הסתיים הקורס המשותף הראשון בנושא רצף טיפולי לאחיות בית חולים רמב"ם ואחיות הקהילה במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית

| עודכן: יוני 19, 2022

צילום: דוברות כללית

בשנים האחרונות חלה מהפכה בכל הקשור לרפואה ורפואת העתיד נמצאת בבית. טיפולים רבים עוברים בבתי חולים לקהילה. ישנה עליה מתמדת בביקוש לטיפול קרוב לבית, בין היתר עקב מגפת הקורונה שהאיצה את מערכת הבריאות להסתגל למציאות חדשה. חל מעבר הטיפול בחולה בביתו על מנת להפחית את השהות בבית בחולים ולהקל על העומסים הרבים הקיימים בבתי החולים, תוך הפחתת סיכונים וחשיפה מיותרת לזיהומים ומחלות. בנוסף, ישנה חשיבות רבה לתמיכה מצד המשפחה וסביבתו להחלמתו של המטופל.

במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית המהפכה כבר החלה ועשרות שירותים שניתנו בבתי החולים בלבד, פותחו בקהילה ומאפשרים למטופלים לקבל טיפול רפואי איכותי בקהילה ואף בביתם הפרטי. 

כחלק מיישום התהליכים שנועדו לייעל את המענה למטופלים הנמצאים בטיפול בקהילה ובבתי החולים, נפתח במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית, קורס משותף ראשון מסוגו בנושא רצף טיפולי, לאחיות בית חולים רמב"ם והקהילה. את הקורס ריכזו והובילו ניהל ח'טיב – מנהלת סיעוד ביחידה להמשך טיפול במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית, זיוות זלץ – אחות אחראית רצף טיפול בבית חולים רמב"ם, בשיתוף עם רינה אסולין אחראית חטיבות הפנימיות בבית חולים רמב"ם, מירי בלאופלד-רכזת פיתוח מקצועי בסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי והגר ברוך – רכזת פיתוח מקצועי של רמב"ם .

"מטרת הקורס הייתה ליצור תהליכי עבודה משותפים, על מנת לשמור על רצף טיפולי ולהבטיח מעבר קל למטופל בעת שחרורו מאשפוז בבית החולים אל המשך הטיפול במסגרת הקהילה", מסבירה מירי בלאופלד.

ניהל מוסיפה כי "במהלך הקורס נלמדו תחומים הדורשים תיאום בין הקהילה לבית החולים, כגון: שחרור מטופל מורכב עם הזנה אינטרלית לביתו, מטופלים עם פצעים, לאחר ניתוחים, אשפוזים חוזרים, אי ספיקת לב, כליות, הפרעה בתפקוד הנשמתי ועוד".

המשתתפים בקורס היו אחיות מבית חולים רמב"ם ואחיות הקהילה במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית.

במפגש האחרון הציגו האחיות פרויקט ייחודי לתהליך עבודה שהן שואפות לקדם, על מנת לשפר את שחרור המטופלים מבית החולים להמשך טיפול בקהילה. הפרויקטים הוצגו בפני רינת בסל – מנהלת הסיעוד והנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית וגילה היימס – מנהלת הסיעוד בבית חולים רמב"ם, אשר בירכו על היוזמה וחשיבותה וציינו כי זוהי תחילת הדרך לפיתוח תהליכי עבודה משותפים בין אחיות הקהילה לאחיות בית החולים. 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *