מדוע הטיסות מחיפה לאילת לא מתחדשות ?

| עודכן: יוני 20, 2022

שדה התעופה חיפה מקור: Oyoyoy https://bit.ly/30XHTUD

רגע לפני תחילתן הרשמית של חופשות הקיץ, שדה התעופה בחיפה עומד ללא שימוש תעופתי, מה הן הסיבות לכך ומה טוענת חברת ישראייר לה יש אפשרות להפעיל את הקו ?

עד תחילת הקורונה שדה התעופה עוד היה פעיל עם טיסות לכמה יעדים כולל יוון וקפריסין, גולת הכותרת המרכזית של נמל התעופה היה הטיסות לאילת שחסך לתושבי חיפה והצפון את הנסיעה הארוכה באוטובוסים.
מאז ענף התעופה חזר לשגרה מסוימת אולם הטיסות מחיפה לאילת לא חזרו.

כיום תושב חיפה או ישוב אחר בצפון שרוצה להגיע בדרך מהירה לאילת צריך לנסוע שעתיים לשדה התעופה בן גוריון בשביל לקחת טיסה של חצי שעה לאילת.

אפשרות נוספת היא נסיעה ישירה ממרכזית המפרץ לאילת באוטובוס- נסיעה שאורכת כשש שעות.

אז למה בעצם הטיסות לאילת לא חזרו ?

נראה כי הסיבה המרכזית לך היא כדאיות כלכלית חברות התעופה חושבות שהקו חיפה-אילת לא שווה את ההשקעה הכספית הכרוכה בכך.

מבין החברות כיום רק לחברת ישראייר יש אישור לטוס מחיפה לאילת בדגם המטוס המיועד לכך.

ואילו לחברות האחרות יש אישור בתנאי שיעמדו בתקנים הנדרשים של רשות שדות התעופה.

בחברת ישראייר מעבירים את האחריות למחסור בקו התעופה לרשות שדות התעופה וטוענים כי השדה סגור ואילו שם מציינים כי לחברת ישראייר יש אישור לטוס בקו חיפה-אילת.

מי שמפסיד ממאבקי הכוח הללו הם בעיקר תושבי חיפה והצפון שצריכים למצוא דרכים חלופיות להגיע לחופשה בעיר הדרומית שעד הקורונה הייתה נגישה לכל חיפאי.

רשות שדות התעופה מסרו לכרמליסט: "דלתנו פתוחה לכל חברה שתרצה לחדש את קו הטיסות מחיפה לאילת, כרגע רק לישראייר בATR יש יכולת להמריא ולחנות בחיפה בגלל סוגי המטוסים שהם מחזיקים, מעבר לזאת יש להם אישור להמריא מחיפה לאילת.

לכל חברה אין מגבלה לטוס מחיפה למעט גודל המטוס, גם לאזור אגן הים התיכון, נאפשר לכל חברת תעופה שתקבל רישיון מרשות התעופה האזרחית להפעיל קו לחיפה וממנה"

ממשרד התחבורה נמסר לכרמליסט כי "לחברת ישראייר יש אישור להפעיל קו טיסה בין חיפה לאילת וכי זו החלטת החברה בלבד אם להפעיל או לא"

מעיריית חיפה נמסר כי "הטיסות לאילת הן עניין פרטי של חברות התעופה, נראה שטיסות מחיפה לאילת לא מספיק חשובות לחברות, לעירייה אין יכולת השפעה על החזרת הטיסות אלא רק משרד התחבורה יכול לפתור את העניין, לעירייה יש אינטרס שהטיסות מהעיר לאילת יתחדשו"

קרדיט: Bram Steman https://bit.ly/3N0UTuV


5 תגובות על “מדוע הטיסות מחיפה לאילת לא מתחדשות ?”

 1. חבל מאוד שהפסקתם את הטיסות מחיפה לאילת.במדינה מפותחת כמו שלנו לא נותנים את האפשרות לטוס ואת הנוחות במיוחד לאנשים מבוגרים שקשה להם לנסוע עם האוטו כל כך הרבה שעות.
  אולי בכל זאת אפשר לעשות מעמצים ולהפעיל את השירות הזה.
  בתודה טינה ריבן

 2. ממרץ 2020 הפסיקה חברת ישראייר את טיסות הפנים והחוץ בשל הקורונה ישראייר טענה בתגובות סותרות שהאחרונה בהם היתה שלא משתלם להם כלכלית בשל העובדה שהיו צריכים לעבור בדיקות קורונה .
  שכחו אותנו תושבי הצפון שרוצים להגיע לאילת , אני עם נכות נשארת בבית לא הגיוני במדינה שלנו שמשרד התחבורה לא מגיעה להסדר עם חברת ישראייר או חברה אחרת

 3. למדינה אין שום תפקיד ??? חיפה והצפון מחוץ למדינה ? מחר לא יהיה כלכלי לטוס ללונדון , פריס או ניו יורק ???. אולי יפעילו טיסות רק כשיש ביקוש ?. ואם רכבת לא תהיה כלכלית אולי יפסיקו גם את הרכבת ?? הינו טסים לאילת בפסטיבל המוזיקה באילת. עכשיו נגמר….היו די הרבה נוסעים.אולי בזמן הפסטיבל ???

 4. למדינה אין שום תפקיד ??? חיפה והצפון מחוץ למדינה ? מחר לא יהיה כלכלי לטוס ללונדון , פריס או ניו יורק ???. אולי יפעילו טיסות רק כשיש ביקוש ?. ואם רכבת לא תהיה כלכלית אולי יפסיקו גם את הרכבת ?? הינו טסים לאילת בפסטיבל המוזיקה באילת. עכשיו נגמר….היו די הרבה נוסעים.אולי בזמן הפסטיבל ???

 5. מי לוכח אחריות על הסבל שלנו בכביש 90 וסגירת השדה בחיפה שזה העורק הראשי מאילת לצפון.
  אני אילתית ותיקה בת 53 השבוע נסעתי פעמיים לחיפה בנהיגה .
  וביום רבעי יצאתי לדרך ב8 בבוקר וחזרתי ב11 בלילה לאילת כך שהגעתי בשעה 6 בבוקר הביתה באילת מוטשת. עצרתי בדרך פעמיים כדי לישון מהעייפות .
  איפה המצפון של מי שאחראי על חיינו אנחנו מוזנחים באילת אבל הלב שלנו והבתים שלנו פתוחים לכל המדינה ,במלחמה אנחנו קבלנו 70000 איש הבתים העסקים שלנו היו פתוחים ,העסקנו אנשים כדי לעזור לאנשים שמצאו את עצמם עם הטרג'דיה הקשה שכל אחד מאיתנו יכל להיות במקומם .
  התנדבנו חבקנו בכינו צרכנו מעוק לבנו לבורא העולם על הכאב ועל הסיפורים הקשים לעולם לא נשכח .
  אני לא אומרת את זה כדי להגיד שעשינו להפך זו חובתנו אבל אנחנו באילת כל האילתים כולנו משפחה אחת גדולה ואם לא היינו כך תומכים אחד בשני לא היינו נשארים בעיר הרחוקה באמצע המדבר .
  אנחנו תמיד נרטמים לכל מטרה למען המדינה היפה שלנו מכל הלב אבל השאלה המתסכלת היא למה הזלזול הזה בנו כך משארים אותנו על הכביש ממש מתסכל מדאכה מעליב.
  האם הכסף הזה של מימון טיסות לאילת לפחות לנו התושבים כל כך קשה להסיג ? חברת ארקיע צריכה לזכור שהתפתחה מהטיסות לאילת בתחילת הדרך שלה למה היום משאירה אותנו כך נטשה אותנו עצוב מאוד אני מדברת מכאב ולא מביקורת אבל אולי המילים והסבל יגחע לאוזני הבעלים שאני מכבדת ומעריכה את דרך שלהם אבל איפה אנחנו מזה .
  אבל תמיד אפשר לתקן טעויות ואחרי ה7/10 היה צריך להתחיל לתקן קודם כל הבחטחון במדינה, והכבישים זה גם חלק מהביטחון של תושבי אילת שנסיעה הלוך וחזור באותו יום לי כבת 53 הייתי מוטשת יומיים אחרי המאמץ הזה יש פו חולים מבוגרים נכים
  בבקשה שהבקשה שלי בשמי ובשם המשפחה המורחבת שלי שהם תושבי אילת בבקשה להחזיר את הטיסות מחיפה לאילת
  תודה לכל מי שיתן תמיכה בנושא ושהשם יברך אותו ואת כל מדינת ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *