיר לעמוד בתנאים שקבענו במשרד הבינוי והשיכון כדי לקבל תקציבים, לפתח את העיר לטובת תושבי טירת כרמל".

ראש העיר, אריה טל: "אני מודה לשר אלקין ולכל צוות משרדו ולהנהלת המחוז, שהגיעו לעירנו ועמדו מקרוב על ההתפתחות המאסיבית שהיא עוברת בשנים האחרונות. כמו כן, תודתי העמוקה לכל מנהלי וצוותי הרשות המקומית ולשותפינו לדרך ולעשייה. שילוב הכוחות מצד כלל הגורמים מאפשר את קידומה, התפתחותה והצלחתה של העיר".

צילום: דוברות עיריית טירת כרמל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *