פעילויות פסח 2022 במדעטק: מורידים את הירח 360 MOON

| פורסם: אפריל 12, 2022

לייזר על מצות במדעטק חיפה 2022 צילום: מושון תמיר

מדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון בחיפה מזמין את המבקרים בפסח לפעילויות משפחתיות מקוריות וחדשות מסביב לירח: מוצג ירח תלת מימדי ענק יחכה למבקרים, שיוכלו להקיף אותו ולהיחשף לצד המוסתר של הירח, לראות איפה היה הצעד הקטן לאדם, איפה היה אתר הנחיתה המיועד של החללית בראשית ועוד עובדות מסקרנות על המאור הקטן של ממלכת הלילה. חלונות מידע שיקיפו את הירח, ישלחו קרני לייזר למיקומים המדויקים של ההתרחשויות הכי מעניינות.

המבקרים יוכלו להשתתף במשחק "חפש את המטמון – משימת ירח" משפחתי, שייערך בחדרי תצוגות גרמי השמיים: אסטרונומיה, חדר השעונים הטבעיים, תעופה ותערוכת הירח, ומדי יום ייערכו במוזיאון מופעי הדגמות מדעיות, שיחשפו איך נוצרים מכתשים על הירח, מדוע הוא לא נופל, איך משגרים טילים, ועוד.

בנוסף, בחדר החושך "פול מון" יכינו המבקרים ציור קיר שיתופי באמצעות צבעי UV פלורסנטיים זוהרים, ובחדר השיגור והבקרה של סוכנות החלל הישראלית, ייחשפו המבקרים לצגים עם משימות שונות של סוכנות החלל, המאפשרות למבקרים התנסות בקבלת החלטות, הקשורות בפיתוח תחום החלל.

בתשלום סמלי נוסף: סדנת ציור בלייזר על מצה בפאב לאב של מדעטק, בה המשתתפים יציירו, יכתבו ויעצבו ברכה אישית, שתיצרב על מצות, באמצעות לייזר.

כל פעילויות החג מתווספות ל- 5,000 מ"ר של בילוי משפחתי בתערוכות הקבע, בפארק המדע הפתוח ובמתחם הגיל הרך, וזוהי גם הזדמנות אחרונה בהחלט לראות את התערוכה הבינלאומית "סודות הדינוזאורים".

פסח במדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון, רחוב שמריהו לוין 25, חיפה, החל מיום רביעי 16.4-23.4, מומלץ לשריין מקומות ולרכוש כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט במחיר 75 ₪ לכרטיס. מחיר ברכישה ישירה בקופה: 89 ₪ לכרטיס. ההשתתפות בסדנת ציור בלייזר על מצה בפאב לאב של מדעטק בתשלום נוסף של 20 ₪ לילד +מלווה. עד גיל 5 כניסה חינם. לשעות הפתיחה ולימים ולשעות הפעילויות יש להתעדכן באתר המוזיאון: https://www.madatech.org.il/passover-2022

ירח במדעטק חיפה צילום: רענן טל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *