סכסוך עבודה ברשות הספנות והנמלים

| פורסם: מרץ 8, 2022

תמונות מאספת עובדי רשות הספנות והנמלים
תמונות מאספת עובדי רשות הספנות והנמלים, קרדיט לתמונות: סתדרות מרחב חיפה

הסתדרות עובדי המדינה הכריזה על סכסוך עבודה ברשות הספנות והנמלים

משה מזרחי יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה: השליחות שלנו בהסתדרות היא להגן על העובדים, על תנאי עבודתם ושכרם

הילה כלב יו"ר הועד "עובדי רספ"ן נשכחו בנמל הבית"

הסתדרות עובדי המדינה הכריזה על סכסוך עבודה ברשות הספנות והנמלים. העילות להכרזת סכסוך העבודה הן: עומסי עבודה גדולים וריבוי במשימות, בעקבות הוספת שני נמלי ים חדשים וגידול במספר נמלי הים מארבעה לשישה. העברת סמכויות הסמכת העובדים בנמלים מזרוע העבודה לרשות הספנות והנמלים. גידול משמעותי במספר כלי שייט קטנים, עובדה הגורמת לעומסי עבודה גדולים וגידול במשימות המוטלות על העובדים. ניסיונות להדברות עם הגורמים המנהלים ברשות הספנות והנמלים שלא הועילו.

יעקב גבאי, סגן יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה וממונה הסתדרות עובדי המדינה ומקצועות הרפואה בהסתדרות במרחב חיפה רואה בחריפות ובחומרה את עומס העבודה על עובדי הרספ"ן, כתוצאה מהרפורמה בנמלים. על כן המליץ, לאחר שיח עם המשרד הראשי (משרד התחבורה) שלא נענה לדרישות העובדים, להמליץ על סכסוך העבודה בפני יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה משה מזרחי ויו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד.

עם הכרזת סכסוך העבודה קיים יעקב גבאי אספת הסברה עם עובדי הרספ"ן מהשלוחות חיפה, אילת, אשדוד וטבריה.

הילה כלב יו"ר ועד עובדי רשות הספנות והנמלים "עובדי רשות הספנות והנמלים, הממונים על הרגולציה בנמלי ישראל נשכחו בנמל הבית, במטלות, משימות ועמידה ביעדים שרק גדלים, בעוד שהאוניות של מקבלי ההחלטות מפליגות לנמל הבא".

משה מזרחי, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה: "שעות עבודה אינן הפקר. על משרדי הממשלה לפצות את העובדים. השליחות שלנו בהסתדרות היא להגן על העובדים, על תנאי עבודתם ושכרם. אני חוזר על דרישתנו לפיצוי לעובדים".

מליאת ההסתדרות במרחב חיפה אישרה את ההכרזה על סכסוך העבודה ברשות הספנות והנמלים.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *