הרופא המיוחד של כרמל

| עודכן: יוני 20, 2022

צוות המחלקה הפנימית א' צילום: אלי דדון

הוא רק בן 33 הוא למד רפואה בדמשק שבסוריה, וכיום הוא עובד כרופא בכיר במחלקה הפנימית א' שבמרכז הרפואי כרמל ומשמש גם כרופא אזורי במרפאות הכללית באזור הכרמל. ד"ר אמין בטחיש מכרמל הוא הרופא הנבחר כרופא של המדינה במסגרת פרס דניאלי היוקרתי . " אני מאחל לעצמי שאוכל להמשיך ולתת מכל הלב לטובת המטופלים שלי, להקל מעליהם את הסבל ולהחזיר להם את החיוך " אומר בחיוך ד"ר בטחיש.

מתוך 425,000 המלצות שהגיעו מכל רחבי המדינה נבחרו רק 12 רופאים במסגרת פרס דניאלי, שציבור הבוחרים הצביע עליהם כרופאי המשפחה הכי טובים בישראל .

אחד הנבחרים הבולטים שזכה בפרס "רופא המשפחה המסור של המדינה" הוא ד"ר אמין בטחיש ממרכז רפואי כרמל מקבוצת כללית.

ד"ר בטחיש גר בכפר מסעדה שברמת הגולן ואת לימודי הרפואה שלו הוא סיים בדמשק שבסוריה. את ההתמחות שלו ברפואה פנימית הוא אמור היה להתחיל במרכז רפואי גדול במרכז הארץ אבל סבב קצר שהוא עשה במחלקה הפנימית א' בביה"ח כרמל והמפגש שלו עם מנהל המחלקה ד"ר סמיר קאסם שינו אצלו את ההחלטה.

" פשוט התאהבתי בד"ר קאסם ובמחלקה בכרמל ", מספר ד"ר בטחיש. "ראיתי מנהל שמאוד אכפת לו מהצוות שלו, מנהל ומחלקה שמנחילים את הידע ברמה מאוד גבוהה לסטז'רים ומאוד משקיעים בחינוך וקידום הידע לטובת המטופלים".

כשמנהל המחלקה הפנימית א' בכרמל ד"ר סמיר קאסם פגש לראשונה את ד"ר בטחיש הוא מיד זיהה אצלו את הכישרון והפוטנציאל הטמונים בו והוא עזר וקידם אותו להצליח.

ד"ר אמין בטחיש צילום: אלי דדון

" ראיתי מולי בחור מלא אנרגיה, רעב לידע, חרוץ מאוד שמעוניין להצליח בחיים המקצועיים שלו " אומר ד"ר קאסם, " במילה אחת ראיתי שד"ר אמין הוא לוחם למען החולים שלו מכל הלב".

"פרס דניאלי – רפואה עם לב" הוא מיזם מרגש בשיתוף פעולה עם קופות החולים שמתקיים מדי שנה ב-5 השנים האחרונות. המיזם הוקם לזכרה של דניאלי זוננפלד ז"ל, שנהרגה בתאונת דרכים בשנת 2015 בהיותה בת 20 בלבד, התאונה קטעה את שאיפתה של דניאלי, שהתקבלה לפקולטה לרפואה באוניברסיטת באר שבע, להיות 'רופאה עם לב'.

ד"ר אמין בטחיש  הוא מומחה ברפואה פנימית המשלב את עבודתו כרופא בכיר במחלקה הפנימית א' בכרמל יחד עם עבודה בקהילה. ד"ר בטחיש משמש רופא אזורי ומנהל מרפאה דאלית אל-כרמל במחוז חיפה וג"מ של הכללית.

בנוסף על היותו מנהל המרפאות באזור הכרמל הוא לא מוותר על הרפואה והקליניקה והוא מקבל ומטפל במרפאה בעשרות חולים כרופא המשפחה שלהם.

" אני מקשיב למטופלים שלי, אני זמין עבורם ואני תמיד מנסה לעזור להם בכל דרך ובכל זמן"  אומר ד"ר בטחיש. " גם במחלקה אני גם מבקר את המטופלים שלי הנמצאים באשפוז אני אוהב את הקשר עם המטופל ובני משפחתו ואני שותף צמוד למטופל שלי עד לשיפור במצבו " .

מנהל המחלקה ד"ר קאסם אומר " אני מכיר היטב ויודע שד"ר אמין הוא רופא מסור יש לו חיבור מיוחד למטופל ולמשפחות, הוא משרה בקרב מטופליו תחושת ביטחון שהם בידיים טובות ויש מאחוריו מקצועיות ברמה גבוה ידע ומחויבות מאוד עמוקים. אני חושב שד"ר אמין ראוי בהחלט לפרס אני בטוח שעוד נשמע אליו בעוד מקומות של הצטיינות ואין לי ספק שהוא יגיע רחוק".

כבר 9 שנים שד"ר סמיר קאסם מנהל את המחלקה הפנימית א' בכרמל בהצלחה רבה למחלקה שם מוכר והיא מאוד מבוקשת להתמחות וללמידה ע״י רופאים מכל הארץ.

" אני מאוד גאה בבוגרי המחלקה שלנו. יצאו מכאן רופאים בעלי גישה אנושית ברמה מקצועית גבוה המעודכנים ברפואה הגבוה ביותר כשכל אחד מהם ממלא תפקיד מאוד משמעותי במערכת הבריאות בצפון הארץ. אנחנו במחלקה שותפים עשיה הציבורית לקידום הרפואה הפנימית בישראל, זה נותן לי גאווה וסיפוק בתור מנהל מחנך ומורה".

וד"ר אמין הוא ממשיך לחלק את יומו בין המטופלים במחלקה בביה"ח למטופלים בקהילה כשהוא דואג מקרוב לכל חולה וחולה. 

" אני מאחל לעצמי שאוכל להמשיך לתת מכל הלב לטובת כל מטופל, להקל לו את הסבל ולהחזיר לחולים שלי את החיוך ". מסכם בחיוך ד"ר בטחיש.

מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג ברך את ד"ר בטחיש על הבחירה ואמר

" שמחנו מאוד לקבל את הודעה על כך שאתה אחד ממקבלי פרס דניאלי, פרס שניתן לרופאים שהמטופלים שלהם ממליצים עליהם כרופאים מסורים שנותנים את הלב והנשמה בעבודתם. אנחנו בכרמל גאים בך ומעריכים מאוד את מחלקה פנימית א' שלנו שבה למדת והתחנכת בתקופת ההתמחות ובה אתה גם ממשיך לעבוד גם היום.

ברכות חמות, אנו בטוחים שתמשיך להעניק למטופלים שלך את אותו יחס וטיפול מקצועי לאורך שנים רבות ".

ד"ר אמין בטחיש וסאמיר קאסם צילום: אלי דדון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *