12 המופלאות

| פורסם: מרץ 8, 2022

עיריית יקנעם - ציון יום האישה הבינלאומי
צילום: אדוט רועי, עריית יקנעם

יקנעם ציינה את יום האישה הבינ"ל באירוע מרכזי, ובהענקת תעודות הוקרה ל-12 נשים שפועלות רבות בהתנדבות לרווחת תושבי העיר

רה"ע סימון אלפסי: אשרי העיר שזכתה בנשים כאלו כמיטב המסורת ציינה יקנעם את יום האישה הבינלאומי בטקס מרשים ובמופע אמנותי שהתקיים בתיאטרון יקנעם.

האירוע החל כבר בלובי התיאטרון עת התכנסו הנשים לקפה ומאפה. מנחת הערב, אפרת נל פתחה ואמרה לנשים שהערב הזה כולו בשבילכן, והוא מוקדש לציון המאבק לשוויון זכויות לנשים ולמאבק הנשים לצדק, לשלום ולקידמה. יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, מיכל דריהם בירכה ואמרה שביום הזה מעלים לסדר היום את מה שכבר הושג לצד הדרך שיש עוד לעשות כדי להגיע לשוויון זכויות. "כל אחת מאיתנו הכי מבורכת והכי יכולה" סיכמה דריהם את דבריה. ראש העיר, סימון אלפסי בירך את הנשים ואמר שכל אישה היא מנהיגה. רה"ע אמר שבעבר כמדינה חלמנו שנשים ינהיגו ויהיו בעמדות מפתח, וזה קורה בממשלה, בכנסת, בבית המשפט העליון, בהייטק, בתעשייה, במסחר ולמעשה בכל מגזר וזו התקדמות גדולה. רה"ע אמר שהוא גאה שכ- 80% מהצוות הניהולי של העירייה הן נשים ושהן עושות עבודה מצוינת ויודעות לשלב מקצועיות, חריצות, אכפתיות ועושות הכל עם רוך לב ונשמה. הדובדבן של הערב היה חלוקת תעודות הוקרה ל-12 נשים שפועלן לרווחת תושבי העיר "הינו יוצא מגדר הרגיל". 12 נשים שהציבור בעיר בחר באמצעות קול קורא שפורסם. הנשים שנבחרו הן: אנה אור כנפו, בין היתר על התנדבות שנים רבות כחובשת במד"א, גלית נחום, בין היתר על התנדבות בסיירת הורים עירונית, בפרויקט מבשלת ליולדת, בחלוקת סלי מזון לנזקקים ועוד, ד"ר דנה פאר, בין היתר על קידום השתתפות שוויונית לנשים, יוליה ברמנט, בין היתר על התנדבות בהנהגת ההורים היישובית ובסיירת הורים, סמסון לאה, בין היתר על התנדבות בביטוח לאומי ובמועדון 160, יהודית עובדיה לוי, בין היתר על התנדבות בהנהגת הורים של בית החינוך תדהר, בוועדת הרפרטואר של תיאטרון יקנעם, בסיוע יומיומי למשפחות קשות יום בעיר, יפית ברנס לוי, בין היתר על פעילות חברתית והובלת יוזמות קהילתיות, ליהיא קקון, בין היתר על העברת סדנאות כתיבה לתלמידים, מזל שמואל, בין היתר על ניהול קבוצת קס"ם וניהול קבוצת פטאנק, נאווה שוורץ, בין היתר על הקמת מרכז הגישור בעיר וניהולו, הובלת פעילות קהילתית בבתי הספר, שלומית מרקוביץ, בין היתר על יזום מיזם קהילתי התנדבותי יקנעם מבשלת ליולדת, ושמרית צהיי, בין היתר על התנדבויות רבות למען קהילת יוצאי אתיופיה. הנשים המצוינות הללו נבחרו על ידי צוות היגוי שהוקם במיוחד, ולכל אחת מהן תרומה רבה לעיר ולקהילה.
בתום הברכות וחלוקת תעודות הוקרה נהנו הנשים ממופע קומי מוזיקלי של הקומיקאית, הזמרת והשחקנית, טלי אורן שהצחיקה והלהיבה עם המופע: "לא מתחתנת".

צילום: אדוט רועי, עריית יקנעם

ראש העיר, מר סימון אלפסי:
"ערב מרגש ומיוחד במינו. יום האישה הבינלאומי הוא הזדמנות נוספת לכולנו להוקיר ולהעריך עוד את הנשים על פעילותן הרבה והרבגונית. לנשים יש יכולות גבוהות והן יודעות לשלב מקצועיות ועוצמה, ולעשות כל דבר עם הלב והנשמה. יקנעם התברכה בנשים מובילות ומעוררות השראה. אני מברך את שתים עשרה הנשים שנבחרו וקיבלו תעודות הוקרה על פעילות התנדבותית יוצאת דופן ותרומה רבה לקהילה בעיר. כל אחת מהן מובילה בתחומה. נשים הן בונות עתיד ורבות בזכותן העתיד של יקנעם ורוד. אני מודה לנשות העיר על כל פועלן, לוועדת ההיגוי ולכל מי שתרמו להובלת הערב. תודה לחברת מועצת העיר לשעבר, כרמית חובל טון שכיהנה כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, הובילה והייתה שותפה לאירועים רבים. אשרי העיר שאלו הם נשותיה".


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *